Malé pivo každý den v těhotenství - mohu si dát?

9. srp 2020

Ahojky, jsem skoro v 16 tydnu těhu. Ted jsem si uvedomila, ze v tech vedrech si dam jedno male pivo i 3x tydne. Malou plzen nebo 11ctku neceho jineho. Nikdy vic nez jedno male ne. Akorat jsem si ted uvedomila, ze ej to celkem casto vlastne. V prvnim trimestru jsem nepila vubec, taky mi bylo pekne blbe male pivo jsem si zacala davat tak od 14 tydne. Chci se zeptat jaky na to mate nazor a jestli si myslite, ze by to miminku mohlo ublizit, a zda-li mate podobny pribeh. Uz jsem dost vystrasena, takze prestavam radeji uplne. Jinak se omlouvam za ten nadpis, zni to hrozne 🙈

drakenn
10. srp 2020

Moje kamarádka si dávala pivo nebo víno v tehu dost často 5x týdne určitě. Po malých porcich. A její syn je mentalne retardovaný. Teď si to vyčítá..

jjasmina
10. srp 2020

@drakenn Ano u první těhu jsem si párkrát dala, těhu skončilo, nikdo vám neřekne jasně proč, do ted si říkám, že jsem ho zabila kvůli své sobeckosti, každý rok si vzpomenu. Ale jak říkám, at si každý dává , jak chce, spousta lidí vám tu řekne, že to s plodem nic neudělá, ale až se taková věc stane, bude to ve vás hlodat už po celý život.

konidana
10. srp 2020

Jedno malé je v pohodě. Zvláště jestli si zvyklá. Já pivo také ráda, ale v těhotenství mi ho bohužel vracel žaludek. I to nealko. Tak jsem jen upíjel kamaradum... jednoho rychlého kola k jídlu a konec. Nejlepší dárek mi pak přinesla kamarádka do porodnice. .. jednu plzeň, kterou jsem si konečně už v pohodě mohla vypít ke dvěma obědum.

zelenaesmolda
10. srp 2020

@drakenn
to s tim muze ale taky vubec nemusi souviset,mentalne retardovane deti se rodi i abstinentkam,nekurackam

jancabr
10. srp 2020

Ano, v prvním těhotenství i teď v druhém si občas (1-2x týdne) dám normální malé pivo nebo nealko pivo a vůbec se za to nestydím. Krev to profiltruje, v tomto množství se k miminku alkohol nedostane. A dám si normální pivo mnohem radši než Birel (myslím konkrétně tuto značku). To je pro mě hnus a ty ochucené nejvíc.

elwe
10. srp 2020

Alkohol v těhotenství, a obecně u dětí, je velmi nebezpečný, blokuje vytváření spojení v mozku. Působí hůř než mnohé drogy a neexistuje žádná bezpečná míra. Je dobré, že sis to uvědomila, a na tvém místě bych už alkohol úplně vynechala. V prvním těhotenství jsem si občas skleničku dala, s tím co vím teď, už budu v dalším těhotenství a abstinovat úplně

me_druhe_ja
10. srp 2020

@nazka V nějakých 17-20 jsem zvládla i 7 piv, i víc. 😀 teda za x hodin, ale stejně. 😀 teď už bych to teda nedala ani omylem. 😀

konidana
10. srp 2020

@me_druhe_ja muj nazor je ze kdyz žena v těhotenství zkrouhne pravidelný příjem ze 2 nebo 3 piv denně na jedno malé, tak to je super .

journals
10. srp 2020

@drakenn mentalni postizeni ma velkou skalu pricin. Neni tak jednoduche rovnou rict co bylo pricinou. Dobre to ale rozhodne nebylo

jjasmina
10. srp 2020

@me_druhe_ja Jooo tak ty my , když nebyl děti, tak jsme to taky solili piva, panáky, ted si to neumím představit teda vůbec 😀

nazka
10. srp 2020

@me_druhe_ja 😁😁 já vyrůstala mezi kluka a tak jsem měla na tohle dobrou školu 😂 ale teď by mi to nestalo ani za ta rána, že kterých se pak člověk oklepal poměrně rychle 😲

europa00
10. srp 2020

Promin, ale mě příjde že člověk, který si dava denně alkohol je prostě alkoholik .-) minimálně máš k tomu sklon, si představím ženskou co si da denne 2 - 3 pivka..tak fakt vidím takovou tu hosposkou zanedbanou ženskou co tráví čas na umaštených zahrádkách, kde ji pobíhají 3 decka a neznají nic jineho než pajzl...neříkám, že je to vyloženě tvůj případ, ale tohle je má představa ženské co denně pije...a upřímně temito lidmi opovrhuji
já nejsem žádný abstinent, kdyz je oslava, nebo jdeme si posedet s přáteli, koncert, nebo někdy po težkém dni si dám sklenku vína...ale že bych pila denně?? to máš proste problém, at už sebudeš tvářit že ne...ale nutkava potřeba mít denně alkohol, tak jsi prostě alkoholik jen třeba mírnéjšího rázu, což se však může zmenit...
a malé pivko mimču zřejmě nic neudělá, ale spíše se zamysli jestli chces denne popíjet...by mě zajímalo kde si t pivka daváš? to ses každy den v hospodě? nebo máš doma vyskládané lahvače jako chapi??? si to moc neumím představit

odula
10. srp 2020

Hlavně v začátku těhotenství může alkohol napáchat největší škody - vyvíjí se NS a ta je na poškození alkoholem nejcitlivější. Pravděpodobně bude všechno ok, ale já bych si to nelajsla. Paradoxně - když si dáš jedno malý pivo s bubnem, tak je to víc v pohodě než když na tobě "není nic poznat". Bejt tebou, nepiju vůbec, aspoň do třetího trimestru. A že ti pivo chutná? No jo, nejsi sama. Já jsem pivař strasnej, na dovolený jsem dala pěkných pár kousků denně, nepředstavitelný že bych měla přežít bez piva. Ale rozhodla jsem se a Už půl roku nepiju - vůbec. A víš co? Žiju. Piju birrely a pivo mi nechybí.Světě div se, ono to není zas tak nutný si dát. Jestli chceš, můžu ti napsat jaký nealko pivo je nejlepší ;)) ale pokud můžu radit - teď nepij. Pokud možno vůbec.

odula
10. srp 2020

@marcicek84 plodu neškodí? Jedno pivo a 2 deci vína? Twl dyt to je denní dávka , která je relativně bez rizika pro dospělou babu, .. Pro plod je to už asi hardcore

odula
10. srp 2020

@europa00 tak to opusť svoje mylné představy ;) jeden kousek si dáš k obědu, jeden k večeři, a jeden k filmu nebo s kamosema večer - a jsi na třech pivech denně ani nevíš jak. 😁 A nemusíš bejt smažka ;)

europa00
10. srp 2020

@odula promin ale tohle není mylná představa...člověk který denne musí požívat alkohol je alkoholik...najsi si definici...za mě to normální není a v těhu už vůbec ne.

odula
10. srp 2020

@europa00 definuj "musí". "Především je třeba si uvědomit, že množství vypitého alkoholu ani jeho pravidelná konzumace není přímo úměrná vzniku závislosti. Alkohol působí na každého jinak." Ani každodenní konzumace alkoholu nemusí vést k závislosti. Ten kdo pije každý den, nemusí být per definitionem alkoholik. Může jít o rizikové pití. To se ale definuje jinak. Přečti si ty něco o alkoholismu.

drakenn
10. srp 2020

@journals s tím souhlasím. Ale pravdou je, že kdyby nepila vůbec, tak si zrovna ten alkohol nemusí vyčítat. Tohle v ní prostě hlodá..

monita0806
10. srp 2020

Doufám že já prckovi neublížila. Sem ještě na začátku prosince nevěděla že jsem těhotná a byla jsem na koncertě přítele a tam jsem vypila 3 sklenice vína a dvě zelené 😔. Jak teď čtu ty komentáře tak mám obavy 😔.

jjasmina
10. srp 2020

@monita0806 na začátku by to mělo bejt ještě v poho prej, to sme taky byli na flámu a malá je zdravá

monita0806
10. srp 2020

@jjasmina Uf. Ještě že tak. Mě vůbec nenapadlo že bych mohla být těhotná. Ani spoždění sjem velké neměla.

jjasmina
10. srp 2020

@monita0806 jj , ale taky jsem se bála, když jsem otěhotněla, tak žádný alkohol i ciga v koši.

petrak15
10. srp 2020

Pivo ani vino, proste jsem nemela na to chut. Ale kafe kazdy den, mela jsem uplny abstak kdyz jsem jeden den nemela.

purplerain
10. srp 2020

Zakladatelko, nic se nestane. Já si tedy dát v těch vedrech malé pivo, tak asi usnu, ale když ti to vyhovuje....

amazonkajanik
10. srp 2020

Dávala bych si spíš nealkopivo. Já pila od Regenta,páč mi hodně pomáhalo na pálení žáhy a jako jediné nealko je chuťově blízko klasickému

colleto
10. srp 2020

Nic proti ženy, chápu, že se rády budete uklidňovat, že alkohol se musí pít jen ve velkých množstvích, aby byl problematický (nevím, co to velké množství je, litr vodky denně?)...
Alkohol je v současné době hodnocený jako látka, u které nejde stanovit bezpečné množství, tedy pod jakou hranicí je to bezproblémů. Alkohol (etanol) je problémový vždy. V souvislosti s těhotenstvím: člověk odbourává alkohol postupně, vzniká z něj acetaldehyd. Acetaldehyd je klasifikován jako látka způsobující akutní toxicitu, poškození DNA v zárodečných buňkách, karcinogen.

Alkohol přechází z krve matky do krve plodu. Zatímco tělo matky je mnohem výkonnější a ,,vytrénované,, na odbourání alkoholul a následných toxických meziproduktů - acetaldehy a případně aceton. Vyvíjející se plod, ve kterém hraje zásadní roli rychlý přepis DNA, nemá dostatečnou kapacitu na odbourávání jak alkoholu, tak dalších metabolických produktů alkoholu.

Popsaný jev u asiatů a indiánů, vysoká toxicita alkoholu z důvodu, že neměli dostatečnou výbavu na odbourání toxických meziproduktů alkoholu.

Takže, ano, dávejte si těhotné ženy klidně pivko, dvě, nechte se uklidnit na diskuzy na Modrém koníku, že hlavně, že Vám chutná. Ale ano, alkohol a následné látky, které z něj vznikají v těle dítěte vznikají je pěkná sračka.

Karcinogenita, poruchy imunity, poškození nevyvinutých jater plodu dítěte, poškozování nervové soustavy dítěte...chápu, když nic není vidět, jako by to nebylo.

Tak na zdraví, ať vám chutná...

izz76
10. srp 2020

Myslela jsem, že normální ženská v těhotenstvi nepije alkohol, nekouří, nefetuje, neužívá léky ktere škodi, prostě nedela nic co by mohlo dítěti uškodit.. Je zbytečné polemizovat, jaké množství je ještě ok, třeba ročnímu dítěti asi taky asi nikdo nedá 3x týdne vypit malou dvanáctku, tak proč nenarozenému jo..

pincola
10. srp 2020

Holky, já bych se pít alkohol bála. Mě na interně říkali, že i s Colou opatrně. Pomáhá mi na žaludek a doktrka říkala, že jo, ale jen když není zbytí, že to fakt dobré není.
Jednou na dovče šel manžel na záchod a já mu mezitím objednala pivo, sobě vodu. Byl tam celkem dlouho, takže číšnice donesla obojí mě. Koukala na mě hrozně divně. A pak když přišel chlap a ona viděla, že pivo bylo pro něj, přišla se mi omluvil. Bylo to klasická zahrádka a ani tam nejsou zvyklí, jak je vidět. O personál hospody samozřejmě nejde. Ale jak je vidět, ok to není.

jade85
10. srp 2020

@colleto Naprosto souhlasím. Tohle falešné uklidňování mě děsně štve. Každá žena by si měla zjistit fakta a pak sama za sebe posoudit rizika a rozhodnout se. Nejenom s pitím, ale i se vším ostatním, co se týká dítěte, tomu se říká zodpovědnost...

purplerain
10. srp 2020

@colleto takhle dopodrobna popsat, jak alkohol škodí je jistě poučné, nicméně i tak trvám dál na tom, že malé pivo 2x, 3x týdně neuškodí (a to ani v těhotenství). Asi by se našlo i mnoho dalších potravin/pochutin, které určitě v nějakých množstvích škodí ( nebo obsahují složky, které mohou škodit), přesto si myslím, že člověk by měl v rozumné míře jíst téměř vše. Ono ostatně i ty názory na to, co je zdravé nebo naopak nezdravé se poměrně často mění nebo jsou rozporuplné. Jeden příklad třeba káva. Pro někoho jed, pro někoho zdraví prospěšná. Asi záleží, jestli to zrovna zjistili ruští nebo američtí vědci 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru