Přemysl nebo Metoděj. Máte doma dítě s tímto jménem?

30. čer 2020

Máte některa doma dítě s jedním z těchto jmen? Máme ceske příjmení na B., favoriti jsou tato jména ale ne a ne se rozhodnout 🙂

klokanka31
30. čer 2020

Přemysl je takové "normálnější", ale Metoděj je zase unikátní 😉

letalnica
30. čer 2020

My máme na fotbale Metoděje a říká se mu Mety. Docela pěkné a neotřelé. Přemysl je poměrně těžko vyslovitelné.

zavodnice
30. čer 2020

My měli favority Bořivoje a Přemysla 🙂.

chrystyanna
30. čer 2020

byla bych když už tak pro Metoděje.

bemo
30. čer 2020

Já jsem hrozně moc chtěla Metoděje, podle tchána. Mě se to jméno hodně líbí a je to fakt originál. Máme tady v okolí jen jednoho Metoděje a říkají mu Mety nebo Metůdku. Ale Přemysl je také moc pěkné jméno.

luciina
30. čer 2020

Mám holku, ale jsem pro Přemka.

lachtanice86
30. čer 2020

Přemka

jako_mala_holka
30. čer 2020

Metodej

sudylichozrout
30. čer 2020

Nemam rada slovanska jmena, nedala bych tedy ani jedno. Z techto dvou se mi ale Premysl asi libi vice.
P. S.: Kdo by memu diteti Metodejovi rekl Metudku, dostal by po cuni. To je ukrutna zdrobnelina. 🤦‍♀️

miaelle90
30. čer 2020

@sudylichozrout 😂😂

knoflikarka
30. čer 2020

Metůdek je super, @sudylichozrout 😀. Rozhodně lepší, než Přemek, to si vždycky vybavím akorát Receptář 😀

sudylichozrout
30. čer 2020

@knoflikarka Tak to jsme na tom stejne 😂 Dodnes mam toho dedka pred ocima.
Jooo, sousedovic Tonicek...
Kua, ja jsem uz asi fakt stara. 🤦‍♀️

letalnica
30. čer 2020

@knoflikarka No nejhorší je Přéma 🙂

leilinka1234
1. črc 2020

Metoděj 🙂 moc hezké jméno. Před X lety jsem poznala kluka, který se jmenoval Přemysl. Byl to ošklivý tlustý zrzek a říkal si Přéma. To jméno mi nikdy nešlo pořádně přes pusu, protože se mi nelíbí v žádném tvaru.

zelenaesmolda
1. črc 2020

@knoflikarka
ja si kdyz se rekne Premek vybavim Zivot na zamku a Tomase Topfera 🙂

marcicek84
1. črc 2020

100 x lepsi Přema nez nejaky Meta ci Metudek

hezz17
1. črc 2020

Metodej

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
zmrzlinka
1. črc 2020

Přemysl

rnika
1. črc 2020

A za mě Metůdek.... mě se líbí víc. Přemka mají známí.

victress
1. črc 2020

jak to tak čtu, budete to mít 50:50 a rozhodnout se budete muset stejně sami😉

jipe
1. črc 2020

Víc se mi líbí Přemysl, ale já nechtěla jména s R, Ř, nelíbí semi,když dítě kolikrát ještě v1. třídě neumí říct správně svoje jméno, nehledě na možné vady řeči. Na Moravě se Metodějům říká/říkalo běžně Metůd, takže ta zdrobnělina není úplně mimo

95newmommy2020
1. črc 2020

Metoděj je hustý jméno :D Mě se to líbí, dala bych ho.
U nás byl jeden z návrhů Medard.

peleta
1. črc 2020

Za mě jedině Boleslav.

balogis
1. črc 2020

Metoděj se mi nelíbi ale Mety mi zní hezky. Když se řekne Přemysl tak si vybavím Přemka ze seriálu Život na zámku a ten sem měla ráda, nicméně dítěti bych nedala ani jedno z těch jmen,omlouvám se

editah222
1. črc 2020

Líbí se mi obě jména. Přemysla bych nedala kvůi Ř. Metoděje znám, říkáme mu Metud, Meťa nebo Mety, je to skvělý chlap.

danyysek
2. črc 2020

Mám kamaráda, nebo spíš známého Přemysla, a říká se mu jen Přemo nebo Přemku. Mě to přijde dost tvrdé. Metoděj se mi moc líbí, ale asi mi doma jednou neprojde...Hlavně Metoděj má více variant, jak mu říkat, než Přemek 🙂 tak zkuste počkat, až se malý narodí a uvidíte, které jméno k němu bude sedět víc 😉

loylii
4. črc 2020

Kamaradka má Premka (2roky) a strašně blbě se to dětem vyslovuje... i nám dospělým. A říkaj mu Přemda...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru