Screening v 1. trimestru, nosní kůstka nevyšetřena

komorous
29. zář 2016

Zdravím všechny a prosím o názory. Screening je negativní, věk 33, srdeční frekvence 168/minutu, CRL 70 mm, šíjové projasnění 2,8 mm, beta-hCG 1,126 MoM, PAPP-A 1,152 MoM, nosní kost nevyšetřena...riziko trizomie 21 :1461. Mám se bát anebo to vidíte jako dobrý výsledek i přes lehce zvýšené projasnění a neupřesnění zda je či není vidět kost? Proč je nevyšetřena vím, ale není to podstatné, spíš mě zajímá jestli by jste se tím spokojily 🙂 Děkuju!

komorous
autor
29. zář 2016

Tak čistě praktická otázka...kdyby se za měsíc ukázalo, že to je Down...co se s tím dá ještě dělat? Bohužel na péči o postižené dítě bychom si netroufli, to už máme vyřešené... ☹

tahejhula
29. zář 2016

@kvedlinka Kde jsem byla ja, to delaji tak i tak. Dle situace ci prani tehotne.

tahejhula
29. zář 2016

@komorous Do 24tt se muze takove tehotenstvi ukoncit. Akorat pak uz to neni pod narkozou a vlastne se to vyvola.

kvedlinka
29. zář 2016

@komorous Tohle si vůbec nepripoustej, bude to v pořádku!!
Ale na tvou otázku odpovim: vyvolavali by porod (potrat),čim dyl tim asi horší, protoze ted je mimco ještě relativne malý, ale roste rychle..a pak v narkóze revize delohy.

komorous
autor
29. zář 2016

Tak já to promyslím...děkuji moc všem za názory a informace, je to k nezaplacení!

kulihrasekzeleny
30. zář 2016

@komorous me doktor taky nevysetril nosni kustku nezeptala jsem se proc. Pak jsem taky stresovala. A pri dalsi kontrole mi jen rekl: tady je nosik

komorous
autor
30. zář 2016

Děkuju!!!

nuggett
1. říj 2016

Je to pro mě taky strašák 😞 nosni kustka u me vysetrena taky nebyla všimla jsem si toho až doma když jsem to studovala utz jinak dopadl dobře ale krev byla trochu horší výsledek 1:2000 a všem okolo mě to vycházelo 20 000 i víc takže jsem se lekla a mám strach. Jinak doktor říkal že na plodovku posílají když to vyjde pod 1:1000. Takže jsem zatím pěkně vynervovana

komorous
autor
2. říj 2016

Musíme doufat,že to dobře dopadne...

lucy031
15. led 2019

Mě ve 13tt kůstku našel, ale jelikož se mimčo otáčelo, tak ji nezměřil a ani nenapsal, že tam je. Takže to je jako by tam nebyla a tím mi zhoršil celý výsledek! Já měla totiž vyšší hcg!
Šla jsem na krevní testy a čekám na výsledky😕
Další ultrazvuk dopadl totiž velmi dobře, nosní kůstka byla v pořádku, hlavička, srdíčko, všechno.

vita_
15. led 2019

@lucy031 Na 1 NT se nosní kůstka neměří, pouze se určuje její přítomnost, měří se až na 2. screeningu. Ale já na tom byla stejně, naměřili malýmu pouze CRL, NT, tep a zdar. Mě tlak, krev, váhu a výšku a jelikož jsem měla trochu horší krev, tak řekli, že nic víc měřit nebudou (to si teda řekla doktorka se sestrou) a zítra přijďte na inv. odběr, žádné jiné možnosti mi nikdo nedal, vše jsem si pak zjistila sama doma. Ale když ti dnes vyšel dobře UTZ, má nosní kostičku a není vysoké NT, tak je velmi malá pravděpodobnost, že by miminku něco bylo, dopadne to dobře, uvidíš 🙂 Jo a na tchýni se vy*er, asi nemá vlastní život ;)

saminomimino
15. led 2019

@tahejhula jak může delat screening necertifikovaný lékař?to může být odflakly cely

vita_
15. led 2019

@saminomimino celkem běžná praxe ..

lucy031
16. led 2019

@vita_ JJ. Nosní kost jsme viděli s přítelem, ale první doktor to tam nenapsal. Na genetice jsem to řekla, dokonce na kontrole ve 14tt mi doktorka udělala fotku, kde krásně šla vidět. Na genetice se ten ultrazvuk nedal vůbec srovnat s tím předchozím. Nevím jestli to bylo jen tím, že bylo mimčo už větší, ale četla jsem, že doktor z Brna má velké zkušenosti a že nechodí kolem horké kaše a upřímně řekne co vidí. Byl hodně profesionální a to se mi líbí.Dokonce se ptal, zda už máme jméno, tak byl optimistický. Tak budu doufat...
No jo, tchýně, ta chudák mele o miminku už asi poslední 3 roky a teď je prostě strašně šťastná, protože moc šťastných chvil chudák nezažila. Ale aspoň vím, že ji fakt už nic nesvěřím.

lucy031
16. led 2019

A ještě něco, moje setra taky neměla u prvního miminka nosní kůstku. Šla tehdy na nějaké další krevní testy a ultrazvuk (v Olomouci), kde nakonec kůstku našli. Prý to bylo tím, že měl moc malý nosík. A mě vůbec nic neřekla. Nevím jestli si to riziko neuvědomovala nebo jen se bála svěřit😔 Každopádně ji po narození v šestinedělí pediatr vylekal, že má malý asi mimčo nádor na hlavičce. Což se nepotvrdilo, byl to jen otok jak špatně ležel. Asi si umíte představit co to s ní udělalo. Někteří doktoři jsou fakt na hlavu, přijde mi že ti špatní jsou snad zklamaní, když nic nenajdou.☹

tahejhula
17. led 2019

@saminomimino, asi nerozumím otázce, to se spíš ptej těch doktorů, ne mě. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru