Netluče srdíčko

abby920
23. zář 2016

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo, kdo měl stejný problém jako já. Dnes mi doktor zjistil těhotenství, ale netluče srdíčko. říkal, že chce počkat ještě 14 dní a do té doby se buď roztluče(čemu moc nevěří) nebo se mám rozhodnout, zda počkat až mimi samovolně potratím nebo jít na přerušení do nemocnice( přerušení nedoporučuje. Mám prý počkat, až samovolně potratím a může to prý trvat i několik týdnů). Když jsem se svěřila mamce, tak hned řekla, abych šla k někomu jinému, protože mému doktorovi nevěří. Na doporučení známe jsem šla k druhé doktorce. Řekla jsem jí můj problém a hned mě přijala. Udělala mi ultrazvuk, a také řekla že nevidí srdíčko a že se jí tam něco nezdá, ale odebrala mi krev na hodnotu hcg a znovu mi krev odebere v pondělí, udělá znovu ultrazvuk a pak se bude rozhodovat dál. Ale rozhodně nedoporučovala čekat než samovolně potratím a pokud bude mimi bez známek života, tak budu muset jít na přerušení. Jinak poslední MS byla 1.8 a ovu byla opožděná okolo 23.8 . Špinila jsem jeden den a to 4.9 (myslím si, že to mohlo být uhnizďování vajíčka). TT slabě pozitivní 5.9 a k doktorovi jsem poprvé šla 9.9, ale nebylo nic vidět. Silná čárka na TT byla 12.9. Dnes na ultrazvuku naměřil, že bych mohla být 5+5 ,ale podle poslední MS bych měla být 7+4. Myslíte si, že srdíčko může ještě začít být a díky opožděné ovu to je vše tak posunuté nebo je vše tak jak říkal doktor? Jsem už opravdu zoufalá. O mimi se snažíme 9 měsíců a měla jsem hroznou radost z pozitivního TT a doktor mě tak vystrašil :(

mixinkah
24. zář 2016

@tesarovani úplně stejnou zkušenost mám...u doktora od 14 ale až začli nějaké problemy,tak des. po tom,co sem otěhotněla a v 13tt mi neudělal jedine vysetreni, sem okamžitě přešla jinam a konečně spokojenost,zajem a ihned vyřešené všechny problémy.

tesarovani
24. zář 2016

@mixinkah Ja jsem si taky nasla doktorku, ktere verim, dokaze resit problemy a nehoni me po nemocnicich. Dokud neni nejakej problem, tak clovek proste nepozna, jestli je doktor schopnej nebo ne...bohuzel :(.

evulina77
24. zář 2016

@abby920 myslím, že určitě počkat 14 dní. Pokud je to malé (5+5) tak nemusí být zatím nic vidět. Zkus nestresovat a uvidíš. Může to být ok a všechno tohle zlé a nepříjemné bude zapomenuto...
Jinak si myslím, že pro další těhotenství a pak i porod by bylo lepší samovolně potratit, než jít na revizi. Ale to by to muselo odejít tak do toho max 8. týdne, pak už je asi lepší revize, i když je to zákrok na děloze a to má svá rizika vždycky.

abby920
autor
26. zář 2016

Ahoj holky, tak jdu rovnou od doktorky a mám dvě zprávy. Jednu dobrou a jednu horší. Podle krve a ultrazvuku plod roste ( mrtvý rozhodně není jak mi tvrdil ten první doktor) , ale tvarově moc neodpovídá. Říkala, že tohle ještě nikdy neviděla. Prý už by teď měl být vidět náznak ručiček, nožiček a hlavičky, ale není tam nic vidět jen bílá guča :( na kontrolu mám jít ještě ve čtvrtek a kdyžtak mě ještě pošle za někým na konzultaci, ale myslí si, že tam bude nějaká vývojová vada :(

kaja48
26. zář 2016

Abby, já mám za sebou 2 zkušenosti, první 6+4 tt den před Štedrým den slabé špinění, raději jsme zašli do nemocnice na kontrolu, dr naznal zamlklé těho a rovnou mě poslal na revizi ☹ Druhá opět 6+4tt slabé krvácení, tentokrát už naštěstí ordinovala moje dr – viděla jen prázdný obal, který změřila a vyšlo ji to dost asymetricky – jedna strana o týden větší, druhá o týden menší –takže mezi sebou o 14dní rozdíl… Uklidnila mě, že je to pořád 50 na 50, ale že to revizí skončit může. A dala nám týden. Doma jsem gůglila, nedalo se o tom skoro nic najít a když už tak že víceméně není šance. Teď ta sedmnáctiměsíční „nešance“ chrupká v ložnici 🙂 Tak držím palečky ať Ti to dopadne stejně dobře!!!

abby920
autor
26. zář 2016

kaja 48- První doktor mi řekl, že je to rozhodně zamlklé těhu, že určitě potratim. Ale druhá doktorka mi řekla že plod roste a hodnoty odpovídají týdnu. zatím jsem něšpinila a ani nemám žádné velké bolesti( musím to zaklepat). Jen prý nikdy neviděla takový divný tvar , který prý nemohla ani změřit., tak doufám, že to vše dopadne jak u tebe a v květnu budeme prcka chovat 🙂 a za ten týden už bylo na ultrazvuku vše v pořádku?

kaja48
26. zář 2016

Abby - jj za týden bylo už vidět srdíčko 🙂 A vše bylo ok. Jsem to tam úplně obrečela 😀 Celý týden jsem se připravovala, že to skončí další revizí, tak jsem chtěla být u dr silná - no a ona mě rozbrečí nejkrásnějším opakem 🙂 Holt se všechno nevyvíjí tabulkově. Tak moc přeju, ať prcek si pospíší, aby byl ve čtvrtek na kontrole už ukázkový 🙂

abby920
autor
27. zář 2016

ahoj holky, mám super zprávu. Šla jsem ještě ke třetímu doktorovi, protože jsem chtěla slyšet ještě jeden názor. Doktor mi udělal ultrazvuk a plod je ukázkový a dokonce tluče srdíčko 🙂 příští týden si jdu pro průkazku 🙂 to co viděli ti dva doktoři předtím plod nebyl, ale prý to vypadá na placentu. Divil se, že tak zkušení doktoři nepoznají plod od placenty.

simkrk
27. zář 2016

@abby920 to jako vazne nepoznali plod? a sletli si to s placentou? doufam ze si doktora ihned zmenila..po tomhle bych k tamtomu uz nesla..

abby920
autor
27. zář 2016

simkrk - očividně nepoznali. jeden tvrdí že je to jasně zamlklé těhu a druhá doktorka říkala, že toto nikdy neviděla, že to má divný tvar. Jo změnila jsem doktora. Už budu chodit jen k tomu poslednímu 🙂

mixinkah
27. zář 2016

@abby920 Gratuluju, hlavně ať vše probíhá jak má 😵

abby920
autor
27. zář 2016

mixinkah - děkuju 🙂 snad už teď bude vše ok 🙂

simkrk
27. zář 2016

@abby920 tak to rada slysim a rada slysim ze je i vse v poradku 🙂 takze si pekne tehu uzivej a at to mas bez problemu a potizi 🙂 🙂

kaja48
27. zář 2016

jeeee, to to je paráda!!! tak gratulučka a hlavně tak ať se vám oběma dobře daří 🙂

nuggett
28. zář 2016

Super šťastný konec 😊 tak se mi to líbí 😁

miky00
24. říj 2016

ahojky holky, nevím do jaké diskuze se s mým problémem vrtnou a ani nevím, jak se zakládá další, tak prosím o radu tady 🙂 Přidávám foto našich údajně dvojčat. foto bylo focena 6+3, ale dr mi řekl, že to odpovídá na 5týden. Jaký máte názor na ten plod? Myslím si, že kdyby měl lepší přístroj a mohl to víc přiblížit, že by stáří odpovídalo podle MS. a druhý váček se tam udělal během týdne a to se neví, jestli je to vytrácející se dvojče, nebo jestli se jen oplodnilo dýl. Jaký máte na fotku názory? Mohlo by být mimi starší, než tvrdí doktor? (mě přijde, že v tom jednom váčku už je docela větší kus bílý, tak že by to mohlo být už embrio) díky všem a pokud někdo dodá odkaz na lepší diskuzi, budu ráda 🙂

miky00
24. říj 2016
juliemichal
24. říj 2016

@miky00 ahojky mě se zdá,že to dvojče mizí bohužel ☹ a vůbec nevadí,že jsi o týden méně 🙂 a taky v tom druhém vidím asi plůdek 🙂 🙂 já taky toto těhu čekala dvojčátka,první týden na potvrzení těhu tam byl jen jeden váček,týden na to už 2 a další týden na to zase jeden a bylo už i srdíčko ♥ moc držím palečky aby ten jeden bojovníček byl tak jako náš Maty a bylo vše v naprostém pořádku... tato fotka je myslím s 4+6tt 😀

miky00
24. říj 2016

@juliemichal Děkuji moc za slova útěchy 🙂 Já si právě upřímně moc ta dvojčata představit neumím a tak trochu se rouhám a tajně doufám,že to moje tělo zařídí tak, abych byla šťastná a užívala si toho mýho silného většího bojovníčka 🙂 Na kontrolu mám jít 31.10. tak taky doufám, že už bude vidět srdíčko. ale s prvním synem jsem chodila k jiné dr a ta měla utz vymakaný a v 5 týdnu byla fotka sice asi stejná, kdyby se to oddálilo, ale už mi tehdá řekla, že je tam začínající srdíčko. Tak doufám, že opravdu tenhle doktor i z téhle kvality pozná co a jak. Přiblížit mu to víc nejde, protože na vytisknutí fotky mi to přibližoval nejvíc jak to umí a tohle byl právě výsledek. A jsem ráda, že jsem konečně naterfila na někoho kdo měl nejdřív 1plod, pak 2 a pak zas jeden. Ať čtu co čtu, tak všude buď hned dva najednou, nebo jeden dýl, ale udržel se. Docela jsi mě uklidnila, děkuji 🙂

astyna
24. říj 2016

Ahoj, tak já tě zase potěším svým příběhem 🙂 Na první prohlídce v cca 7.týdnů - bez srdce, embryo vel. 4.týden. Doporučena revize, dostala jsem i žádanku. Nešla jsem tam, ale na domluvenou schůzku za 2 týdny na kontrolu po revizi. Mezitím gynekolog zemřel, přišla tam nová doktorka a ta měla lepší uzv a našla už embryo cca 8.týden a i srdíčko jsme poslouchali. Nyní mi tu už běhá skoro roční syn 🙂 Měla jsem tušení, že vše bude v pohodě.

juliemichal
24. říj 2016

@miky00 není vůbec za co ♥ já mám doma ještě 2 synáčky 😀 takže taky bych to s dvojky nezvládla 😀 ten týden než jsem šla na další poradnu tak jsem se smiřovala s tím,že budeme mít dvojky a potom to byl docela i pro mě šok jak mi řekl,že je tam jen jedno,ale jak sestra tak i dr mi říkal ať to zatím nikomu neříkám,že čekáme dvojčátka,že se to jedno může ztratit a měli pravdu...
držím moc palečky aby bylo vše v naprostém pořádku.
u mě na fotce taky moc nešlo vidět,že tam ty 2 jsou 😀 taky to dr moc nepřiblížil 😀 ale ve skutečnosti na té fotce co mám doma jde to daleko lépe vidět 🙂 🙂
a určitě bude vše v naprostém pořádku,neboj ♥ moc držím palečky ♥ ♥

miky00
24. říj 2016

@astyna
@juliemichal děkuju moc. já pořád porovnávám fotku syna s touhle fotkou a to jedno větší kdyby bylo přiblížené, tak by to bylo možná asi to samé, ale jak píšu, má nějaký straý přístroj a je to teda bída ty fotky :D . přikládám právě fotku syna v 5 týdnu z nabuseného přístroje.. . 😀

juliemichal
24. říj 2016

@miky00 no právě,že i ten můj dr má docela špatný UTZ 😀 😀 ale neboj ono to bude všechno v pořádku 🙂 a držím palečky na další návštěvu doktora,ale věřím tomu,že bude vše v pořádku 🙂

miky00
24. říj 2016

a tohle byl syn v 8 týdnu, což mi teda připomíná víc tu mojí tečku na tom nynějším UTZ kdyby se to přiblížilo. 😀 😀 😀

astyna
25. říj 2016

@miky00

50 odstínů šedi 😀

miky00
25. říj 2016

@astyna 😀 😀 😀

eviska18
25. říj 2016

ahoj. Já teda nevím, ale já jsem šla poprvý na gyndu 5+3tt a doktor mi řekl že vidí žloutek. Znovu jsem šla 10+3tt a to teprva bylo vidět trochu srdičko. Pamatuju si to prtž pracoví naze mimč bylo ze začatku žloutek, kdyby nahodou to nevyšlo.

Podle mě doktor v 5tt nemuže nic videt. 🙂 držim palečky aby vše vyšlo jak má.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru