První ultrazvuk až ve 12. týdnu těhotenství?

schwarzova4
29. zář 2014

Ahojte holky,chtěla jsem se poptat,dnes jsem si šla potvrdit těhu k dr,a jsem za 2dny v 8 týdnu.Dr mě prohlídla,řekla,je tam,ale když jsem se ptala na UZ řekla,že teď nic není vidět a že to je jen k ,,vidění,, a na 1 půjdu až ve 12týdnu.Mě se to zdá dlouho,většinou okolo 8týdne na něj pošlou kvůli srdíčku a vyvrácení mimoděl.Co když to nebude ok,pak na to přijdou až v tom 12?Vím,že jsou povinné 3 za celé těhu ale zarazilo mě to..Na první kontrolu jako krev atd mám jít příští týden a to mi prý vypíše i průkazku.Přemýšlím,že si zavolám k jiné jestli by mi ho pro kontrolu neudělali.Co myslíte??

schwarzova4
autor
30. zář 2014

@vercik83 No jo, hold jsem tady vypsala román 🙂 Nu byla, tak jsem více v klidu, a nechci se moc stresovat tím, že nevím k jakému dr, tak jsem si říkala, že to ještě proberu s mamkou ta to ještě neví 🙂 A že bych šla normálně příští týden na to vyšetření k té mojí dr a kdyby se mi něco nelíbilo nebo nezdálo, tak bych prostě zůstala u toho nového... uvidíme..

helcenka
1. říj 2014

@schwarzova4 - jestli jsi se už zaregistrovala u toho nového dr. tak určitě bude co nejdříve žádat od tvojí dr. dokumentaci a možná už příští týden ani u své dr. zaregistrovaná nebudeš. Jde to rychle. Já jsem takhle přecházela od dr., která mi ovšem nevyhovovala, protože přebírala ordinaci po mém doktorovi, který šel do důchodu. Ovšem ten přístup se mi teda vůbec nelíbil. Byla jsem u ní 2x. Pak jsem zjistila, že jsem těhu, tak jsem zavolala svému stávajícímu dr., ten mě hned objednal a do týdne jsem byla přeregistrovaná...

schwarzova4
autor
1. říj 2014

@helcenka No to jsem si myslela také, ale ptala jsem se doktora, a i té nové sestry na kartu u stávající dr, co mám udělat nebo tak a ona mi řekla, že nic, že jí nepotřebují, jelikož jsem nebyla nikdy vážně nemocná, tak že jí nepotřebují, takhle mi to přesně řekli. Takže si o ní žádat nebudou. Tak nevím..U zubaře, když jsem přecházela, tak starou kartu poslali na pojišťovnu a nová zubařka mi také udělala novou...

zmrz_lina
1. říj 2014

Jestli jsi podepsala u nového dr. registrační list, tak se obávám, že by s proplacením vyšetření u tvé staré dr. mohla mít problém pojišťovna 😉

chita
1. říj 2014

@schwarzova4 Přes těhu bych zůstala u toho nového doktora a pak uvidíš, stejně se smíš přeregistrovat jen 1x za 3 měsíce, takže asi tak.

schwarzova4
autor
1. říj 2014

@zmrz_lina Nic jsem nepodepisovala, tak jako u obvoďáka... tak nevím, prostě mi jen založila kartu 🙂 tak teď jsem jelen úplně..

schwarzova4
autor
1. říj 2014

@chita Aha, tak to jsem vůbec nevěděla 🙂 Hm tak je to asi jasné, ale pro ,,klid,, možná staré dr zavolám, že tedy na kontrolu už nepůjdu ten příští týden, když už mám jít na kontrolu až za 3 týdny u nového dr... No sice už mám průkazku, ale doufám, že vše už bude ok. Alespoň se stará 🙂

helcenka
1. říj 2014

@schwarzova4 - ano, karty už si doktoři nepředávají, jen si poštou takový výpis z karty, je tam jen pár údajů. A ty nemusíš vůbec nic.
Ale já myslela spíš to, že když by jsi šla příští týden ke své "bývalé" lékařce, tak už by jsi u ní nemusela být vůbec zaregistrovaná, protože mezitím už si to "nový" doktor vyřídil i na pojišťovně a ona ti to vyšetření tím pádem už udělat vůbec nemusí, protože jsi se mezitím zaregistrovala u jiného dr.. Já to takhle měla vyřízené do týdne...

schwarzova4
autor
1. říj 2014

@helcenka Jasan, to jsem pochopila 🙂 Každopádně jsem se asi rozhodla, že zůstanu u nového dr 🙂 Kamarádka je také těhu a chodí k němu, a nemůže si stěžovat. Navíc to, že dají ,,hned,, průkazku už se prý dnes dělá docela často, takže mi to tak divný už nepřijde, rozhodně ne divnější než mi jí udělat, aniž by se vědělo, jestli je srdeční akce atd.. Tohoto dr mám navíc v nemocnici a je to gynekolog-porodník, takže to bude lepší 🙂 Navíc jak mi tu psali, že se může přeregistrovat jen 1x za 3 měsíce, tak je blbost abych chodila 3 měsíce k němu a pak zase jinam a před porodem bych stejně jezdila do nemocnice..Jsem ráda, že mě vůbec vzali, mají už dost pacientek a také to není jen tak sehnat dobrého doktora 🙂

helcenka
2. říj 2014

@schwarzova4 - super, ať jsi spokojená. Já jsem za svého dr. moc ráda, je super a má tady své jméno. Dojíždím k němu do ordinace sice 20 km, ale má určité ordinační hodiny i u nás v nemocnici a zde také rodí a provádí zákroky a operace svým pacientkám, takže není problém se s ním na čemkoli domluvit.
A průkazku dává až po testech v 16. týdnu, prý aby to ulehčil ženám, které nemají to štěstí a o miminko třeba přijdou nebo není zdravé...
Přeju hodně štěstí, určitě bude vše OK a s doktorem budeš spokojená.

akmitaf
2. říj 2014

@schwarzova4 ahoj čtu si to tu a vůbec bych tomu nevěřila, že pohmatem něco pozná. Sestra měla podezření na mimoděložní těhu a dělali jí 4x ultrazvuk, než mimi našli. O pohmatu nemůže být vůbec řeč. Miminko měla nakonec v děloze, ale prostě jaksi blbě a nebylo vidět. Vždyť to mimi má pár mm. Kamarádka tady na koníkovy měla ZT a nebýt ultrazvuku nic by se nedozvěděla - prostě to nebolí - nic nepoznáš. Rozhodně bych zůstala u nového Dr. a na genetiku bych taky určitě šla. Už jen pro ten pocit, že jsi udělala vše. Já jdu taky, i když si ji budu platit . Navíc u první dcery mi říkali, že 90% vyšetření dělá právně ten speciální ultrazvuk (ten odhalí 90% chyb) - krev je jen doplňková

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru