Napíše mi gynekoložka nemocenskou?

marketav94
19. zář 2022

Ahoj všichni. Věřím, že mi tady spousta z vás bude psát, že mám hloupý dotaz nebo že to záleží na lékaři, což je mi jasné, ale zkusím to. Určitě tu bude mít někdo stejnou nebo podobnou zkušenost.
Chodím do práce, která není extra namáhavá, ale přece jen dělám 10 hodin denně, jednou za dva týdny 2x 12 hodin. Náplň práce je dá se říct v klidu, ale je s lidmi (veřejností) a někdy je to dost o nervy.
Teď jsem v 7. týdnu těhotenství, zítra jdu na první kontrolu, s přítelem máme víceméně vztah na dálku - prozatím. Já se budu muset v následujících měsících stěhovat za ním.
A teď řeším jednu věc - nemáme dobré vztahy s nadřízeným a proto nepředpokládám, že by mi vyšel vstříc. Chci počkat do 1. screeningu a pokud bude vše v pořádku, chtěla bych mu navrhnout práci z domu, takže full time homeoffice, abych se mohla odstěhovat za přítelem a nadále pracovat. Ráda bych řekla, že moje práce se dá dělat plnohodnotně z domu.
V případě, že by na to nepřistoupil, tak bych chtěla požádat moji doktorku, jestli by mi skrz těhotenské nevolnosti a problémy se štítnou žlázou, nedala neschopenky/rizikové. Setkala jste se některá s tímto? Mají s tím lékaři někdy problém a nebo je to běžné, že lékař vyjde vstříc? Já mám moc fajn doktorku, ale před otěhotněním jsem u ní byla jen jednou, takže vůbec netuším, jak k tomuhle přistupuje.

sinicka
19. zář 2022

Záleží na doktorovi. Mně nenapsala neschopenku ani když jsem krvácela a musela si zavádět nejake tabletky proti potratu (zjednodujesne receno). minula gyndarka mi taky nenapsala na nevolnosti, az to se mnou seklo a byla sem zbytek tehotenstvi na kapackach 🤷🏼‍♀️ Praktická mi ji napsala jednou pri covidu.. fakt nechapu, kde ty doktory berete. Moje kolegyne se hazou marod pravidelne kolem vanoc atd. a nikdo nic.. povolani mam velmi fyzicky narocne a na smeny. Ale nefnukala sem a jela sem co to slo, no..

marketav94
autor
19. zář 2022

@ai30 Já ani neřekla, že je můj vztah na dálku nějakým rizikovým faktorem. To jste řekla vy. Tak se tu přestaňme tahat za slovíčka. Z vaší odpovědi si odnesu tak dvě věty a to je celé. Ve zbytku příspěvku jen marníte svůj čas a energii. Ale jak říkám, někdo má prostě tyhle potřeby mít ke všemu komentář a já to beru. Od toho jsme ve veřejné diskuzi a já pevně doufám, že jste si ulevila. Jak se říká, přej a bude ti přáno. Krásný den ❤

marketav94
autor
19. zář 2022

@sinicka Tak to Vás obdivuji. Samozřejmě je to vždy o člověku. Nikdy nevíme, jak se ten druhý cítí. Někdo umírá už s rýmečkou, někdo zase dokáže táhnout do posledního. Každopádně děkuji za sdílení Vaší zkušenosti 🙂

marketav94
autor
19. zář 2022

@zet83 Děkuji za odpověď. Určitě záleží na člověku, tak uvidíme 🙂

marketav94
autor
19. zář 2022

@2hanah Přeřazení není možné, protože zkrátka není kam. Věřím tomu, že i kvůli podstavu mě nechají pracovat z domova, ale vážně netuším. Kdykoliv jsem potřebovala, aby mi někdo vyšel vstříc, tak se tomu tak nestalo. Vždy je vše o lidech. To vidíme i tady 😀 kolikrát mi přijde, že ženy, které jsou na začátku těhotenství, by se ani neměly prohlašovat za těhotné, protože jiná maminka dostala průkazku až v tom a tom týdnu těhotenství. Já ke všemu přistupuji pozitivně, z miminka mám už teď radost a pokud se něco stane, tak se z toho hroutit nebudu, ale nevím proč bych hned měla myslet na nejhorší...bohužel, ženy by si asi měly pomáhat, ale v dnešní době se akorát odsuzuje...Děkuji za sdílení zkušenosti ❤

marketav94
autor
19. zář 2022

@jolal Je to tak. Dnes jsem pročítala různé diskuze tady a některé slečny/paní jen čekají na příspěvek, aby mohly psát nehezké komentáře 😀 No, každý holt máme jiné zájmy 🙈 Ale je vtipné, jak se všude opakují ty samé "přezdívky". Aspoň se člověk pobaví takhle při pondělku 😇

cherie24
19. zář 2022

@marketav94 ono tohle je tady na MK opravdu choulostivé téma. Každý, koho jen napadne pomyslet na neschopenku je sprostý nemakačenko. To, že po mateřské už pak bude pracovat až do konce svého života ho neomlouvá.😁 Dokonce mi tady jednou někdo napsal, že jsem se měla soudit za neposkytnutí "těhotenských" podmínek, i když jsem měla 2 měsíce do konce smlouvy a bylo mi tak příšerně, že jsem se nemohla podívat pomalu ani rohlík. Ale pracovat bych zvládla, takže asi tak. 🙂

atraps
19. zář 2022

@marketav94 já šla na neschop. Má práce je fyzicky náročná a zrychlená. Doktorce sem vše vysvětlila a vystavila mi doklad. Šla sem v 7.tt.

zet83
19. zář 2022

@marketav94 podotknu, ze vi ze delam v kancelari. Ono jde i o tu psychickou zatez. Nikdy jsem si ji vsak nebrala. Tak drzim palce at to dopadne.

sinicka
19. zář 2022

@marketav94 já jsem to nemyslela tak, že bych byla proti. Naopak. Ja o neschopenku škemrala a proto u změna gynekoložky. Ale že me na rizikovem nechá makat.. a vedouci v praci taky.. 🤬 ja uz fakt nevim, k jakymu doktorovi jit. Zenska se ma v tehotenstvi setrir. Moje sestrenka taky.. pocurala tehotensky test a byla doma. Zavidela sem :D

ninive211
19. zář 2022

@michaela666 Pokud povaha tve prace HO umoznuje, jako tehotna jsi v pozici, kdy by ti zamestnavatel mel v tomto pripade vyhovet, nebrani-li tomu provozni duvody, stejne jako v pripade kratsiho uvazku ci upravy pracovni doby (napr. ze budes chodit az na 9, protoze rano proste driv nevstanes a mas hlavu v toaletě...)

jolal
19. zář 2022

@sinicka počkat, vy jste těhotná a máte problem a lékař vám odmítá napsat neschopenku?

michaela666
19. zář 2022

@ninive211 Bohužel neumožňuje, jinak bych toho moc ráda využila. Byla jsem těhotná za první vlny covidu, takže stres z neznámého a do toho se přidaly zdravotní problémy. Kdybych měla práci, kterou můžu dělat z gauče aspoň bych si udržela pozitivní myšlení a nemusela řešit, kdy půjdu vyřídit banku/ úřady/ nákup tak, abych neměla průser s kontrolou.

sinicka
19. zář 2022

@jolal ano, přesně tak to bylo. Už jsem se ale zařídila jinak.

ninive211
19. zář 2022

@michaela666 To mělo být na zakladatelku diskuse 😬

2hanah
19. zář 2022

@journals Já si zase myslím, že v tomto období si má ženská odpočinout, kdy potřebuje, v tomto případě taky urovnat osobní život a pokud možno si to užít, vždyť kdy jindy na to v životě ještě dojde než právě v prvním těhu. My nevíme jak jí je, někomu je právě víc špatně, když se nemůže vyspat a vstává brzo do práce, nebo odbíhat zvracet od klientů je taky dost nahouby, nemluvě o hromadě covidu a podzimních viróz, který na ni opravdu lidi naprskají. Navíc to s sebou nese i omezení pohybu jen na vycházky od doktora, míň peněz, tak asi úplně pro nic za nic se na ni nepohrne. Stejně to musíme nechat na tazatelce a její lékařce.

2hanah
19. zář 2022

@marketav94 ano, to souhlasím a vůbec nechápu, proč byste se tady měla obhajovat, pro každou ženskou je snad v tomto období nejpřednější její těhotenství - dítě a partner, každá by to řešila a nepohrne se za každou cenu do práce, když ji cokoliv v tom novém stavu limituje a zůstane radši v klidu na neschopence, snad si nikdo neřekne "okej, třeba potratím nebo čert to vem, ale hlavně půjdu do práce, ta je hlavní" - no není, v takovém životním období prostě není, když někdo nechce zůstat doma, ať si pracuje, ale když ženská z nějakého důvodu potřebuje nebo se cítí na neschopenku, je to její věc a žádná moralistka tady by ji neměla odsuzovat, není ve Vaší kůži.

janule0123
23. zář 2022

@marketav94 já jsem teda chtěla byt v praci co nejdyl… ale v rámci nepochopení na to přišla řec .. manželovi se nelíbilo prašně prostředí jestli to nemůže byt problém - tak jsem se na kontrole ptala - s myšlenkou, ze pokud ano, stáhnu se na firmu… v rámci me pozice není úplně nutný byt v realizaci, ale je to lepší .. reakce pana doktora byla taková, ze zaměstnavatel je povinen me dat na prací, která je v pořádku pro těhotnou… ze neschopenku me nenapíše , nevidí důvod , Btw se stitnou se lecim taky, jen me víc hlídali a měnili dávky dle potřeby … pak jsme si to vysvětlili… takze jsem pochopila, ze pokud nemám problémy se kterými musím byt doma, tak by me nenapsal..

marketav94
autor
24. zář 2022

@janule0123 Děkuji za názor. Už jsem po kontrole a paní doktorka se mě sama od sebe zeptala, jestli chci neschopenku skrz štítnou žlázu a nevolnosti/zvracení 🙂 Tak záleží na lékaři, já jsem šťastná za tu moji ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru