Pivo, sushi v těhotenství. Dodržovaly jste přísně zásady?

23. čer 2020

Ahoj holky, jsem v 9 tydnu. Jen mě zajímá váš názor, jak jste to měly vy. Dodržovaly jste přisně zásady, že pivo a sushi s rybou ne? Nebo jste si daly vše na co jste měly chuť? Já teda dodržuji, že ne. Ale chuť na sushi mám. Taky jsem teda byla asi ve 3 týdnu a to jsem se teda opila, ale o těhotenství jsem neměla ani páru. Stalo se vám to taky? A nějaké následky?

ruzova_pastelka
25. čer 2020

@krupka3 Ty máš dneska blbej den a potřebuješ si to vybít v diskusi, ne? 😀

zuzita15
25. čer 2020

V prvnim tehu jsem se hodne drzela, u druheho uz to tolik neresim, takze sushi jim i s lososem, ale jen cerstve. Alkohol jsem nepila ani v jednom, nemam na nej vubec chut. Hermelin si obcas dam stejne jako pastiku, na kterou mam ultra chut. Vseho s mirou 😉

@tensorflow myslim, ze z Karlina by na Rokosku kolegove nejeli, zvlast ne matfyzaci 😂😂😉😉

jjasmina
25. čer 2020

Jinak souhlasím s
@krupka3 . Člověk by si měl v těhotenství prostě něco odepřít. Vždy jsem si spíše kladla otázku proč něco takového do sebe cpát. Ano nemusí to miminku ublížit, ale může. Proč si dávat alkohol?? tohle já nikdy nepochopím...

tensorflow
25. čer 2020

@autorka Bohuzel to je takovy zakon Modreho konika. Skoro v kazde diskuzi se objevi matka, ktera ma jasny, kategoricky nazor a kazdy, kdo s nim nesouhlasi, by si nemel porizovat deti...

@zuzita15 Nechapu. Mozna te to prekvapi, ale MFF ma v Praze budovy i mimo Karlin. 😉 Ja konkretne myslim IMPAKT - novou kancelarskou budovu v Holesovickach...

sudylichozrout
25. čer 2020

@krupka3 Tehotenstvi je sice nadherne, ale clovek by nemel prestat zit. Ja jsem si klidne k jidlu pivo dala, protoze rizek nebo pizzu fakt nebudu zapijet vodou se stavou z biocitronu. A nekdy jsem si dala ta pivka dokonce dve, svete zbor se. Mam tri zdrave dcerky a bioekomatky, co delaji ze stravovani nabozenstvi, mi muzou polibit prdel.

drep
25. čer 2020

@sudylichozrout já jsem v celém širém okolí považována za bioekomatku, ale tady zjišťuju, že jsem brutálně nebio, neeko a asi i ne-matka 😂😂

sudylichozrout
25. čer 2020

@drep jsi naprosto normalmi a fajn zenska 😉

95newmommy2020
25. čer 2020

Jo mimochodem. :D Co se tyče dalších jakoze zakazanejch věci tak sem měla i tataraka asi 3x a jednou v hospodě. :D Pak taky hermeliny to byla topovka, burčak sem pila jakoze hodně to pro mě byla spis limca a hrozne mi to chutnalo. :D Nemohla jsem být bez Coly, a nebylo to malé množství a taky jsem měla období enwrgetaku. A po cely tehu období mekace. Malej je spáč, vývoj má přiměřený, jí hodně to má možná z toho těhu. A má teda rad sladší věci jako třeba Mrkvička, dýně, a dětský presnidavky.
Jediný co to mělo za následek je moje váha :D
Ale chutě jsou chutě ze jo.... :D

jjasmina
25. čer 2020

@95newmommy2020 Jistě každej , jak se mu zlíbí samozřejmě, já měla celkem 6 těhotenství, takže já jsem si prostě věci odpírala raději už 🙂

jade85
25. čer 2020

Sushi je úplně v pohodě, ničemu nevadí, jen je třeba hlídat kvalitu a čerstvost surovin, ale to asi u všeho. Alkohol naopak vadí v jakémkoliv týdnu a množství. Samozřejmě na začátku vadí méně než později a jedno pivo vadí míň, než flaška vodky, ale obecně je mnohem lepší se mu úplně vyhnout. Chuť na pivo se dá celkem řešit nealkem 🙂

95newmommy2020
25. čer 2020

@jjasmina Tak to si člověk silné vůle. Já to chtěla taky vydržet, ale jako fakt mi to neslo. V hlavě sem měla jen jídlo. :D A teď zpětně sem happy ze je vše ok. Jinak to jídlo zas takovej pruser není když se nechytne nějaká bakterie nebo se nejí na kila vitamin A. Horší jsou cigarety a tvrdší drogy a i na těch se dost děti narodí ok.

jjasmina
25. čer 2020

@95newmommy2020 Já právě po těch potratech jsem měla v hlavě, že kdybych nejedla to a možná to bylo z toho, tak jsem to vypustila všechno a porušovala jsem to až ke konci těhotenství, to jsem si i nějaký ten tatarák dala, klidně tatarku i hermelín. Máme restauraci, takže zase člověk jinde at je opatrnější 🙂

autor
25. čer 2020

Holky taky si myslim. Navic ja nekourim, tvrde drogy jsem nikdy ani nezkusila 😄 presne.. tehotenstvi nema byt o zakazech a prikazech. Urcite dodrzovat urcite veci a neprehanet, ale abych brecela chuti na lok piva a nedalaa si ho mi prijde spis stresujici. Tehotenstvi prece nebi vězení. Proste kazdy dle sveho uvazeni 🙂

zuzita15
25. čer 2020

@tensorflow to ja vim, nevedela jsem teda, ze otevreli novou budovu, ale to bude tim, ze jsou to informatici... asi uz jim bylo Malostranske namesti male 🙄 Nejbliz Rokosce me proto napad Karlin

madbetka
25. čer 2020

Alkohol ne, toho v těhotenství fakt ani lok, protože alkohol považuji za nebezpečnou věc obecně, natož pro vyvíjející se dítě.
Syrové maso nejím. Ale hermelín jsem jedla normálně, kafe jsem pila taky normálně, měla jsem období, kdy jsem měla snad pořád chuť na sladkokyselý kuře z čínské restaurace (a ze všeho ostatního mi bylo zle)...jedla jsem tak nějak normálně, ve třetím těhotenství jsem dost prasila. Děti máme zdravé, krásné a chytré jak opice 😀

Informací je všude dost, nechť s nimi každý naloží po svém 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru