Jméno pro kluka - rada. Jaké jméno se hodí ke jménu Marianna?

anyroxy
15. zář 2022

Ahoj 🙂 vymýšlíme jméno pro kluka a je to teda o dost těžší než u holčičky...

Jaké jméno se spíše hodí ke jménu Marianna?
Matthias/ Mathias, Lukáš/ Lucas/Lukas, Marek? Případně i jiné.
A jaké by byly varianty oslovování?
U Marka se bojím toho, že by se mu říkalo jen Marečku a pozdéji Marku. Maru by se pletlo s oslovením Mari (pro Mariannu) a Mára se zase nelíbí manželovi..

Díky za rady 🙂

petulkadodo
16. zář 2022

@heikemeike Když jsme u toho slovíčkaření, tak to jsou jména slovanského původu. České jméno je jméno z českého kalendáře, nikoli českého původu. Jména jako Jan, Jiří, Eliška aj. jsou vnímána jako česká jména, ač jejich původ rozhodně český ani slovanský není.

heikemeike
16. zář 2022

@petulkadodo Ne, jména mnou uvedená jsou vysloveně českého původu, ty rozumbrado. A naopak zdaleka ne všechna jména v českém kalendáři jsou česká, jsou pouze v Čechách běžná. Ale to si milovníci ,,hezkých a českých" hebrejských a řeckých jmen nedají vysvětlit, to je marný boj😂😂😂

dyechampion
17. zář 2022

@felixfelicis tyjo to jsou hezky jmena!!!

veruuu_kubesovic
17. zář 2022

Pokud máš už Mariannu rozhodně bych nedávala Marka...z jednoduchého důvodu = bude se ti to plést 😉 Jinak z vybraných jmen pokud chceš, aby se k dceřině jménu hodilo se mi upřímně nelíbí ani jedno, když už tak Matyáš - žádné TH tam nedávej🙂
A co třeba Michael? Daniel?

teate
17. zář 2022

My máme Marianu (takto česky) a chlap je Marek. A nikdo si to nepleteme. Ale je fakt, že to je můj muž. Ne syn. Což může být rozdíl i v tom, že někdy ho neoslovím jménem, ale třeba jen zlato a tak. Takže bych tuhle kombinaci nedávala u tak. Zbytek jmen nevím, chtěla jsem se jen vyjádřit k tomu pletení.

antoinet
17. zář 2022

Hlavně, ať nejsou jména sourozenců podobná...kdo pak přiběhne na Mari? Mariana nebo Marek? Já jsem dětem dala i různá počáteční písmena, někdy jsou třeba dopisy, sešity apod. označené iniciálami.
U druhého dítěte jsem měla napsané Karel a Klára a to druhé už znovu nepoužila při dalším těhotenství, pletlo by se to.
Mě u Mariany napadne Robin Hood 🙂 Líbí se mi k ní jména v tomto stylu...Richard, Artur...

belmonka
17. zář 2022

@anyroxy Markus nebo Mathias

cekypetra
17. zář 2022

@anyroxy my mame Marianku a jeji dva braskove jsou Matyas a Maxmilian.

jaresska
17. zář 2022

@antoinet To zní pěkně, Mariana a Robin.

margaret88
17. zář 2022

My měli u obou těhotenství jméno Marek❤️ ale k vaší dceři by se mi hrozně líbil Lukáš. 🙂 Zní mi to strašně hezky ta kombinace Marianna a Lukáš. Já nejsem moc zastánce tady těch Mathiasů a Lukasů atd. Nelíbí se mi to.

felixfelicis
17. zář 2022

@jaresska Pro sourozence? To je jako pojmenovat deti Romeo a Julie.

e_v_k_a83
17. zář 2022

@anyroxy No asi to je mimo misu😁 ale první mě napadl Theodor.
Jinak mi přijde jedno jestli se to k sobě hodí. Co cítíte jako hezké jméno bych dala🙂

tulipdona
17. zář 2022

A co Marko/Marco?

rennik
18. zář 2022

@anyroxy já mám Lukáše a Adama a neměnila bych. Lukášovi říkaji různě: Luky,Lukyne,Lukajdo, když byl maličký tak samozřejmě zdrobněle. Ale je to prima jméno. Kdysi jsem ho strašně nechtěla,vybíral ho bývalý manžel ale teď bych neměnila . Takže v ruznych variantách by se k Mariance hodil. Jinak Marek je taky krásné jméno ,nad ním jsem právě zvažovala u druhého chlapečka,ale nakonec zvítězil Adam. 🙂 teď kdybych měla jeste jedno tak by to byl Štěpán .

izz76
18. zář 2022

@anyroxy Z tvého výběru se mi nejvíc líbí Lukáš, třeba Michael by bylo hezké,nebo Richard.

jankavranova
18. zář 2022

My máme doma Mariannku a Jindříška. Teď čekáme třetí a mám dilema jaké druhé klučičí vybrat.

anyroxy
autor
19. zář 2022

@sirinfirst mne to moc nesmyslne neprijde. Je to spojeni jmen Marie a Anna..proto je Marianna celkem logicky.

sirinfirst
19. zář 2022

@anyroxy vzniklo tak, ano, ale v kalendáři je s jedním. Já tomu zdvojování vážně nerozumím, celý život pak musí hlásit, že má písmenko dvakrát, ale je to vaše věc, samozřejmě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru