Kouření v těhotenství - jak moc vadí?

tynka1103
20. bře 2019

Prosím vás měla by jsem na váš otázku jsem těhotná v 1-3 týdnu vadí hodně když kouřím? Změnila jsem značku a kouřím slimky dříve jsem kourila LM a chci to postupně omezit úplně.. Přítel je kuřák a kouří třeba 20 cigaret denně.. Pokaždé co si chci zapálit i když to třeba ani ne dokourim protože mi to nechutná na mě začne řvát a zbytečně se hadame.. Proto to tu taky píšu aby jsem. Mu ukázala vás názor.. Prosím o. Názor

marketa1218
20. bře 2019

@tynka1103 co chceš slyšet, že bych takovým matkám zpřerážela ruce? Samozřejmě, že to vadí a miminku tím škodíš.I když ti tady můžou maminky napsat, že v těhotenství také kouřili a nic se miminku nestalo. Mimochodem první tři měsíce jsou pro miminko ve vývoji nejdůležitější. Možná má partner více rozumu než ty.

kkacca
20. bře 2019

Řekla bych, že touhle diskuzi mu neukážeš :D

evytra
20. bře 2019

@tynka1103 dej tomu malemu miminku do pusy cigaretu ...... Je to to stejne. Zijes pro to dite nebo to dite zije pro tebe? Udelala by si pro neho vsechno? Co myslis ze kdyz budes kourit slimky ktere jsou tensi ze jsi mensi kurak ? 🤦🤦🤦 Rekla bych ze se ti spis nechce prestat kourit ..... Zkus zahodit svoje pohodli a.myslet na dite

ariadna12
20. bře 2019

Muj nazor je, ze v tehotenstvi se kourit nema vubec. Aktivne ani pasivne. Na netu si najdi pres google "koureni v tehotenstvi" a prostuduj si to v zajmu ditete.

tynka1103
autor
20. bře 2019

Děkuji vám za názory 😊

hanka_333
20. bře 2019

@tynka1103 Zkus prestat. A pritel by mel kourit jen mimo domov a bez tebe, at te to zbytecne nelaka.

malinkaelinka
20. bře 2019

Nekuř nic a přítel ať nekouří doma. Dítěti to škodí moc a moc, stačí zadat do googlu a dozvíš se toho mraky. Já si v těhotenství zapálit, tak mi manžel pracky urazí :D

tynka1103
autor
20. bře 2019

Ano děkuji nejde to hned kourila jsem fakt moc tak to budu snižovat o každý den jednu z 5 takže za 5 dní už nebudu kouřit vůbec doufám v tom strašně to chci

hankaviki
20. bře 2019

@tynka1103 vadí..a žádný "zkus přestat", prostě přestaň

anitttaa
20. bře 2019

A proč nepřestala kouřit ještě 1/4-1/2 roku předtím, co začala s nechráněným stykem?

tynka1103
autor
20. bře 2019

@anitttaa víš to je těžká odpověď protože se snažíme o miminko už hroznou dobu a teď mi to snad vyšlo jako doktorka mi řekla že to mám brát že jsem těhotná a ať přijdu příští týden tak se modlím aby jsem fakt byla těhotná

treasurka
20. bře 2019

Ano, škodí mu to. A taky mu škodí, když hulí vedle tebe přítel a ty to čucháš...

makronka222
20. bře 2019

Ze dne na den prestat je pro telo taky na nic. Kazdopdne snizovat a prestat je urcite k veci

leilinka1234
20. bře 2019

Přestala jsem kouřit ze dne na den. Jde to. Víceméně bez problémů. Nebyla jsem těhotná, otěhotněla jsem až rok poté... Za cigaretu v těhotenství by mě manžel asi přizabil. A já bych to teda nedopustila... Chudinka to miminko.

madamas
20. bře 2019

Přestali jsme s manželem ze dne na den, oba! On 40 denně, já 10-15denně. Jde to, vše ostatní jsou kecy a výmluvy.

patmouse
Autor odpověď smazal
Zobraz
sudylichozrout
20. bře 2019

@tynka1103 Kourit se nema a v tehotenstvi uz vubec ne. To je jasne. Presto jsem take trochu kourila, ne moc, ale par slimek tydne padlo. Nic se nestalo, obe holky jsou uplne ok. Dala jsem si obcas treba i pivo, tak dve az tri do mesice, jinak jsem pila nealko i v hospodach. Takzeti tu nebudu nadavat, nicmene si myslim, ze bys to mohla utnout, at nemas pak blby svedomi 🙂

zoyee
21. bře 2019

Přestaň co nejdřív to půjde. Já sama zjistila těhotenství až v 9 týdnu (pcos, dlouhý anovulační cykly...) a kourila krabičku denně. Přestala jsem hned. Bylo mi teda hodně blbě a i můj gynekolog mi doporučil postupně, ale razantně snížit a přestat. Do týdne už jsem si nezapalila. Stejně mě to ale celý těhotenství hlodalo, jestli jsem malý neublizila, naštěstí se narodila zdravá a i velká - děti kuřacek se rodí s nižší váhou. Manžel teda kouřil dal. Bohužel jsem v pěti měsících malý začala znova. Tehdy nám malem umrela na invaginaci střev a ležela 14 dní v umělým spánku a pod opiatama na ARO a JIP. Jako byla to náhlá příhoda břišní, pravděpodobně vrozené zúžení střeva... ale... Nikdy si nebudu jistá, jestli na to moje kouření v prvním trimestru nemohlo mít vliv...

pedrovina
21. bře 2019

Snazite sa uz dlhu dobu ako pises, takze asi to neslo lahko, o to viac by si si mala uvedeomovat, co robis. Ak bolo to babatko vymodlene, nechapem ze si s tym nesekla hned ako si to zistila (aj ked mohla si seknut uz ked ste sa snazili, kedze ti mohlo byt jasne, ze ak si silna fajciarka, nepojde ti to zo dna na den). Nechapem ta...

drep
21. bře 2019

Látky, obsažené v cigaretách jsou obecně vasokonstriktory, tzn. Že působí zužování cév. Všech. V srdci, v mozku, v placentě. Kuřačky mají váhově menší děti, častější poruchy placentace se všemi možnými důsledky. Nicméně první trimestr je všechno nebo nic, takže dítě buď pŕežije bez vad nebo gravidita spontánně skončí.

normalnimatka
21. bře 2019

a když ti to nechutná, tak proč to děláš? těhotenství je bezva příležitost, tak skončit jednou pro vždy.

eldrag
21. bře 2019

ja to vezmu z druheho konce, vetsina zdravotnich pojistoven prispiva na odvykacky, vetsina velkych nemocnic ma nejake to zdrama oddeleni pro odvykani koureni a pomoc s tim. Pokud to myslis vazne tak to zvladnes alespon po dobu tehotenstvi a kojeni. Pak se k cigarete stejne 50% žen vrati z duvodu "uklidnovani"

normalnimatka
21. bře 2019

a nedovolila bych ani kouřit v přítomnosti dítěte partneroj a vlastně komukoliv. a pokud kouří doma, v autě.. prostě vnějakejch uzavřenejch prostorách, dke se pak dítě vyskytuje, okamžitě skoncovat a vyčistit prostředí, nově vymalovat atd.

petulejan
21. bře 2019

já kouřila tak do třetího týdne,tak tři denně,pak mi to automaticky přestalo chutnat,nemohla jsem cigarety ani cítit. Třeba se k tomu také dopracuješ,až ti začne být víc zle. Známá kouřila celé těhotenství a doma má hyperaktivní dítě.

laka_lacenda
21. bře 2019

Samozřejmě, že kouření škodí i netěhotnému člověku. Natož pak embryu, co se vyvíjí a je zcela závislé na matce. Nicméně nedávno jsme o tom diskutovaly s kamarádkou a u opravdu silných kuřáků je kolikrát "lepší" kouřit méně než vůbec - že pro to tělo je to extrémně velký stres, když silný kuřák přestane ze dne na den. A to podotýkám, že jsme obě nekuřačky a já bych si asi musela ruku useknout, než bych si zapálila v těhotenství. (Kdysi jsem kouřila, ale skončila jsem před 12 lety). Takže samozřejmě je lepší nekouřit, to je jasné, ale,....

sudylichozrout
21. bře 2019

@petulejan Před těhotenstvím jsem kouřila úplně minimálně, a to vlastně jen proto, že jsem asi jeden z mála lidí, kterému cíga fakt chutnají. Ale jak jsem se to dozvěděla, zkusila jsem kouření úplně odstranit, což nebyl problém. Ale protože ráda dýmím, koupila jsem si elektronickou cigaretu a náplně úplně bez nikotinu. S tím taky nebyl problém. Ale musela jsem toho nechat, protože právě po té el. cigaretě jsem strašně zvracela, vůbec mi to nechutnalo. Tak jsem to nechala koňovi a sem tam si dala na chuť ultra lehkou slimku. Cokoliv jinýho by mě položilo, protože prostě obecně kouřím málo a slabé cigarety. To mi vlastně zůstalo až do teď. Vím, že to není správné, ale na druhou stranu, kdybych žila podle jen podle manuálu, asi by mě to moc nebavilo.

petulejan
21. bře 2019

@sudylichozrout já to nebrala jako manuál,ani neberu. Prostě jsem je nemohla ani cítit,tak to je. Teď nevolnosti ustaly a byly okamžiky,kdy bych si zapálila,ale chlap by mě zadupal,i když je kuřák. Vyčítá mi i jedno kafe denně.

knuffel
21. bře 2019

Bývalá spolužačka má postiženého syna. Kouřila a možná i pila v těhotenství. Přestaň myslet jenom na sebe, buď od té dobroty.

bayt
21. bře 2019

@tynka1103 Ano, vadí to hodně. Děti kuřaček mají vyšší riziko postižení, náhlého úmrtí, předčasného porodu, nižší porodní hmotnosti atd. V podstatě to dítě pomalu dopuješ jedem.

sudylichozrout
21. bře 2019

@knuffel ani tak neni ale nikde jistota, ze jeji syn je postizeny prave z duvodu jeji zivotospravy v tehotenstvi. Muze to tak byt, ale pricina muze byt i v chybe pri spojeni spermie a vajicka. To ti fakt nikdo nerekne, i kdyz samozrejme zejmena piti alkoholu v tehotenstvi na mozek ditete pusobi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru