K jakému pohlaví se přikláníte?

nikjean
28. črc 2021

Maminky nebo nastávající maminky - když opomenu přání, že je jedno, jaké pohlaví se narodí, hlavně aby miminko bylo zdravé, přály jste si více chlapečka nebo holčičku? A z jakého důvodu?

Vždycky jsem si přála chlapečka, ani nevím proč, ale čím víc nad tím přemýšlím a čím víc se to blíží, spíše toužím po holčičce.

adula000
28. črc 2021

mám jednoho syna, a teď u druhého si taky přeju syna. U mě to je myslím tím, že ač mám se svou mamkou docela dobrý vztah, tak prostě ona ke mě v dětství a v dospělosti nepřistupovala jako k dceři, neobejmula mne, nedala pusu, při dospívání neřekla k ničemu nic, to bylo prostě doma tabu,. Takže já myslím, že u mne to pramení z toho, že bych nechtěla tohle dát dceři, jakože věřím, že bych s ním mluvila o všem, jako se synem, ale víc mě to táhne ke klukovi.

nikjean
autor
28. črc 2021

@adula000 Ačkoliv jsem měla skvělé dětství, tento vztah s mojí matkou jsem měla stejný, jako ty - bohužel. Možná proto víc toužím po holčičce, abych mohla napravit své "šrámy na duši" a dělat s dcerou všechno tak, jak jsem si přála, aby matka jednala semnou.

jaja01k
28. črc 2021

@nikjean Když jsem byla poprvé těhotná, chtěla jsem holčičku, vůbec jsem si nedokázala představit, že bych měla mít kluka. Ale manžel moc toužil po synovi a já si říkala, že by to tak vlastně bylo fajn, první kluk a druhé potom holčička. Když mi doktorka řekla, že čekáme kluka, měla jsem radost. Když jsem byla těhotná podruhé, všichni mi přáli tu holčičku, ale já už ji nechtěla, chtěla jsem druhého kluka. A toho mám. Kdybychom se někdy rozhodli pro třetí dítě, asi bych trochu víc chtěla třetího kluka 😃

terezia10
28. črc 2021

Chtěla jsem 2 kluky ma 2 holky hlavně proto že tíhnu víc do chlapskeho světla ale díky holkám jsem se změnila a užívám si je ono to tak mělo být třeba si uziju kluky vnoučata 😀

uzivatelkapetra
28. črc 2021

Asi jsme více chtěli holku jelikož manžel už syna má. Máme kluka a často si říkám, že vůbec nevím co bych s holkou dělala. Je to úžasňák a nechtěla bych nic jinak.
S klukem je prostě sranda a mě celý život neužije na šatičkování, neumím udělat ani culík a jak vidím ty velké mašle na hlavě, odvracím zrak 🙂

pipi_puncocha
28. črc 2021

Samozřejmě existují výjimky, ale vztah matka-syn mi přijde asi jednodušší, přijde mi to jako takový čistý cit, ve vztahu matka-dcera jsou často v období puberty, dospělosti větší třenice. Zase na druhou stranu se bere jako "normální," když k sobě matka s dcerou mají v dospělosti blízko, jedou spolu na dovolenou, jdou nakupovat, dcera u maminky spí, u syna tohle mívá často spíš negativní nádech.

littlebee124
28. črc 2021

Mě je to úplně jedno žádnou preferenci nemam. 🙂

makovice88
28. črc 2021

Ja chtela hrozne holku. Kdyz uz jsem byla tehotna, ale zatim o tom nevedela, tak se mi zdaly asi 3 sny, jak prebaluji a krmim holcicku. No a narodila se holka.
U druheho mi to bylo jedno, brala bych i 2 holky. Manzel chtel kluka a cekame kluka. Takze budeme mit parecek a jsem rada, ze si “vyzkousim” mit obe pohlavi. 😀

nikjean
autor
28. črc 2021

@makovice88 Páreček - značka ideál 🙂

makovice88
28. črc 2021

@nikjean Manzel mi rekl, ze bychom stejne vyrabeli kluka tak dlouho, dokud by nebyl..😂😂 Takze vlastne jo, vyslo to hezky 🙏

jako_mala_holka
28. črc 2021

Mně to bylo jedno, trošku víc možná kluka, dělala jsem si i srandu, že všichni okolo mají holky, tak my bychom mohli mít chlapečka 😄 ale když jsme se pak dozvěděli, že to bude holčička, tak jsem byla šťastná i tak, teď bych ji nevyměnila ani za nic 🙂

daasqua
28. črc 2021

Já v dětství ani neměla nic vysněné... potom jsem si říkala, že budu mít určitě dva kluky a že budou strašně zlobit... Kolem třicítky v mém okoí měli úplně všichni jen kluky, tak jsem si myslela, že taky čekám kluka... a ona to princezna 🙂 Byla jsem moc ráda, že budu mít doma pomocničku a klidnější ženský element, a ona má opravdu super povahu (i když má ráda autíčka a vláčky), moc nezlobí. S manželem jsme napřed (před ní) chtěli páreček, já při druhém těhu spíš holku (manžel taky, kluka se bál, že bude zlobit), ale bylo to spíš jedno. A máme ten páreček. Má to své plusy i mínusy, ta různá pohlaví za sebou.

lachtanice86
28. črc 2021

Chtěla jsem kluka a mam 2 holky

skarma007
28. črc 2021

já si přála chlapečka a to z toho důvodu, že já jsem sama povahou spíš kluk a tak nějak se mi líbila představa, že jsem máma a mám syna, hlavně až by byl dospělý. Čekám ale holčičku a upřímně jsem za ní strašně ráda a řekla bych, že jsem radši, že čekám holčičku 🙂

treasurka
28. črc 2021

@nikjean Já jsem taky chtěla kluky, mám jednoho a dvě holky a třetí na cestě. Možná je to nakonec dobře, myslím, že teď nastává "věk žen", a kluci to budou mít čím dál tím těžší.

petulkasilvik
28. črc 2021

Naprosto jedno, je to velké štěstí mít miminko.

hortenziaa
28. črc 2021

Myslím, že ideálne je ak máte chlapca aj dievča, každý vám prinesie do života niečo iné, čo to druhé pohlavie nemá. S chlapcom sa naučíte pochopiť mužský svet, dievča vás zase nauči uvedomiť si hlbšie svoju ženskosť.

kafr
28. črc 2021

@nikjean mám to úplně stejně jako ty. Vždycky jsem si přála kluka a když jsem otěhotněla, věděla jsem hned, že je to holka a byla jsem za to neskutečně šťastná, najednou jsem si kluka vůbec neuměla představit.

klokanka31
28. črc 2021

@nikjean My chtěli s manželem holčičku, a splnila se nám ☺ a chtěli jsme ji protože prostě holčička je holčička...

sylvka
28. črc 2021

Přála jsem si strašně holčičku,tehdy v roce 2008 😁nelinku . Když mi Dr řekl,že Nelinka má pindíka,chvíli jsem byla smutná.hned jsem to volala máme a ona měla takovou radost,že bude mít vnuka,že mě myšlenka na holku přešla.druhy se narodil se taky kluk,u toho mi to bylo jedno. Teď mám nového partnera ,čekáme třetí ,od začátku jsem věděla,že to bude kluk😍Ondrášek.a najednou.... Holka!!!nemůžu věřit,jsem strašně šťastná ,těším se.... Růžová je nádherná.takze člověk míní,pán Bůh mění 😁

marselina
28. črc 2021

@sylvka mužu se zeptat v kolikatem týdnu řekli chlapečka a pak holcicku?
Já dnes 13tt, doktroka říkala ze se přiklání ke klukovi, ale ze nemám zatím nakupovat a mam ještě počkat. Dva kluky doma mame a holcicka je sen

marselina
28. črc 2021

@nikjean mam dva kluky, teď čekáme treti a jasne ze si preju holcicku, dnes mi bylo řečeno ze to vypadá na dalšího kluka

ivybee
28. črc 2021

Hlavní je samozřejmě zdravý miminko! 🙏 Ale já doufala, ze první bude holcicka (abych si to jako všechno natrenovala a bylo to jednodušší😅) a druhý kluk. Už od začátku jsem cítila, ze čekám holčičku. Teď jsem 29tt a zatím mi to doktorka vždycky tvrdí, tak snad se v porodnici nevynoří s pindíkem. 😁 Manžel se taky viděl s holčičkou a pak s klukem. Když jsem mu ale řekla, ze je to holka, tak mi hned řekl, ze teda musíme mít i kluka. 😂 Tak jsem mu řekla, ze bych ráda “dodělala” to první dítě a pak (za nejakej cas) to možná zkusíme. 😁 Veci nakupuju spis neutrální, abychom je mohli nechat i pro druhý miminko, navíc se mi nelíbí, když je “přecukrováno”. Ale je fakt, ze par věcem neslo odolat. 😁

majili
29. črc 2021

Ja jsem si o neco vic prala holcicku a zatim to i vypada, ze cekame holcicku. Pritelovi to bylo jedno, rikal, ze kdyz si preju holcicku, tak at mame holcicku, at mam radost 😊

sylvka
29. črc 2021

@marselina ahoj v 17 týdnů si byl doktor celkem jistý a ve 21 potvrdil.drive si nikdo netroufl.ja bych ve 13 týdnů ještě nevěřila,ani tomu klukovi....

codal
29. črc 2021

U první jsem si hrozně přála holčičku a byla o ní přesvědčená, kdyby mi tenkrát doktor řekl, že je to kluk, byla bych v šoku. U druhého dítěte jsem si taky myslela holku, ale všichni říkali, jak vypadám jinak a mně i bylo hrozné zle narozdíl od prvního těhotenství, tak jsem si říkala, že asi ten chlapeček, ale byla to zase holcicka. Já byla spokojená, manžel si po synovi nestýská, ale teď mám malého synovce a je úplně boží, takže si říkám, že by to nebylo špatné, ale manžel třetí dítě nechce.

adula000
29. črc 2021

@codal hlavně, nikdo ti nezaručí, že třetí dítě bude kluk. To třeba já nechápu, že když mají dvě děti a zkoušejí jen třetí jen proto, že chtějí opačné pohlaví, když to prostě nejde ovlivnit.

codal
29. črc 2021

@adula000 jako já bych brala i třetí holčičku, mě by to bylo vlastně jedno, jen mi díky synovci došlo, jak je super mít chlapečka, do té doby jsem si to asi neuměla úplně představit.. Ale u nás třetí dítě nehrozí...

makovice88
29. črc 2021

@adula000 To je prave vyhoda parecku. Ze kdyz pak chces treti, nejsi pod takovym tlakem, aby vyslo to, co si prejes 😀

adula000
29. črc 2021

@makovice88 to ano :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru