Krém na strie, který používáte?

avantgarda
27. kvě 2015

Ahoj maminky, jsem jen zvědavá, které přípravky proti striím používáte? Já teď testuji krém proti striím od Bepanthenu a zatím jsem moc spokojená. Jsem podruhé těhotná a tak po předchozí zkušenosti mažu poctivě od začátku těhotenství (teď jsem v 16 tt).

sasanka033
27. kvě 2015

nepouzivam zadny krem, ale oleje🙂

charminge
27. kvě 2015

Já jsem na ty krémy už skeptická, myslím si , že jestli budeš mít strie nebo ne, že je dané kvalitou kůže . Byla jsem celý život hubená, ale i přesto jsem v pubertě popraskala, jak se mi začala formovat postava. A v těhotenství? Čekala jsem, že se mi strie udělají, takže jsem mazala hned od prvního dne. Přibrala jsem 18 kg a první strii jsem našla na 30. týdnu, a to i přesto , že jsem poctivě mazala snad 5krát denně, drahýma značkovýma krémama a olejíčkama určené přímo pro těhotné,Bepanthenem také a stejně těch strií se urodilo tolik, že už je nedokážu ani napočítat. Takže za mě , vyhozené peníze, švagrová se mazala olivovým olejem, přibrala 32 kilo a ani jizvička - jenže jí se nedělá ani celulitida jak má pružnou kůži, takže věřím, takže buď jí zabral olivový olej, nebo je prostě klikař a má to v genech.

kaccistar
27. kvě 2015

ja pouzivam Elasti-Q, ale zrovna nadsena nie som z toho.. pride mi to dobry marketing, nic viac.. Inak je lepsie asi fakt olej, ci uz olivovy, alebo kokosovy (da sa kupit v DM drogerii), pripadne bambucke maslo. Vsetky tri zmienene produkty by mali byt prirodne a teda by som ich ucinkom verila viac ako drahemu kremu z lekarne 😉

junkka
27. kvě 2015

Já si prvně koupila oleje a krémy primo na strie, ale ted se mazu olejem teda tak jednou denně, vadí mi ta mastnota a tak 3x denně vším co mi přijde pod ruku. Krémem na ruce, telovym mlikem apod. 🙂 nechci to podcenit, takže mazu fakt porad. Ale strie mít určitě budu, taky se mi udělaly v dospívání jen tím, jak jsem se vytáhla do výšky :-/ ale tak zkusim pro to udělat všechno. Jinak olej jsem Nela prvně Eucerin a ted mam DM babylove na strie

craki
27. kvě 2015

Ja se mazala Elasti-q Exclusive a nemam jedinou strii. A to moje mamka ma popraskane bricho dost.. Takze bud mam kuzi po tatkovi, nebo mi pomohl krem. Vyberte si.

evulina77
27. kvě 2015

panenský olivový olej je asi nejlepší. Ale podle mě je to dané, buď popraskáš, nebo ne. Mazání je fajn, ale moc to neovlivní...

atenka46
28. kvě 2015

100% za studena lisovany mandlovy olej na stříkačku s kremem od Balea z DM. Mazu jednou denne a jestli pomohlo uvidime v záři....

junkka
28. kvě 2015

Jinak si teda myslím že to fakt záleží na pružnosti kůže. Jestli máš popraskat, tak se to stane at budeš mazat nebo ne. Ale tak pro jistotu a klid duše je fakt lepší mazat a mazat. 🙂

avantgarda
autor
28. kvě 2015

Genetika v tom hraje určitě velkou roli. Strie se mi udělaly už v pubertě, ale právě si říkám, že pokud by tomu mazání mělo pomoci, tak že se budu poctivě mazat. Při prvním těhotenství jsem čekala, že budu mít břicho samou strii a nemám na břiše ani jednu. Udělalo se mi jich několik na bocích. A tak i teď pro jistotu mažu a doufám, že to zase v celkem rozumné míře ustojím.

kocour1
29. kvě 2015

Já jsem také v těhotenství používala bepanthen proti striím a super! - žádné strie🙂...jsem za to strašně ráda, protože v pubertě se mi udělaly a já se hrozně bála, že budu mít ošklivé, popraskané břicho. Díky bepanthenu nemám ani jizvičku🙂.

diniki
31. kvě 2015

Já jsem dostala Elasti Q a nebyla jsem spokojená, špatně se roztíral, hrudkovatěl a dlouho jsem pak musela čekat, než pokožka uschla. Teď používám taky bepanthen proti striím a jsem nadšená. Líbí se mi aplikátor, takže toho na sebe nedávám kvanta (což u se u toho předchozího občas stalo), dobře se roztírá a hlavně se hned můžu obléknout a vyrazit do práce (snažím se totiž mazat 2x denně). Tak uvidíme, jaký bude výsledek 🙂

alubif
31. kvě 2015

Aviril olej.

naho31
1. čer 2015

Ja myslim, ze je to hlavne o elesticke kuzi. Ja jsem kdysi mivala problem s vahou a tak mam strie na bocich. Ale diky temto zmenam mam asi pruznejsi kuzi. Kdyz jsem otehotnela, mazala jsem ledas cim. Bud mi to nebylo prijemne po vuni nebo konzistenci. Mazala jsem opravdu poctive az od 4 mesice co me prestaly nevolnosti. A nakonec mi v tomto vyhovoval prave Bephanten proti striim, jedine jeho minus je ta tuba.. Proste to nevymyslis.. 😀
Strie na brisku nemam, ale prsa a stehna jsem nejak extra nemazala a nedopadlo to dobre.. takze mazu bi-oilem a super.. Vybledly mi.

bugaboo81
1. čer 2015

Také se přikláním k názorům, že z větší části hrají v tvorbě strií geny. Moje mamka strie nemá a tenkrát ani nevěděla, co to je 🙂 Já zatím také nic a termín mám koncem června, ale i přesto se mažu. Za sebe mohu doporučit olej od Weledy, je sice také trochu dražší, ale je čistě přírodní, příjemně voní a ta chvíle než se vstřebá za to určitě stojí.

pekackova
25. čer 2015

Já se mažu kokosovým olejem z DMka. Zatím se mi žádná strie neudělala, ale jsem teprve ve 22. týdnu.

hanih
25. čer 2015

Já jsem si nejdřív koupila Elasti-q. Pak jsem vyzkoušela oleje a přijde mi, že jsou lepší. Používám teď ráno krém (jakýkoliv mám po ruce) a večer po sprchování kokosový olej nebo olejíček od Saloos, který je speciálně pro těhotné. Mažu i prsa, protože rostou, tak abych neměla jizvičky i tam. V pubertě se mi taky udělaly právě na prsou a na zadku, z rychlého růstu, takže myslím, že ani teď jim úplně nezabráním, ale tak třeba je to mazání alespoň zmírní 🙂 Jinak mi ještě bylo doporučeno hodně pít, protože se hydratuje pokožka a je pak pružnější, ale musím přiznat, že to se mi moc dodržovat nedaří...

socialm
25. čer 2015

Pouzivala jsem Elasti-q ktery jsem co nejdrive vypatlala, vubec mi nesedel.. Pak jsem zkousela olej Aviril, Krem proti strijim od Collistar a nakonec jsem sla podle recenzi na jistotu s Elancyl krem a olej a jsem nadsena. Z konzistence, z vune a z toho jak vidim hydratovanou kuzi.. Verim ze u Elancyl uz zustanu 😀

kacaaa
29. črc 2015

Zrovna si říkám,že bych měla začít něco používat, protože mě dost svědí prsa a kůže na břiše. Jsem 19+1 a začíná mi teprve růst to pravé těhotenské bříško, prsa mám pocit, že se zatím nemění,ale jak říkám..to svědění asi napínající se kůže..poraďte prosím: na prsa taky výše zmíněné oleje a krémy?? 🙂

junkka
29. črc 2015

@kacaaa na prsa taky 🙂 jinak já používám telové máslo alverde mamagluck. Krásné voní a přijde mi ta kůže krasne hydratovaná, ale ne mastná. Mají ho v DM 🙂

liru
29. črc 2015

já začala používat olej vyloženě pro těhule na strie od Alverde z DMka, ale strašně mi smrdí a ani mi není příjemnej. Zatím ho snad ani moc nepotřebuju (10tt), ale nechci nic zanedbat, protože strie už mám od puberty, jak jsem rychle vyrostla. Na druhou stranu, moje mamka nemá vůbec žádný strie a ani celulitidu, takže je to opravdu asi spíš elasticitou kůže než dědičnou dispozicí.

pethulemishule
28. zář 2015

@pekackova Ahojky, stále si spokojená s kokosovým olejem. Také jsem si ho koupila, ale docela mě štve, že se nevšimne. Ale to jsem u oleje asi mohla čekat.

uciamia
28. zář 2015

přes den se mažu průběžně ElastiQ (2-3x, jak si vzpomenu) a na noc to pořádně máznu olejem z DM proti striím 🙂

handangervidda
28. zář 2015

Používám Bi-Oil a olej na strie od Weledy, od začátku druhého trimestru. To, že je to zbytečné, není pravda, bohužel jsem se o tom přesvědčila nedávno- už od 20. týdne se mi tvoří mlezivo, takže jsem prsa nenatírala/nemasírovala, aby se to nezhoršilo a na prsou se mi právě ve 31tt udělaly malinké strie a na břiše, které mám fakt mega, nic.

pekackova
29. zář 2015

@pethulemishule to je asi jediné mínus. Ale zatím jsem stále bez strií. Bříško mám hebké a kůži stále pružnou. Když se namažu tak holt po namazání chodím doma nahatá a čekám, až se olej vstřebá. Bohužel už to pár triček odneslo, ale pořád lepší mastná trička než popraskané břicho 🙂

zlatkavlk
29. zář 2015

Já jsem mazala nejprve těhotenským olejem od Saloosu, potom jsem dostala Dead Sea avokádový krém, ten byl asi nej, krásně voněl a hned se vstřebával. Když došel, mazala jsem vším, co bylo doma, Nivea, Garnier krém, bambuckým máslem a teď mažu kokosovým olejem. Zkoušela jsem vzorek krému od ElastiQ, ale moc mi nevoněl... asi opravu záleží na genetice, já mám hodně strií hlavně z puberty na bocích, stehnech a trochu prsou, ale teď v těhu mám bříško bez jedné jediné strie...

pethulemishule
29. zář 2015

@pekackova To bych čekala asi do rána. Ale počkám vždy nahá tak 10-15 min. a pak si navleču starší košili a když jdu spát, tak se převleču do normální. Takže tu starší tím asi dodělám🙂

82mysicka
29. zář 2015

Stridala jsem ElastiQ, masážní olej od Hippu a obyčejnou kosmetickou vazelínu. Bala jsem se aby jsem nepopraskala, protože máma i sestra mají břicho popraskane. Ja nemám nastesti ani jednu strii

kajsav
29. zář 2015

Užívám Colafit, který by měl podpořit elasticitu kůže a mažu se bylinným olejem od Weledy. Krásně voní a rychle se vstřebává. Uvidíme, jestli to k něčemu bude. 😉

majka1976
8. lis 2015

holky, já jsem těhotná potřetí, minule maxi břicho, teď taky úplně gigantické - jsem 36+4, mažu pouze a jenom olivovým olejem - klasickým buď dovezeným z Itálie nebo koupeným v potravinách a zatím žádná strie, naopak úplně heboučká kůže.

westie
8. lis 2015

Pouzivam bi-oil, mazu od zacatku, rychle se vstrebava, i kdyz je mastny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru