Můžu začít běhat v 18. týdnu těhotenství?

messias
18. kvě 2016

Ahojda, jsem v 18tt a přepadla mě chuť běhat. Jsem akční člověk a už mně šibe z toho být jen doma. Teda nejsem jen doma, chodím na procházky se psem rychlou chůzí. Já totiž ani pomalu chodit neumím. Pohyb mám stále nějaký. Celé těhotenství ani nevím, že těhotná jsem, nebylo mi zle a kromě depresí ani nevím, že jsem těhu 😀 potřebuji ale nějaký sport. Jinak se doma opravdu zblázním.. Prosím poraďte mi ! Jinak nejsem moc na cvičení typu jóga, aerobic, atd..

mr_falko
18. kvě 2016

a behala jsi predtim? hezky clanek zde napr. Osobne bych do toho nesla
http://rungo.idnes.cz/behani-v-tehotenstvi-0rs-...

messias
autor
18. kvě 2016

Nebehala, ale aktivne pracovala se psem a jak jsem psala nahore, casto jdu na prochazku rychlou chuzi..

mr_falko
18. kvě 2016

@messias od nuly bych nezacinala, beh neni zadna sranda a dost to obcas boli tak jako tak...navic otresy, stoupani, klesani, velka pravdepodobnost urazu ( mame horsi koordinaci a odhad vzdalenosti) fakt byt tebou zustanu u rychly chuze, nebala bych se pridat trekovy hole a myslim,ze uplne by ti mohlo vyhovovat kolo....

myjusiatko
18. kvě 2016

@messias ja ani behanie v tehotenstve neodporucam kvoli porodu. Môže sa ti horšie rodiť kvoli spevnenemu panevnimu dnu.

ivis_b
18. kvě 2016

@messias jsou holky, co behaji, ale mne to teda vhodny neprijde, kvuli tem otresum. Ja teda s tehotenstvim behat prestala a zacnu az po porodu. Tech par mesicu si to odpustim, stejne jako brusle nebo lyze. Ja jen chodim na prochazky a kdybych v tehu netrpela na mykozu, chodila bych plavat.

verunka_korunka
18. kvě 2016

@mr_falko kolo se taky nedoporučuje kvůli otřesům, stabilitě a možnosti pádu...
Defakto jde nějaké cvičení v bazénu pokud netrpíš ná infekce, ale to bych si nelajzla zase já. Jinak nic než chůze ti asi nezbude...

mr_falko
18. kvě 2016

@verunka_korunka a jo, to me taky nenapadlo....ja svoji silnicku odlozila radsi uz vloni....ale zase kdyz jezdis, tak vis, co si muzes dovolit. Autorka predtim nebehala, to je pak asi jiny

ivis_b
18. kvě 2016

@messias jo a taky bacha na tepovku, moc bych to se zatezi neprehanela, coz zrovna u toho behu, pokud zacinas, je docela problem.

simsamsim
18. kvě 2016

a co stepper? to se můžeš hýbat i doma, když je venku hnusně a nejdou procházky venku ...

ivis_b
18. kvě 2016

@mr_falko ale nikdy bohuzel nevis, kde te ktery auto smete, kdy ti pod kolo skoci pes atd... no je to na posouzeni kazde z nas, ja jsem radsi opatrnejsi.

any_any
18. kvě 2016

@messias Ja pred otehotnenim behala asi 15 let, ale v tehotenstvi bych nebehala. Chut na beh mam, ale holt to ted ozelim. Sportu je spousta a daleko min zatezovych, tak proc to pokouset... 😉

verunka_korunka
18. kvě 2016

@mr_falko Jj, ale stejný je to i s kolem... Já teda po něm špinila, takže už 2 roky jsem na něm nebyla... ☹

micaella23
18. kvě 2016

Ja behala par let, do pulky 4m jsem se moc neomezovala, ale od konce 4m to neslo, bylo to dost neprijemny kdyz jsem popobehla za psem, ditetem.. Doporucuju plavani, cviceni pro tehule i z youtube, turistika... Ale na beh kor zacinat se fakt vyprdni, nicemu to nepomuze a figuru ted honit stejne nema cenu🙂

andreaandrejka
18. kvě 2016

Pokud jsi neběhala před tím a nejsi trénovaná, tak ve 2.trimestru bych určitě nezačínala.

hohe
18. kvě 2016

Nedoporučuje se žádná nová fyz. námaha... takže pokud si před těhotenstvím aktivně neběhala, neměla by si s tím začínat....

suzief
18. kvě 2016

To vás rychle přejde to nějak, dejte tomu pár týdnů a ještě budete ráda za ty procházky🙂

lenkalenulka
18. kvě 2016

Radsi bych chodila plavat 😉

zaludova
18. kvě 2016

@messias Za mě taky jiná forma pohybu....nedávno jsem někde četla článek o ženský, která během těhotenství běhala a jak je všechno sluníčkový a tak, ale její břicho vypadalo příšerně....ta kůže se při běhu s takovou váhou dost pruží a nestojí to podle mě za to 🙂

frantiska85
19. kvě 2016

Běhám závodně 16 let a běhala jsem i v těhotenství. Znám i děvčata,co běhaly až do porodu, ale pokud na běh nejsi zvyklá, nezačínala bych. Raději spiningové kolo, kde nehrozí pád.

messias
autor
19. kvě 2016

@simsamsim
Ja prave ven potrebuju. Jinak venceni psa se nevyhnu ani kdyz je hnusne :D

dzogobela
19. kvě 2016

@messias A proč jsi doma, když mám bezproblémové těhotenství? 🙂 Já chodila až do včerejška do práce, takže od rána do večera je člověk zaměstnaný 😀 kdybych se nevybírala dovolenou, tak bych byla v práci ještě měsíc. Jsem 29 tt. Jinak myslím, že už to tu padlo, ale říká se, že není dobré začínat běhat v těhotenství 😉 pokud jsi běhala dřív, tak asi ok, ale pokud chceš začít, tak bych se na to vyprdla...

messias
autor
19. kvě 2016

@micaella23
Ja figuru honit ani nemusim, nez jsem otehotnela, mela jsem 50-51kg.. ted je to tak 55kg.. mam jezdeckou skolu, ale kdysi mistrova na zacatku tehu sedla na kone a potratila, tak bych si to netroufla. Navic jsem na koni nesedela od ledna minuleho roku, kdy se mi stal vazny uraz na vlastnim koni.

Mam totiz jeden problem, bydlim asi 200km od meho puvodniho bydliste a jsem tu teprve od konce leta minuleho roku. Nikoho tu neznam, pritel je vecne v praci a kdyz prinede z prace, tak moc ukecany neni. No a ja se doma samozrejme nudim a vymyslim kraviny. Jelikoz se nemuzu poradne fyzicky a psychicky unavit, tak jsem pak na pritele neprijemna a kolikrat je to fakt se mnou k nevydrzeni. Nemuzu ani pracovat se psem, protoze to treba tahnu na zadech 5-9 kg retezu, pak tahne on. Tudiz i zavody jsou letos pase.

Plavani, kolo a cviceni na doma me nebavi.. tak mi poradte co delat ? 😀

messias
autor
19. kvě 2016

@dzogobela
Ja delala fyzicky i psychicky namahavou praci a doktorka mi radsi napsala neschopenku. Jsem doma asi tyden a pul..

myjusiatko
19. kvě 2016

@messias proste sklidni a nauc se odpocivat. 🙂 treba si cti.
Ti to pise ta prava. Ale som na tom podobne. Sice nevymyslam so sportom, ale doma neobsedim. Furt nieco upratujem, varim, kutim az je manzel nervozny, ze si mam dat pohov. Lebo sice cez den plna energie ale k veceru umieram. 🙂

karlajasmine
19. kvě 2016

@messias pokud mas nevhodnou práci tak tě ma zaměstnavatel preradit na jinou pozici.. Neschopenka je na rizikové těhotenství. A běhat bych v 18tt rozhodne nezacinala.

messias
autor
19. kvě 2016

@myjusiatko
To je u me problem, ja od malicka litam venku, mezi konmi a zavrena nekde v byte nevydrzim dlouho. Nemam ani s kym si tady pokecat, s kym se jit projit. Pritel na prochazky moc neni, i kdyz posledni dobou se alespon snazi. No a jak jsem zavrena doma, tak jsem na nej pak hnusna, i kdyz bych mela byt rada ze konecne prijel z prace. Ja se musim nejam vybit, jinak to odnasi vsichni okolo..

messias
autor
19. kvě 2016

@karlajasmine
Ale jelikoz me zamestnavat na jinou pozici prelozit nemohl, tak jsme to vyresili takhle. Ale to je problem mezi mnou a zamestnavatelem a sem otazka nesmerovala 😉

myjusiatko
19. kvě 2016

@messias rikam, cti si, nebo zkus neco vyrabet. Neco u ceho nemusis tak litat. Co zahrada? Bylinky, kyticky?

jizi
19. kvě 2016

@messias A co nordic walking?

messias
autor
19. kvě 2016

@myjusiatko
Bohuzel bydlime v panelaku a na balkone uz mam vse mozne 😀 rajcata, redkvicky, chilli papriky, bazalku, pazitku...
Ja u tech manualnich praci moc nevydrzim, bude me to bavit tak tyden, pak to odlozim do skrine a uz si nevzpomenu..
mozna zacnu chodit se psem na cvicak, tam se moc nenadru

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru