Můžete mi vysvětlit výsledky screeningu?

berunkab
4. srp 2011

Prosím můžete mi někdo vysvětlit mé výsledky?
etnikum: overall
hodnota FB hCG 1T : 54,80 iu/L - 1,32 MoM
hodota PAPP-A 3,53 iu/L - 1,97MoM
NT rozměr: 1,00 mmm - 0,80 MoM
riziko M.Down 1:20000, vhledem k věku matky riziko vyšší 1 z 560, ale skríning negativní.
Děkuji moc, poslali mě výsledky mailem a až za týden jdu na G, jsem prvorodička ve 13.týdnu.

kalo
6. srp 2011

Proč ti to neřekne doktor???????????? 😲

alenv
6. srp 2011

bud v klidu.. pokud je screening negativní, žádné riziko tam nehrozí.. ty hodnoty co tam máš jsou tedy v normě.. takže se můžeš radovat 😉

eloana
6. srp 2011

skrining negativni -to znamena, ze to je v poradku🙂 hodnoty by se mely pohybovat kolem 1... coz mas a vysledek, ktery je pro tebe dulezity je to 1:20000. kdyby vedle sebe stalo 20 000 zen jedna z toho by mela miminko postizene. sance, ze to budes prave ty je miziva

jankadudova
6. srp 2011

Doporucuji se na odborne veci, coz vyskledky ze screeningu jsou, ptat pouze lekare...

ladybugie
6. srp 2011

tyhle věci by ti měl vysvětlit jedině a pouze lékař. Tady ti hoky mohou poradit ve spoustě věcí, ale tohle je parketa doktorů. Mně tyhle výsledky nikdy do ruky nepřišly, vždycky je dostal přímo doktor a pak mi to vysvětlil. Neděs se, buď v klidu a počkej na kontrolu u doktora.

laska.nezna.hranic
6. srp 2011

berunka - pro tebe jediné důležité je to slovo negativní. a i kdyby, pořád jsou to jen pravděpodobnosti vyhozené počítačem. buď v klidu (vím, jde to těžko 🙂) 😉

co má znamenat ať jí to vysvětlí doktor? jestli jste to četly, tak píše, že k doktorovi teprve půjde, ale chce si sama pozjistit předem, co může čekat. navíc ne každý doktor má stejný přístup... moje doktorka to se mnou taky neprobírá, pokud mi vyloženě nenaleznou něco, co by bylo třeba řešit. prostě stačí říct, že je výsledek v pořádku, ale chápu, že zakladatelka chce znát rozmezí hodnot. to snad zajímá každou maminu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru