Odchod hlenové zátky, za jak dlouho vám začal porod?

zelenaesmolda
9. dub 2018

Jsem v 36tt a pred chvili jsem si vsimla,ze mi zacala odchazet hlenova zatka,byla trosku zaruzovela od krve ale ne moc.Dneska jsem byla na gynde a jsem otevrena na 3cm.Jak dlouho vam zacal porod po odchodu zatky?Co jsem cetla na netu tak nekomu odesla par dni pred porodem,nekomu par hodin....

dofi86
9. dub 2018

Je to ruzne...prvni zacal do 24hodin, druhy asi den a pul...takze za me znamena odchod hlen.zatky zacatek porodu, ale je to fakt ruzne ;)

mandyn
9. dub 2018

Mě hlenová zátka odešla při obou několik hodin před začátkem porodu. Ale četla jsem, že u někoho může odejít a nemít se týden nic. Teda, to je tak krásný, přeji ti, abys rodila v pohodě a hlavně vám oběma hodně zdraví.

kafr
9. dub 2018

Taky jsem četla různé scénáře, i že odešla snad měsíc před porodem... Každopádně jako donošené se miminko bere od 37+0, tak zkus ještě vydržet!
A ještě jedna zajímavost: byli jsme se včera kouknout v porodnici, kde chci rodit a paní asistentka nás upozornila, že berou právě rodičky po 37, že na nedonošené mimča nejsou zařízení! Nás to dost překvapilo (ale netýká se nás to, už jsem 37+4).

misicka1988
9. dub 2018

Mě začala odcházet 14 dní před porodem.

leymea
9. dub 2018

Do 24 hodin jsem porodila 😊 ale snad to nebude tvuj pripad 🙂

evaaskalova
9. dub 2018

Me odesla pred 14ti dny. Dnes jsem uz 3dny po terminu a jeste jsem neporodila. Hlavne klid. 🙂

newwi
9. dub 2018

No...kdyz mi odesla hlenova zatka,tak jsme jeli do nemocnice... byla jsem take otevrena na 3 cm a mala byla za 5 hodin na svete!Bylo to velmi rychle-prvni porod,ale fofr...

chaira
9. dub 2018

Mě odešla 2dny před porodem, porod byl hodně rychlý.

majkylove
9. dub 2018

me odesla minulej tyden v sobotu a porad nic 😵😀

ellias
9. dub 2018

Mě odešla cca 14 dní před porodem a buď zbytek nebo nová (prý se znovu dotváří) cca 12 hodin před porodem a to jsem rodila 36+1 🙂, takže dost brzo ale bylo mi řečeno, že od 37tt je dítě již donošené, takže buď v klidu a těš se, že to třeba už brzy přijde 🙂

majdaptak
9. dub 2018

Odcházela mi průběžně cca 14 dní před porodem, který byl týden před termínem...

beruda
9. dub 2018

@ellias za donosene se nebere dite od 37 tt, ale od 37+0.

bonulinka
10. dub 2018

Při prvních dvou porodech den před porodem, při třetím 3 týdny před porodem ( ve 36 tt ), ale podle mne za to mohlo vnitřní vyšetření od MUDr. Bolel mě pak i podbřišek a pociťovala jsem častější tvrdnutí břicha, naštěstí se porod nerozjel.

misa1106
10. dub 2018

Mně odešla 3 týdny před porodem, takže asi vážně u každého jinak...

jikov
10. dub 2018

Mně 2 hodiny před porodem 🙂 Vážně je to různý

eldrag
10. dub 2018

mě zaroven s prasknutím vody

ckei
Autor odpověď smazal
Zobraz
ckei
10. dub 2018

Mně odešla mezi 10-11h. doma a v 16:28 byla malá na světě 🙂

zutinka
10. dub 2018

Mě 2dny před porodem.U kazde je to jiné

ellias
10. dub 2018

@beruda tak moje dítě je podle doktorů donošené i přesto, že je 36+1 😉 a moje gynekoložka mí dokonce v těhotenství říkala, že je ideální když se dítě narodí 37-38tt 😊 zřejmě jinej kraj, jinej mrav 😊

beruda
10. dub 2018

@ellias moje dítě je narozené 34+3, taky o tom něco vím. Toto jsou informace od Apolinare.

kackys1
11. dub 2018

Me odesla v 30tt a byla jsem otevrena na 1.5cm
Ted jsem 36tt a zatim nerodim 😊

zelenaesmolda
autor
17. dub 2018

tak nakonec jsem porodila 10.dubna nad ranem,takze ani ne 12h po odejiti zatky 🙂

mandyn
18. dub 2018

A jste s mimčem v pořádku? Moc gratuluji a přeji hlavně hodně zdraví, štěstí a lásky

zelenaesmolda
autor
18. dub 2018

@mandyn Dekuji,ano jsme v poradku,porod byl super rychly,od zacatku kontrakci do porodu asi hodku a pul 🙂 jedine co nas zlobi je kojeni,nejak nam to nejde...

letadylkokane
18. dub 2018

@zelenaesmolda tak to byl teda rychloporod 🙂 Ja rodila ted 13. dubna a zatka mi postupne odchazela cca 24 hodin pred. Kontrakce me vzbudily v patek ve tri rano a dcerka byla na svete az ve trictvrte na jedenact. Takze jsem ti mela trochu delsi... Jinak gratuluju k miminku 🙂

zelenaesmolda
autor
18. dub 2018

@letadylkokane Dekuji 🙂
Moje mamka mela taky takovy porod,nemela jsem ani poradne kontrakce,bolelo me bricho trochu a chtelo se mi na velkou a to bylo vse :D

mandyn
18. dub 2018

@zelenaesmolda kojení nevzdávejte, zkuste laktační poradkyni, třeba vám pomůže se rozkojit

mandyn
18. dub 2018

@zelenaesmolda držím pěsti a přeji hodně štěstí!!!

zelenaesmolda
autor
19. dub 2018

@mandyn dekuji 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru