Odběr choriových klků. Kdy se to dělá?

maximka33
27. pro 2011

ahoj holky, protože mi jedno těhotenství nevyšlo z důvodu VV, doporučili mi, abych u dalšího těhotenství prošla odběrem choriových klků, což je vlastně taková raná plodovka. chtěla bych se zeptat těch, co to prodělaly, kdy se to dělá a co to vlastně znamená. Určitě na to půjdu, protože je to zaručeně spolehlivější než triple testy. a odběr plodovky se pak dělá až v druhém trimestru, což bych už podruhé nechtěla zažít, že to nedopadne dobře takhle pozdě. díky za zkušenosti.

ilonne
29. říj 2016

@maximka33 Ahoj, ja byla ve 13tt kvůli vysokému riziku na DS, naštěstí to dopadlo dobře. Nic příjemného to nebylo, ale dalo se tí přežít. Vyloženě né to nebolelo, spíš to byl takový hodně nepříjemný velký tlak. Koukala jsem, ze jsi z Mělníka. Doporučila bych ti MUDr. Břešťáka z Prahy. Je úžasný a lepšího nejspíš nenajdes.

luci138
29. říj 2016

@ivchez tak u mě měl předběžný ten doktor co mi to odebiral, a celkový genetická, moje doktorka se k tomu dostane až prezentace mě. A co ti vůbec řekl tvůj doktor. Byla si u něj?

hanicka_k
29. říj 2016

Tak se hlásím do klubu. V úterý proběhlo CVS a v pondělí čekám výsledky. Moc vám všem držím palce, ať to jsou samé pozitivní zprávy. 🍀

ivchez
30. říj 2016

@hanicka_k neboj určitě ti to dobře dopadne. 🍀

ivchez
30. říj 2016

@luci138 můj gynekog to ještě neví a po pravdě na jeho názor spolehame nejvíc. Jdeme k němu teď ve čtvrtek. Tu vadu objevil na screeningu jeho kolega, který nad utesoval, ze se může jednat i jen o pupeční kýlu a hned nás poslal ke genetikovi, který nás poslal obratem na ty odběry, kde mi doktor co to dělal řekl, ze je to jasná omfalokela a hned mi nastínil všechny katastrofické scénáře a na mun dotaz zda je to operovatelne, mi řekl, ze je to víc než jen jedna operace. Takže pokud mi vše dobře dopadne volal na Motol a chci slyšet jejich nazor, protože tam ty děti operují.

lu_cy
30. říj 2016

Vidím, že kvůli prodlouženému víkendu se pondělí nemůže dočkat hodně z nás. Tak všem moc přeju štěstí ať to dobře dopadne... 🍀

hanicka_k
30. říj 2016

@ivchez kéž by, děkuju. ❤ A já držím palce ať Tobě to dopadne jak nejlépe to jde 🍀

luci138
30. říj 2016

@ivchez já právě myslela že si byla tenhle čtvrtek. Co jsem těhotná tak si nic nepamatuju, ten mozek je hrozně tehotnej 😂

ivchez
31. říj 2016

Holky den D.
Boze už ať volajî. Jsem dneska mela divoké sny Maxipsa Fíka. Zdali se mi, že čekám na ten telefon a kdyz mi volali tak jsem se nejvic zajimala zda je to holka nebo kluk a vzdycky se vzbudila než mi to řekli. 😂 takže jsem teď vypravila mladou do školy, chlapa na nákupy a jdu uklízet at neusnu.
Všem držím pěsti pro štěstí 🍀🍀🍀

hanicka_k
31. říj 2016

Mě se taky poslední dvě noci špatně spalo. Asi proběhly i nějaké sny o tom. Tak držím všem palce 🍀🍀🍀

lu_cy
31. říj 2016

Taky už tak od pěti nespím ...nemůžu se dočkat až zavolají 😀. Tak taky držím palce 🍀a hodně štěstí

luci138
31. říj 2016

Holky držím palce a nervy na čekání. Mě volali až v půl páté odpoledne, tak vydrzte

ivchez
31. říj 2016

@luci138 jsi mne uklidnila, protože je 10 pryč a nic.... Už přijela ráno kamarádka s malou at mne rozptýlí. Doufám, ze budou volat.

ivchez
31. říj 2016

Holky tak už něco víte?
Mi ted před chvíli volal genetik, ze ty první testy jsou v pořádku a čekáme chlapečka 💗. Ptal se zda mne tam už objednali na to srdce a sono, tak jsem řekla, že jo. A mám se mu ozvat co ve čtvrtek u mého gynekologa uvidíme na ultrazvuku a pak hned s výsledky z toho srdce mu volat at ví co a jak dále.
Jsem šťastna jako blecha. První dobrá zprava ....

lu_cy
31. říj 2016

No musíme na FECHO a ultrazvuk určitě, ale nejhorší máme za sebou 🙂 .....testy dopadli dobře a je to klouček 😘❤ jsem šťastná ....
@ivchez moc ti to přeju, tak už jen samé dobré zprávy 🍀

ivchez
31. říj 2016

@lu_cy gratuluju 💙

ivchez
31. říj 2016

@hanicka_k Hani a co ty ? Držím palce i na nohách.

ivchez
31. říj 2016

@lu_cy taky na to jdu. 23.11.

lu_cy
31. říj 2016

@ivchez děkuji 🙂 ....jj já taky 23.11. tak snad bude vše už jen dobré s tím našim srdíčkem

hanicka_k
31. říj 2016

@ivchez nikdo mi nevolal, tak jsem psala dr. z genetiky mail a zatím mají jen výsledky co se týče pohlaví a normálním počtu chromozomů (což nevím co znamená) a výsledek co se tyká manželovy zrakové vady (hlavně kvůli tomu jsem na CVS šla), tak bude až zítra. Prý se hned ozve. To se nám to protáhlo to čekání ☹

luci138
31. říj 2016

@hanicka_k tě napínají tak děj potom vědět. To co mají je Dawnuv pattinsonuv a edwrdsuv syndrom. Tak trisomie nemáte

hanicka_k
31. říj 2016

@luci138 aha, děkuju za vysvětlení 🙂 měla jsem tušení, že se to bude týkat těchto vad. Určitě dám vědět...

ivchez
31. říj 2016

@hanicka_k no a co teda mate? Holčičku nebo chlapečka?

hanicka_k
31. říj 2016

@ivchez to nevím, psala jen že má výsledky pohlaví a těch chromozomů. Já už jí neodepisovala. Pro mě je zásadní ten zítřejší výsledek. Když to bude ok, na pohlaví se zeptám samozřejmě 🙂

ivchez
31. říj 2016

@hanicka_k tak hodně štěstí 🍀

hanicka_k
1. lis 2016

@ivchez děkuju, jinak ani dneska jsem se nedočkala výsledků. Zítra už se ozvu já, protože už jsem zralá na panáka 😁☹

ivchez
1. lis 2016

@hanicka_k zlatí, to se ti nedivim. Já byla hotová a to volali už včera. To aby mel člověk nervy z ocele.
Já dnes v noci po dvou tydnech konečně klidně spala celou noc.

ivchez
3. lis 2016

holky tak malý má po dnešním vyšetření močák naprosto v pořádku, bříško jak má být a jediné co máme je hematom obřích rozměrů po zákroku toho odběru na pupeční šňuře.
Byla jsem dnes na poradně u mého lékaře a ten se nestačil divit čím nás mašinérie za dva týdny prohnala. Díky bohu, že jsem se nenechala natlačit do extrémních rozhodnutí a stála si na svém... že chci znát názor svého doktora až mi udělá později znovu celkový ultrazvuk jak malý poroste. Síla co ...

luci138
3. lis 2016

@ivchez to mi neříkej že může něco takového zmizet. Kdo ti dělal odběry? Vždyť ty odběry jsou z placenty tak jak může být hematom na pupečníku? Teď už tomu vůbec nerozumím

lu_cy
3. lis 2016

@ivchez je super že je maličký v pořádku...ale nechápu jak se může neco takového stát, ještě že jsi statečná a nevzdala jsi to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru