Po jak dlouhé době od zpoždění MS zjistím, že jsem těhotná

domcadavid
16. říj 2018

Ahoj chtela bych se zeptat ,menstruaci jsem mela naposledy 21.9-25.9 s pritelem jsem spala od te doby ob den,nekdy kazdy den. Pohlavni styk byl nechraneny,kdy zjistim ze sem tehotna?po jak dlouhe dobe ? Test mi dnes ukazuje ze nejsem ..

hasara33
16. říj 2018

Ahoj, záleží kdy u tebe probíhá ovulace a jestli vůbec probíhá 😉 nejcitlivější test by ti mohl ukázat slabou čárku už cca 9 den po ovulaci, ale je to jen hodně obecný fakt a nemusí to tak být, protože každá jsme jiná 😉 počkej na další menstruaci a pokud se nedostaví tak testuj, budeš mít větší jistotu

tynka9
16. říj 2018

já nevím, jestli už si tady slečny a paní dělají srandu, nebo jestli i v dnešní době internetu jsou tak nevzdělané a nebo neschopné si takové informace najít... omlouvám, se ale je to tak... ovulace probíhá cca 14 od data, což je období, kdy se dá otěhotnět. Trvá jen pár dní, těhotenské testy se oficiálně mají dělat v době vynechané další menstruace, což bývá dalších cca 14 dní od ovulace (při cyklu cca 28 dní)... nědo loví duchy dříve, ale podle mě to tolik smysl nedává. Spočítejte si, kdy máte odstat další menstruaci a pokud se nedostaví, testujte

tynka9
16. říj 2018

* ovulace probíhá cca 14 od data poslední menstruace...

petulejan
18. říj 2018

@tynka9 tak pokud vím,ovulace netrvá "pár dní" je to záležitost jednoho dne.... jen záleží na kvalitě spermií,které dokážou přežít a oplodnit den před,nebo den po ovulaci. Ovulace není vždy po čtrnácti dnech,záleží na délce cyklu a když vás ty otázky tak obtěžují,nevím proč reagujete....

tynka9
18. říj 2018

@petulejan samozřejmě, že ovulace je jeden okamžik, ale plodné období trvá par dni, pokud chcete slovíčkařit, můžete... u těch 14 dni jsem všude psala “cca”, právě z důvodu, že nejsme roboti, co by fungovali v 28 denních naprosto pravidelných cyklech. Proč jsem reagovala? Už x-krát jsem se držela, tentokrát už to nějak nešlo, podobných dotazů je tu nějak mnoho, na to, v jaké době žijeme...

maximaty
18. říj 2018

Když nebudu řešit věci okolo a odpovím čistě na položenou otázku: tehotensky test vám s celkem přesností ukáže pár dní po meskajicim termínu menstruace. Pokud máte "učebnicový" cyklus a menstruace se po 28mi dnech nedostaví, zkusila bych test.

lachtanice86
18. říj 2018

@domcadavid test udělej až ti vynechá ms.

domcadavid
autor
19. říj 2018

Dekujivsem za rady 🙂

petulejan
19. říj 2018

@tynka9 pokud nejste správce,tak nevím,co by jste se měla x-krát držet.... prostě to jednoduše přejdu. Holky si sem chodí pro rady,internet jako takový je dost neosobní a ne vždy popíše to,co kdo přesně hledá. na takový názor,co jste dala,se asi slečna neptala....

tynka9
19. říj 2018

@petulejan tak slečně jsem i napsala, kdy si má test udělat, takže na její otázku jsem i odpověděla. Z diskuze s vámi odcházím, můj názor zůstává stejný. Minimálně v návodu k testům jestli si to dobře pamatuji, je i odstavec, kdy si test udělat... jde o to jen si to přečíst, a znát své tělo a svůj cyklus, což by snad už každá žena měla vědět už od prvních menstruací..

petulejan
20. říj 2018

@tynka9 tak já vše vnímala do doby,než jsem měla zamlkle těhotenství. Od té doby jsem,co se týče ovulace,nepocitila vůbec nic. V panice jsem hledala jestli je to možné a tady mi poradili. Tak už opravdu nediskutujte.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru