Létání v těhotenství. Co vy na to?

20. črc 2020

Zdravím... Zjistila jsem že jsem těhotná a mám letět na dovolenou která je už zaplacena a nejde zrušit...let bude trvat dvě hodiny. Budu v 8tt... Ptala jsem se doktorky a řekla že nemocná nejsem... A koukala na mě jak na debila ...ale všude píšou různé věci....jsou tu diskuze které jsou třeba opravdu roky staré, proto zakládám novou.... Co vy na to?? Nějaké zkušenosti??

jancabr
21. črc 2020

V prvním těhotenství jsem letěla 2x. Tedy vlastně 4x. Tam v 6tt, zpět 7tt, tam 8 tt a zpět 9tt. Byly to lety kolem 2,5 hodiny, destinace Djerba a Mallorca. Pak teprve jsem šla na potvrzení těhotenství k doktorce. Bylo mi dobře, vše bylo v pořádku, žádné bolesti, krvácení. Dceři je rok a půl a je zdravá. Teď poletíme do Bulharska, jsem 16/17 tt. Jsem zdravá, cítím se dobře, nebojím se. Jen si opět vezmu kompresní punčochy, aby mě nenatekly nohy.

autor
21. črc 2020

@corry21 tak jsem to řešila dneska s cestovkou a vrátily by mi z 50ti tisíc 6 tisíc 🙈 ... takže jsem se i podle toho co mi tu píšete rozhodla že poletím... Jak píšete jestli něco špatně je tak už je to třeba teď.... Pro mě je stresující že na potvrzení těhotenství jdu až dva dny před odletem. Doktorka má dovolenou taky tak to nejde dřív 🙈 a hlavně na tuhle dovču se šetřilo dlouho a vím že už takhle nikam nepoletím.. šlo o splnění snu jednou v životě.. teď se splnil i ten druhej a zrovna naráz 🙈🤣😅

autor
21. črc 2020

@jancabr tak to je skvělý ❤️ a gratuluji

jancabr
21. črc 2020

když nad tím tak uvažuju, tak mě se vlastně takhle asi podařilo otěhotnět. Zkoušeli jsme to cca rok, moc jsem se na to upnula. Pak jsem si po Vánocích řekla, že to přestanu řešit a soustředím se na práci. Jelikož pracuju v cestovním ruchu, přihlásila jsem se na infocesty právě do Tuniska a Španělska. Na Velikonoce jsem si dala pořádně do nosu (několik zelených piv) a za měsíc jsem letěla už s pozitivním těhotenským testem. Takže si to Řecko pořádně užijte a oslavte tam možný příchod nového tvorečka

anuliinka2013
21. črc 2020

@me_druhe_ja Tak kategoricky bych to nevidela... jasne ze ne vzdy to zachrani doktori, ale kolikrat tady ctu pribehy maminek, ktere zacaly treba trochu krvacet, a na par dni je hospitalizovali, nebo jim naridili klid na luzku a dali potrebne leky (a dopadlo to pak dobre)... to same mohou samozrejme udelat v zahranici, ale treba pro me by byly nervy uz jen jet v cizine nekam na pohotovost nebo pak i cesta domu, kdyz vim, ze mam problemy... Ja osobne jsem z niceho nic mela v 8 tt trombozu a resit to nekde v cizine + cesta letadlem (a to jen z tehotenskych hormonu, zadnou poruchu srazlivosti nemam). t
To jsem tim komentarem myslela, ale prave i tim vyjadrenim, ze kazda jsme jina a jinak to snasime (nekdo jiny by nad tim mavnul rukou)

corry21
21. črc 2020

Tak vidíš, nech to osudu a užij si to!!!

me_druhe_ja
21. črc 2020

@anuliinka2013 Já si upřímně myslím, že ty léky na udržení (utrogestan nebo jak se ti jmenuje) jsou spíš placebo. Ale zase psychika je mocná čarodějka. Já si fakt myslím, že pokud je embryo slabé, tak nic nepomůže - žádný léky, žádnej klid, nic...A naopak, pokud je silné, tak se udrží pri naprosto běžnem fungování. 🙂

anuliinka2013
21. črc 2020

@me_druhe_ja To je mozne, to nepopiram 🙂. Ja spis nastinovala tu situaci, ze muzou nastat i jine komplikace (treba u me ta tromboza a to je treba s letadlem taky spojene) a resit je pak nekde v cizine neni pro kazdeho 🙂. Ale samozrejme je to "o stesti" (ze se neco takoveho stane tedy 🙂

me_druhe_ja
21. črc 2020

@anuliinka2013 Jasně, každej se musí rozhodnout sám. 🙂 Já spíš jen říkám, že let jako takovej nemůže způsobit potrat. 🙂 Někdy se to stane, ale to by se stalo i bez letu, ale chápu, že to pak ženy přičítají letadlu. 🙂 Já si taky pořád nějak vyčítám, že jsem něco měla udělat jinak a malej by byl zdravej. I když mi několik genetiků xkrat opakovalo, že to byla jen blba náhoda.

zelenaesmolda
21. črc 2020

Litala jsem pravidelne.2h let bych fakt neresila,klidne jedte.

zelenaesmolda
21. črc 2020

@anuliinka2013
ja jsem to zazila,zacala jsem krvacet na dovolene,byla jsem v 8tt.Jeli jsme do nemocnice,dostala jsem tlumocnika protoze nemluvim spanelsky.Vsechno probehlo v pohode,pak i nasledna cesta letadlem domu,akorat mi teda bylo spatne ale to mi bylo cele tehotenstvi.
Doporucuju mit uzavrene cestovni pojisteni,me sranda ve spanelske nemocnici stala neco kolem 400e,nastesti jsem ho mela a vydaje mi proplatili.

lipli
21. črc 2020

Naposledy jsem letěla v 25. týdnu a v pohodě. Později můžeš létat ale je problém s pojištěním.

lennus
22. črc 2020

U nás jsou lidi dost bojácní, co se týče létání těhotných, ale třeba v USA se lítá i pracovně skoro dokonce ze státu do státu. Občas je názor, že první trimestr radši ne, tak nevím, kolikátý týden budeš v den odletu. Dej na svůj pocit. Já letěla, těhotenství nedopadlo, ale až za dva měsíce a s letem to dle mého názoru vůbec nesouviselo, proto nejsem vůči létání v těhotenství zaujatá. Kamarádka právě z USA létala vždy, má tři kluky a vše ok. Držím palce!

babanci
28. črc 2020

@me_druhe_ja To máš pravdu. Já otěhotněla v 18 letech. Byli jsme praštění, mladí,jezdili jsme na motorce po poli,skákali jsme ze stohů,jeli jsme autobusem 19 hodin do Jugoslávie. Tam si půjčili dvojkolo a najezdili hromadu kilometrů. Neuvěřitelné kousky jsme prováděli. Našemu potomkovi táhne na 39 rok a těší se dobrému zdraví. 😀

lovemusicsun
28. črc 2020

Nečetla jsem všechny odpovědi, ale za mě klidně leť. Nejsi nemocná. Já byla na dovolené v 11tt. Užij si to ještě bez mimča, pak dovolená dostává jiný rytmus..

craki
28. črc 2020

Pokud je to zeme, kde je na urovni zdr pece, v klidu bych letela. Prvni trimestr je sice nejrizikovejsi, ale stat se muze neco doma i tam.. Let je sice zatez, ale pro zdraveho cloveka nejak extremni. Pokud nemas komplikace, problemy s zilnim obehem, srdcem, letela bych. Dle me dr jsou pro kazde telo peklo kratke lety po Evrope.. Delsi, kolem dvou hodin, uz jsou lepsi, protoze telo se stihne adaptovat.
Sama jsem v tehotenstvi letela, ale v druhhem trimestru..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru