Používáme cookies. Více informací zde. OK

Screening ve 13tt, má taky větší procento zjištění?

sssmisek
31. bře 2014
Ahojky chtěla jsem se jenom zeptat jestli vyšetření screeningu ve 13tt má taky větší % zjištění všeho možného i nemožného 😢 někde jsem četla,že se dělají jenom v 11a12 tt!Potom ty výsledky prý nejsou tak přesné 😞 děkuji moc
faminka
31. bře 2014
To nevim,ale ja byla na odberech ve 13.tydnu a na screeningu az 13+3 a netvarila se doktorka,ze by bylo na tom neco spatneho... riziko Downa nam vyslo 1:16 tis a NT 1,3
arrowka
1. dub 2014
Stačí zadat do googlu těhotenský screening a začít číst. V dnešní době snad není nutné zakládat diskuze na téma "někde jsem slyšela, někde jsem četla, že..." Existuje spousta odborných stránek s relevantními informacemi v češtině.
selverin
1. dub 2014
nějak nechápu proč reagují maminky místo odpovědí zprdnutím, že se máme naučit googlovat... o googlu ví všichni a v tom případě by celý koník mohl být zrušen ne? tyhle diskuze jsou tu přesně od toho a kdo se jich nechce účastnit, tak to přeci není podmínka ne? někoho něco zajímá a potřebuje zjistit, tak se zeptá, kdo chce googlit a má času nazbyt (což většinou maminky moc nemívají) tak si mohou hodiny pročítat odborné články, na googlu jich je totiž tisíce a dost často se v hodně věcech rozcházejí....
a k tématu, ano pokud se screening dělá předčasně nebo pozdě, tak už výsledky mohou být dost nepřesně. mě krev odebírali v 10.tt a ve 13.týdnu (12+3) vyhodnocovali spolu s UTZ, takže ten 13.tt je ještě dle mě v pořádku, tak mi to aspoň vysvětlovat doktor a výsledky byly down 1:15000 a ty další syndromy 1:35000 a 1:37000 a holčička je v pořádku 🙂 držím palečky
wildy
1. dub 2014
Já byla na odběrech krve 11+1 a na UTZ, kde dali výsledky dohromady mě pozvali na 12+6 (sestra říkala, že na UTZ si mě pozvou v rozmezí 12+5 - 13+3).
rioko
1. dub 2014
Brlai mi ve 13 tt krev i dělali UTZ a bylo to včas, takže to je myslím v pořádku.
Jinak souhlasím s
@selverin že od toho snad MK je, aby se zakládaly diskuze a kdo potřebuje se ptal, nechápu proč to někomu vadí

Sem začni psát odpověď...

Odešli