Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Na UTZ až skoro za měsíc, není to dlouho?

klara015
11. bře 2017

Holky mam jit na utz az 7.4 neni to nejak pozde?jak do te doby budu vedet ze je vse v poradku?
Predtim jsem byla v nemocnici na podezreni mimodel. ale to se nepotvrdilo a 28.2 me propustili. Ke svemu gynekologovi mam prijit az 7.4 zda se mi to nejak dlouho - ted jsem 6tydnu a 4dny. Jaky mate na to nazor?

jullli
11. bře 2017

Ja osobne bych to nevydrzela a sla drive :D

terorka
11. bře 2017

Věc se ma tak, ze ze zákona máš od pojišťovny hrazené jen 3 utz. Když budeš chodit na genetické screeningy, jakože asi ano, tak ty jsou 3 a mnoho gynekologu ani více utz opravdu nedělá. Mela jsi nějaké problémy, tak tě třeba budou víc hlídat, ale pravdou je, že se může stát, ze ti ani toho 7.4.nikdo utz neudělá. Nevím ale, jakého máš doktora samozřejmě, moje doktorka ho dělala vždy. Kamaradka chodila o dveře vedle a fakt mimi viděla jen 3x nebo 4x.

klara015
autor
11. bře 2017

@terorka toho 7.4 myslim ze mi utz bude delat a i odber na screening.

terorka
11. bře 2017

Jo a jinak se chodí po 4 a 6 týdnech, když už máš kartičku.

verunka11221
11. bře 2017

Muj doktor zasadne bere az od toho 8tydne teda kdyz je vse v poradku.U prvniho kdybych nespinila tak bych sla az v 7+5tt a u druheho jsem byla poprve v 7+0tt.

terorka
11. bře 2017

@klara015 ok, ja jen, abys popř.nrbyla zklamaná 🙂

terorka
11. bře 2017

@verunka11221
Moje dr taky tak, hodně maminek to zpočátku prožívá, ale doktoři většinou naopak 🙂

klara015
autor
11. bře 2017

@terorka ja se jen bojim,nemam jistotu ze je vse v poradku :( co kdyz mimi nebude, nebo nebude tlouct srdicko :( a ja se to dozvim az 7.4 ;(

vladienka
11. bře 2017

Ja by som nevydrzala.. a to uz budes v 10tt nie? Ja som sa na screening objednavala v 8tt a skoro ma uz nikde nevzali, sli sme az 14+0 a takmer to už nešlo. Bolo potvrdené srdiečko?

terorka
11. bře 2017

@klara015
No ja to chápu, ale dr přemýšlí tak, ze se to stát může a v takhle raném stádiu s tím jde máloco dělat. Zní to krute, ale je to tak. Ale určitě budes mít vše ok 🙂

verunka11221
11. bře 2017

@terorka Zrovna jsem to chtela napsat.U prvniho mi dr rekl to stejne.

klara015
autor
11. bře 2017

@terorka tak snad bude vse v poradku. Hold budu muset vydrzet :( ale bude to hrozne cekani :(

verunka11221
11. bře 2017

@klara015 Jak si byla v te nemocnici,bylo uz srdicko ?

klara015
autor
11. bře 2017

@vladienka jj 10tyden, a to mam jit i na 1 screening. A srdicko potvrzene prave ne, jak jsem byla v te nemocnici tak jen gestacni vacek,tot vse co vim :(

klara015
autor
11. bře 2017

@verunka11221 ne pouze vacek,prave ze to jsem byla cca 5 tyden :( takze ja nic nevim

verunka11221
11. bře 2017

@klara015 Aha tak to bych pak asi sla.Muj dr bere az od toho 8tydnu proto aby potvrdil srdicko a koukl jestli mimco je tam kde ma byt.Pak bere po 4tydnech kdyz je vse ok.

klara015
autor
11. bře 2017

@verunka11221 jdu toho 7.4 tak snad vydrzim 🙂

fallingstars
11. bře 2017

@klara015 Já šla byla poprvé v devátem týdnu (podle MS tuším 8+1 to bylo). A za mě ideál, je to sice dlouhé, ale nemusíš se stresovat, když hned není srdíčko, prostě je to buď anebo. Což je i kdybys chodila na kontroly od teď každý týden, on ani Ty to nijak neovlivníte. Když jsem se objednávala, řekl mi jen, že nesmím krvácet - to okamžitě k němu nebo na pohotovost. Je to dlouhé, ale podle mě lepší, než se stresovat každý týden 😉

klara015
autor
11. bře 2017

@fallingstars asi mas pravdu. Jen to cekani je hrozne. Tak snad bude mimi v poradku a bude srdicko 🙂

fallingstars
11. bře 2017

@klara015 Je třeba věřit...nic jinýho nám nezbývá vlastně celý těhotenství 😉

absintka19
11. bře 2017

@klara015 zda bude ok nebo ne to nezmenis, ted uz je to na prirode a prckovi. Hlavne se uklidni, nestresuj, mimi to nedela dobre. Cely zivot se budes uz bat, je to prirozene.

eva_sajdla
11. bře 2017

Já chodila ke gynekologovi celé těhotenství po 4 - 5 týdnech, až teď ke konci mě chce vidět častěji 🙂. Tak vydrž a ať je mimi v pořádku!

elveren
11. bře 2017

Na začátku těhotenství jsem chodila k doktorovi každých 5 týdnů a vždy jsem měla UTZ - jako kontrolu. Teď tam jdu po dvou týdnech, ale to už jsem za 32.tt 🙂

riakuk
11. bře 2017

U nás v nemocnici dělají 1.screening a na další UTZ se chodí až při 2.screeningu, takže 8 týdnů člověk nic neví. Měla jsem to stejně u obou dcer. Nyní jsem těhotná potřetí (ve 21tt) a nemám žádné pohyby (u dcer 21tt a 22tt). Sestřenka má půjčený přístroj Angelsounds a srdíčko jsme našly, takže také doufám, že je vše OK. Musíte vydržet, držím pěsti.

dolezalovalucie
11. bře 2017

@klara015 No moje doktorka me vždy pozvala tyden po spozdene ms,chtela zkontrolovat zda se nejedna o mimodelozni tehotenstvi,pak pro potrvzeni srdíčka a do 12tt jsem chodila každých 14 dnu pak po trech týdnech,je fakt ze jsem byla na rizikovem ale třeba vim,ze u ni je standart delat kazdou navstevu utz vysetreni a nikdy jsem nic neplatila takze asi zalezi na lekari.Vydrz a preji at je vse v poradku 🍀

vanea
11. bře 2017

@klara015 Tak mně se to zdá docela pozdě, napadlo mně jedině, jestli jsi neměla nějaké obtíže, které by třeba doktora vedly k tomu, že tě nechce ultrazvukem zbytečně zatěžovat...ono to není úplně dobré s tím přehánět..každopádně jak už psaly holky, je to normální..já třeba chodím po dvou týdnech, teď poprvé jdu později, protože jsme s manželem dřív neměli oba čas...ale když to někde píšu, tak jsem spíš výjimka🙂 takže kvůli tomu bych se nestrašila...

andelka
11. bře 2017

U prvního jsem aktivně volala hned jak jsem zjistila // a poprvé jsem šla v 5+0, byla tam dutinka,takže taky jen potvrzení uložení v děloze a nic. Další kontrola byla za 14 dní a to už bylo srdíčko a dostala jsem i průkazku a žádanky na odběry apod. U druhého jsem volala schvalne později a šla jsem až v 9tt, akorát rovnou na srdíčko,průkazku a žádanky. Ty máš umístění potvrzené z nemocnice a dal to bude jako u mého druhého. Ty začátky jsou stejně bohužel takové nejisté a člověk to neovlivní.
A od začátku jsem chodila po 4 týdnech a utz nebyl pokaždé. Až ke konci to bylo co 14 dní a od 37tt každý týden na monitor.

cizllik
12. bře 2017

Já jsem na první kontole byla v 7+3 podle utz 6+4 a mám i fotečku jak tam je srdíčko ,pak za 2tydny v 9+0 kde jsem dostala prukazku a opět fotečku jak mimi povyrostlo. Ted jsemobjednaná za 3 týdny tedy 28 a hned 30 máme první screening

Sem začni psát odpověď...

Odešli