Mám strach z první poradny ve 12tt

andreas16
18. črc 2017

Ahojte podle MS jsem 11+5. Zítra jdu poprvé do poradny a bojím se že neuvidím srdíčko. Ale má otázka je co se tam dělá a jak to probíhá naposledy kontrola cca v 5-6tt a to doktor pronesl že si myslí že srdíčko vidí. Ale co dál mám prý přinést moč a nesnídat. Vím že to je trochu víc hůř napsané ale mám strach celkem. Těhu nevolnosti přešli asik po dvou týdnech a prsa už mě bolí občas avšak jsou citlivé, žádné krvácení ani bolest nebyly. Děkuji

v_erunka
18. črc 2017

Neboj 🙂 me od overeni tehotenstvi v 6+5 nebylo taky vubec nic (a do te doby taky ne). Kdyby se mi nezvetsily prsa,ani nevim,ze jsem tehotna. A na tehle kontrole,co jdes ty, jsem dostala prukazku a prvni fotku 🙂 a co dal? Nevim jestli tvuj dr. dela prvotrimestralni screening nebo te nekam preposle,ale priprav si i penizky. Co jsem tak koukala,tak chteji od 1.000 do 1.500. Ale prispivaji pojistovny 🙂 hodne stesti

majinka1981
18. črc 2017

já byla včera poprvé na gyndě v 10+4. Měřila mi tlak, váha. Ultrazvuk, vystavení průkazky. Byla jsem na odběrech na screening, je tam myslím i cukrovka,protože jsem neměla snídat nic sladkého. Výsledky budou až 8.8. a to se udělá vyhodnocení. Dostala jsem učet za ten screening 1000,- a mám ho dát na pojištovnu, jsem u vzp a ona ho prej celý proplatí. Vitamíny mám brát jen listovku, pokud mám vše ze stravy. Ukázala mi prcka na ultrazvuku, krásně si tam plaval.

terezapetrova
18. črc 2017

@majinka1981 cukrovka se určitě takto brzy nedela, vyšetřuje se zvlášť mezi 20 a 30 tt

andreas16
autor
18. črc 2017

Děkuji. @v_erunka uklidnila jsi mě. Děkuji

kvmatonka
18. črc 2017

@terezapetrova Ale jo v těchto TT se zjišťuje i hladina cukru v krvi, pokud by už teď byla přes 5,1 tak by byla poslána na zátěžový test. Pokud je zatím v normě, tak se odesílá až po 25 tt nebo tak nějak na klasický zátěžový test na cukrovku.

v_erunka
18. črc 2017

@terezapetrova z te prvni krve mezi 10.a12.tydnem mi brala i na cukr. Takze vysetruje se uz i takhle brzo 🙂

terezapetrova
18. črc 2017

@kvmatonka @v_erunka ja psala o tom klasickém zatezovem , kterej jak jsem přesvědčena se děla pravé ve většině až cca ten 25tt cca, jestli je u někoho potřeba driv tak to dle me fakt minimum pripadu 🙂

v_erunka
19. črc 2017

@terezapetrova tak to mas pravdu 🙂

terezapetrova
19. črc 2017

@v_erunka ja si to aspoň myslím 🙂

v_erunka
19. črc 2017

jen jsme se nepochopily 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru