Jméno Kevin. Líbí se Vám?

spase
28. črc 2020

Ahojte,uvažují nad jménem pro syna ... Zatím Kevin mi sedí nejvíc .Líbí se vám toto jméno ?

malenka11
31. črc 2020

Na něco jsme zapomněli.... Na Kevina!!!!

ivis_b
31. črc 2020

Nelíbí, zní to komicky. Samozřejmě záleží na vás, co vyberete, ale myslím, že rodiče by měli trochu brát ohled i na to, jak to jméno vnímá okolí, prostě pro to, že jinak tím dítě vystavují riziku, že se mu budou ostatní kvůli jménu posmívat. A to přeci žádný rodič nechce.

xxx3d
31. črc 2020

@ivis_b to je hrozný názor v 21.století. Hrozný, myšleno smutný.

nase_mimi
31. črc 2020

Tak záleží, jestli bude sám doma... 😀 No jo, už mlčím 😀

ovin
31. črc 2020

@xxx3d Mně spíš přijde hrozné, jak chce být každý originální za každou cenu a přitom působí spíš směšně. Prostě pokud se jmenuji Vopršálek a dám dítěti jméno Kevin nebo Pamela, tak je to přinejmenším komické. Nejde vůbec o samotná křestní jména, ale o tu kombinaci jméno + příjmení. Každý má teda jiný vkus a jak vidno je tady spousta lidí, kterým to nevadí. Já osobně bych do takové divoké kombinace nešla. Je to jako když si dáte k obleku tenisky (byť krásné). Pro někoho v pohodě kombinace, pro jiného za hranicí vkusu. Jenomže jméno máte na celý život.

xxx3d
31. črc 2020

@ovin ano... takže podle modelu soudím podle vzhledu, soudím podle jména.
Jak povrchní.
Od někoho, kdo pracuje s malými dětmi bych čekala, a v dnešní době, trochu víc nadhledu a rozumu.

nazka
31. črc 2020

Za mě ne.. S příjmením mi to nejde dohromady.

kristousenecek
31. črc 2020

ahoj ,mám stejní názor jak paní /slečna psala @veruuu_kubesovic ;)

ovin
31. črc 2020

@xxx3d Já nikoho nesoudím. To s tím oblečením bylo pouze přirovnání - můžu mít dva pěkné kousky, ale k sobě se prostě nehodí. Tazatelka se ptala na názor, mně se Kevin Čihák ani podobné paskvily prostě nelíbí, ale ať si každý dělá, co chce. Proč o tom vlastně chtěla paní diskutovat? Asi podvědomě tuší, že to není dobrá volba. A s malými dětmi nepracuji, nevím, kde jste na to přišla.

korin
31. črc 2020

Jméno bych svému dítěti (s ryze českým příjmením) nedala. Nicméně to pro tazatelku nemá být hlavní důvod, proč jméno nedat. Nebála bych se toho, že by se potomkovi ostatní děti smály. Mají určitě ve školce či škole exotičtější jména, dnes je to běžné a děti to neřeší. Pro mě, mou věkovou kategorii kolem čtyřicítky (nemluvím za celou generaci 😉 ), je to ulítlé. Mladší to budou určitě vnímat jinak.

puhelin
31. črc 2020

@xxx3d Jako ze v 21. stoleti mame vsichni ztratit soudnost?

ruzenka95
31. črc 2020

@ovin Pani to vydedukovala z toho, jak jsi psala "u nas ve skolce". Si myslim teda 🙂 mne nezbyva nez souhlasit. Je to paskvil. Ktery se v poslednich letech dost rychle rozsiruje. Taky jich par znam... Nathan, Timothy, Kevin.... a vsichni maji ryze ceske prijmeni. Zlata doba Matyasu, Tadeasu a Emicek 😎

lucka662006
31. črc 2020

Je mi líto, na Vaši otázku Vám toto jméno nedoporučím, nelíbí se mně ani manželovi, ve spojení s příjmením to zní skoro až vtipně/komicky. Je to podle nás jedno z nejhorších "originálních", v cizině obvyklých jmen. Třeba "Kevi" to zní ještě jakž takž, jako oslovení pro batole, ale volat na něj "Kevine" to je fakt divný. Už když to jméno slyším, tak mi připadá, že si rodiče myslí, že jejich rodina je něco speciálního - to není vůbec útok na Vás prosím - jen obecný pocit ze jména "Kevin", ať je jeho nositelem kdokoliv. Jestli ale toužíte po Kevinovi, jděte do toho 🙂 Učitelé ve školce a ve škole si budou o jméně myslet svoje.

ruzenka95
31. črc 2020

Tazatelko, dej pak vedet pro jaky jmeno jste se rozhodli. Primlouvam se za jeste nenarozeny miminko, zkuste jeste popremejslet. Vyber jmena je tezka, ale strasne dulezita zalezitost. Jaky jiny jmena by jeste pripadaly v uvahu? Co Kamil 😄 s prijmenim ladi a je to skoro jako Kevin 😉

ovin
31. črc 2020

@ruzenka95 Ano, paní vydedukovala o mně téměr vše 🙂 Já jsem se starala o malé děti v zahraničí a spoustu cizích jmen jsem tam slyšela poprvé. Nikdy mi to nepřišlo divné, měly cizí příjmení a vždy to k sobě nějak pasovalo. Bohužel v českém kontextu to vnímám úplně jinak. Holt už jsem stará a povrchní...ale trhá mi to uši.

alcar
31. črc 2020

Ja si teda docela dobre pamatuji, ze me moji rodice nikdy nenavadeli, ba ani slovem nikdy nezminili, ze bych se mela nekomu posmivat za jeho jmeno. A stejne jsme to v detstvi vsichni delali. A kdo ne, necht hodi kamenem. A nepochybuji o tom, ze podvedome to delame i ted v dospelosti, ackoliv uz to neventilujeme verejne. Obcas si vduchu pro sebe reknu... jezis ten ma divne/srandovni jmeno. Nebudem si tu prece hrat na nejake hogo fogo s dovetkem, ze prece zijeme v 21.st. 🤦‍♀️😃 A ne, opravdu sve deti nikterak nenavadim, ze se maji nekomu posmivat za jeho jmeno. A pokud k tomu nekdy z jejich strany dojde a nebude to v rovine sikany, tak co? At si to decka vyresi mezi sebou.

kaja2016
31. črc 2020

@alcar Tak to neni o navadeni, ale o tom, co si ten rodic obecne o vecech mysli. Deti to jednak vyciti a jednak maj usi vsude, takze vas dospelaky slysej, kdyz si povidate a ty nazory proste prebiraj. A takove nazory, ze zeny by si nemely davat ova pryc z prijmeni a ze k ceske jmenu patri ceske prijmeni ( mysleno Karolina a Kristyna - coz ceska jmena nejsou ani nahodou😀), to si mysli hodne lidi...a hodne deti...ceska jmena jsou Bozena a Mojmir.-)

kaja2016
31. črc 2020

@ruzenka95 Kamil je jmeno latinske.... cesky by to bylo Hermanek

alcar
31. črc 2020

@kaja2016 tak to, ze deti prebiraji nase nazory a dojmy z ruznych veci je prece normalni. A jo, klidne se s mym ditetem pobavim i na tema jmena a reknu mu k tomu svuj nazor, pokud bude mit o to zajem. Nevidim na tom nic spatneho. Vlastne kdyz nad tim premyslim, tak dcera uz ted v 6 letech si dela srandu se svou kamaradkou a oslovuji se z legrace obcas hanlive. Nevim, kde k tomu prisla. A neresim to vubec... Patri to k rozvoji osobnosti.

apoquel
31. črc 2020

@95newmommy2020 promiň, ale Maxismus Marek 🤣🤣🤣 Zní to hrozně legracne, ještě, že tu rodinu máte 🤣 Taky by musel neustále vysvětlovat, že Maxismus je křestní.
K dotazu : mě se to celkem líbí. 😀

misicka1988
31. črc 2020

@kaja2016 Jo jo 😊 Moje sestra se jmenuje Kamila, a často jí říkáme Heřmánku 😁 ( myšleno v dobrém 😊) Jinak k dotazu tazatelky - v kombinaci s příjmením se mi jméno nelíbí/nehodí. Dle mě to k sobě nejde.
V práci jsme měli zákazníci která se jmenovala křestním jménem Želvíra. Nemusím říkat že to tedy "pobavilo" všechny kolegy. Nad tímto jménem se musí pozastavit asi každý, v té chvíli děkuji rodičům za svoje jméno 😄 Oproti tomu je Kevin úplně zlatý 😊

muhehehe
31. črc 2020

Mě se to nelíbí, pokud bych měla odpovědět na otázku, ale sejde na tom asi tak stejně, jako že nemám ráda umělý nehty, prostě každý jsme nějaký, díky bohu, jinak by se všichni jmenovali stejně 🙂 posmivani bych se nebála, teď se dává tolik jmen z různých koutů světa, že bude mezi dětmi exot spíš Martin, než Kevin... Téhle generaci už to podle mě bude úplně jedno a starší snad končí u toho, že si v tichosti něco myslí. Ale obecně - mě přijde škoda dávat dítěti takovéto cizí jméno. Zde bude řekněme neobvyklé, ale když vystrčí nos za hranice, tak už bude nezařaditelný... mě přijde fajn hlásit se trochu k oblasti, ze které pocházím. Ne kvůli tomu, co si o tom myslí sousedka, ale jsem celkem patriot. Nikomu to samozřejmě nenutím, jen dávám k úvaze ;) i v našem kalendáři se dá najít neotřelé jméno.

kaja2016
1. srp 2020

@misicka1988 A nebyla to spis Zelmira? Kdysi jsem mela jednu za spoluzacku, tehdy jsem to jmeno slysela prvne.

lachtanice86
1. srp 2020

Jméno ne a ve spojení s příjmením, fakt sranda

misicka1988
1. srp 2020

@kaja2016 No je to možné🤔, občas přijde objednávka bez háčků a čárek. Každopádně Zelmíra zní o fous líp jak Želmíra 😄

mourovatakocka
1. srp 2020

Ne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru