Sdělení těhotenství zaměstnavateli. Je to mou povinností?

7. únor 2020

Ženy, vy jste tu takové znalé. Existuje nějaký zákon v zákoníku práce, který by „přikazoval“ těhotné zaměstnankyni, aby těhotenství oznámila zaměstnavateli? 🤔 Nezajímá mě etická stránka věci. Chci to v práci říct, ale spíše mě zajímá, jestli je to mou povinností, nebo dobrou vůlí. Jsem teprve na začátku. 🤔 Díky za rady.

marketa11112
Autor odpověď smazal
Zobraz
marketa11112
13. dub 2020

Uvazek se neresi. Je fuk,zda jde o zkraceny ci cely.

marketa11112
13. dub 2020

Jinak na md jde nastoupit i pozdeji ,nez 6 tydnu pred danym datumem porodu. Krati se pak o to delka materske. Ale jde to jen u pracujiciho cloveka, ne z nemocenske. Z nemocenske je dano 6-8 tydnu. Ale treba nejakemu podnilatelce s vysokymi prijmy , se muze vyplatit pracovat az do porodu.

pindrusice
13. dub 2020

@marketa11112 nebyla. Měla jsme smlouvu na dobu určitou i prvního dítěte. Ta mi skončila ještě během rodicaku. Takže na druhý dítě jsem už nárok neměla. (Když jsem pracovala,tak to bylo vždy na dohodu) a do práce jsem nastoupila až ted,17.2. Ale těch 270 nedám. Pokud se do toho nezapočítává i ty samotný dny mateřský. Nebo třeba dny nevybrany dovoleny...

marketa11112
13. dub 2020

@pindrusice zapocitava se zamestnani,tedy ta doba pojisteni od zamestnavatele. Musi to byt 270 dni za dva roky.
Jinak pokud maji holky nemocenskou, konci jim tusim az se sestinedelim. A pak nastupuji na rd a rp.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru