Přispívá VZP na prvotrimestrální screening?

crazim
27. led 2017

Zdravím, koukala jsem se na stranky VZP a tam mají napsáno, že přispívají.. na screeningu jsem byla ale 15.12. a na VZP jsem se byla osobně zeptat, zda tohle propácí a prý když byl screening provedený v min. roce tak už mi to neproplatí.. Přitom mi sestřička u gyn. říkala, ať si na VZP skočím až příští rok, že už tohle neproplácí... tak já nevím.. jak jste na tom Vy?

caboja
27. led 2017

@crazim to ti bohužel sestřička řekla špatně. Ač příspěvky pro rok 2016 vypláceli do 30.11., tak u screeningu měli výjimku a propláceli ho do 31.12. - ale od ledna proplácí zas jen "účty" z letošního roku

puresin
27. led 2017

@crazim Ja jsem tedy u Poj. min. vnitra, ale tam proplaceji do 3 mesicu od vydani uctu, tak nevim.

petruuushkaaa
28. led 2017

Ahojky, proplaci ale musela bys tam jit do konce minuleho roku. Ted uz asi smula, ale zkus se zeptat. Ja byla na screeningu 27., 28.jsem letela na vzp a v lednu mi prisla 1000,- 🙂

drzticka81
28. led 2017

Uz jsme to tady resily s jednou uzivatelkou, ktera byla v prosinci a sla doklad odevzdat na svou pobocku v lednu -odmitli ji, pak psala i dotaz na VZP a tam ji to taky odmitli.......ja to pak sla zkusit (z uvedenych dat na VZP stranek jsem totiz pochopila to, ze uzaverka je 30.11. tudiz kdyz pujdu v prosinci na screening, dojdu tam v lednu-doklad ma byt max tri mesice stary, a oni mi ho proplati v nove varce) -sla jsem hnedka na zacatku ledna a oni mi ho bez reci a pochybnosti proplatili (na screeningu jsem byla 12.12.)-do tydne jsem mela penize na uctu (nechapala jsem, ze na jedne pobocce to odmitnou a na druhe to proplati)-jen u podpisu jsem neuvadela datum (zrejme tam napsali datum z prosince).........

akankeo
28. led 2017

@crazim hlavni chyba byl ten screenig v tom smyslu, ze ho na rade mist v republice delaji zcela zdarma

crazim
autor
29. led 2017

už jsem tam taky psala... je to docela nespravedlivý .. jěště se zajdu zeptat do jiné pobočky...

aneta523
26. lis 2018

ja jsem byla na I screnningu v říinu/2018 , na míste jsem uhradila 1450,-kč , pak jsem jela na pojišťovňu (já mám VZP) s účtenkou a tam mi behěm 10 dnu přišlo na účet 1000,-kč.

zavodnice
26. lis 2018

Já tedy stále na peníze čekám. Posílala jsem to na VZP už asi před dvěma týdny a zatím nic, ale neozvali se, že by byl problém.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru