Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sex v těhotenství a po porodu 🙂

hi.terry
19. únor 2016

Zdravím maminky v očekávání i ty již hrdé legální 😵
Chci se zeptat jak jste prožívali milování v těhotenství, do kdy to bylo možné, polohy a měli jste kontrakce po jeho vyvrcholení? 😅
A kdy pak jste začali s erotikou po porodu (doporučení o šestinedělí je mi známo), ale čim dal více čtu jak maminky otěhotněli během 🙂 a to jaaaa rozhodně nechci..... 😎
Děkuji za odpovědi a snad nás tahle konverzace i pobaví......

werik153
19. únor 2016

Zrovna přemýšlím nad stejnou otázkou. Akorát nevím jestli to není nějaký blbý v začátku, nevíš ? Jsem teprve v 7 týdnu a na internetu jsem četla že orgasmus může způsobit stahy dělohy a plod vypudit pryč...ale nevím co je na tom pravdy.... 🙂

elvira
19. únor 2016

Pokud nejsou komplikace - krvácení, špinění atd., tak sex v těhotenství škodlivý není.
My jsme měli sex zakázaný právě kvůli špinění.
Po porodu - to je asi kus od kusu - kamarádka po císaři nemohla vydržet, až na to vlítnou, takže hned po propuštění z porodnice styk proběhl - s kondomem.
Já jsem neměla celé šestinedělí na sex ani pomyšlení...

hi.terry
autor
19. únor 2016

To nemohu posoudit 🙂 od 5tt do 16tt jsem dost prozvracela, ale kdyz na to prislo, bylo to stejne hezke jako pred těhu. 🙂 a to jsem na rizikovem od začátku..... Jediné co mi bylo nepříjemné byly stavy po styku. Mužský ejak.obsahuje složku, které má popuzovat stahy, ale aby to mělo neblahy vliv musela by mit min.5 orgasmu za sebou 🙂 urcite se ale zeptej sveho OL

hi.terry
autor
19. únor 2016

*musel

veraga
20. únor 2016

@werik153 Mě orgasmus nic nevypudil a že ho od začátku nebylo poskrovnu. 😅.

Co se týče libida, chtěla bych být těhotná furt. Mám bezproblémové těhotenství a nikdy jsem u/po sexu neměla žádné potíže. Jen nějaké ty divočiny už si musím s rostoucím pupkem odpustit. 🙂

cattus
20. únor 2016

Behem tehu jsme se milovali dle chuti a casu. Jen postupem casu jak mi rostlo brisko tak jsme museli nektere polohy vypustit a nahradit jinymi. Z pocatku jsem zadne potize nemela, ve tretim trimestru jsem mela obcas silnejsi poslicky, ale to jsem si dala teplou sprchu a bylo zase dobre.
Ted jsem v pulce tretiho tydne sestinedeli. Protoze porad spinim tak milovani zatim odkladame, ale chute jsou uplne straslive. Takze u nas ted frci nekoitalni praktiky

barumat
20. únor 2016

Celé těhotenství u mě probíhá bez komplikací (ťuk, ťuk, ťuk), ani v prvním trimestru jsem neměla nevolnosti, takže sex jako před těhotenstvím. V prvním a půlce druhého trimestru jsem navíc byla mnohem citlivější a vnímavější a samozřejmě i nadrženější 😀 To pak ustoupilo, ale spíš v tom ohledu, že chuť mám pořád stejnou, ale už to tak citlivé není, takže třeba vyvrcholení trvá dýl. Jsem ve třetím trimestru, končím 29.tt a četnost a styl tak nějak furt stejný. V rámci šestinedělí se budu řídit aktuálním stavem a zdravým rozumem - pokud už nějakou dobu nebudu krvácet ani špinit a nebudu mít žádné další projevy, tak to s kondomem opatrně zkusíme a uvidíme 🙂
Jinak ejakulát obsahuje látky které mohou ve větším množství nebo při nepříznivém průběhu těhotenství vyvolat stahy, takže se nedoporučuje u opravdu rizikových těhotenství zpočátku, naopak se hodně doporučuje ke konci, kvůli příznivému vlivu na porod v termínu. U normálních a normálně probíhajících těhotenství není vůbec čeho se bát! Navíc, moje babička říkala (a měla pravdu), že co se udržet má, to se udrží i kdybys hopsala ze schodů a naopak, co má odejít, odejde, i kdybys jen ležela. Ale chápu že kdo prodělal několik samovolných potratů, tak si radovánky odpustí, aby pak nemusel mít výčitky, že to třeba mohlo dopadnout jinak... Je to hodně o psychice.

hannai
21. únor 2016

Mně doktor doporučil sex "neprovozovat"od 24tt do 30tt,prý kvůli infekci atd. Převážná většina potratů nebo předčasných porodů je prý kvůli tomu. To jen pro info.

karlajasmine
21. únor 2016

Tak my jsme normálně provozovali sex v těhotenství a to velice často, naposledy týden před porodem. Pak jsme dodrželi šestinedělí a pak se k tomu opatrně vrátili, ale vzhledem k tomu, že plně kojím, tak na to mám teď menší chuť.

barumat
21. únor 2016

@hannai To by mě opravdu zajímalo, proč zrovna v tomto období to vadí a jindy ne 😀 trošku divný, ne? 😉

hannai
21. únor 2016

@barumat nejsem doktor,nemohu soudit,ale myslím,že on jako lékař má větší praxi v této problematice než my 🙂 Přeci jen v průměru máte dvě děti za život a jemu se jich tam otočí 5 denně 🙂

hannai
21. únor 2016

On mi to i přesně vysvětloval..byla jsem tam před měsícem. S přesností dto říct nedokážu,ale jen tak by mi to do hlavy nerval 🙂

hannai
21. únor 2016

jen výtažek : Kdy by se měla žena sexu v těhotenství vyhnout?
Ačkoli většina žen může mít bez problémů sex během těhotenství, existují situace, kdy je nutná opatrnost:
Předčasný porod: Prostaglandiny, které obsahuje sperma, mohou vyvolat kontrakce. Pokud máte diagnostikováno riziko předčasného porodu, měli byste být opatrní.
Vaginální krvácení: Sex se nedoporučuje v případě, že se u vás objevilo nevysvětlitelné krvácení.
Problémy s poševním hrdlem: Pokud se poševní hrdlo začíná předčasně otevírat, sex by mohl zvýšit riziko infekce.
Problémy s placentou: Pokud placenta zakrývá děložní otvor, sex by mohl vést ke krvácení nebo předčasnému porodu.
Vícenásobné těhotenství: jestliže čekáte dvě nebo více dětí, možná vám lékař doporučí sexuální abstinenci. Zatím však nikdy nebyla jednoznačně potvrzená souvislost mezi sexem v těhotenství a předčasným porodem dvojčat.
Zdroj: http://ona.idnes.cz/sex-v-tehotenstvi-ano-nebo-...

andelka
21. únor 2016

U prvního to bylo blbý, po prvním taky, chlap měl problém že nechtěl. U druhého vše ok, od začátku do 32tt, a pak od 10 týdne po porodu.
Problémy jsem nikdy neměla a Dr mi nikdy nic nezakázal ani ne nedoporučil. Pokud není těhotenství rizikové, neměl by být problém sexovat podle chuti celé těhotenství, a po šestinedělí zase.

barumat
21. únor 2016

Tak zrovna tenhle víkend (vidíme se jen o víkendech) jsem nebyla líná si chlapa i v noci vzbudit 😎 A to doporučení s těma tejdnama se mi fakt nezdá, nic mimořádnýho se v tomhle rozmezí neděje a z logiky věci fakt nevím, proč by riziko infekce mělo být zrovna v tuhle dobu vyšší než jindy. Čímž samozřejmě neříkám, @hannai , že bys doktora neměla poslouchat, pokud k němu máš důvěru, je to jedině dobře, já taky svého lékaře respektuju, jen mi zrovna tohle doporučení přijde fakt směšný (a nikdy jsem o něm ani nikde jinde neslyšela) 🙂

ammore1987
29. únor 2016

@hi.terry tak to já jak u prvního tak i teď u druhého těhotenstvi se ráda nechá od muže rozmazlovat.... 🙂. Žádné divočení to s rostoucím bříškem samozřejmě není, aspoň se nezpotím... 😀 jak u prvního tak i teď u druhého mi hrozí předčasný porod - mám dráždivou dělohu, ale sex si s opatrnosti dopřávám aspoň 1 týdně 🙂 ... po porodu jsem si to pořádně neužila snad 8 měsíců, furt mě to bolelo... pak už vpohodě.... 🙂 a přišlo mi to lepší než před porodem 🙂

svetlus_pepca
29. únor 2016

Tak v těhotenství to bylo jak kdy. Zpočátku jsem měla ranní nevolnosti 24 hodin denně 😀, tak to se mnou nebyla žádná sláva, ale pak normálně. Jen to rostoucí bříško dalo občas zabrat. Ale když se chce... 🙂

Šestinedělí jsme vydrželi téměř celé. Byla jsem po CS, takže minimální očistky. Ale zas to zevnitř bolelo kvůli jizvě. Pak to bylo fajn a pak to začalo jít z kopce.

Je to už víc jak rok a půl po porodu a já ne, že nemám chuť. Já mám spíš nechuť ☹ Už to řešíme fakt dlouho, zkoušeli jsme všechno možné i nemožné, už jsem byla i u psychologa. Vůbec to pro mě není jednoduché a někdy se cítím fakt v koncích. Manžel je neskutečně trpělivý a vstřícný, ale já už si fakt nevím rady!

Otevřeně přiznávám, že závidím těm, kterým to funguje normálně!

ssandy
29. únor 2016

Kdyz pominu nevolnosti, tak v tehotenstvi super, moc jsem si to uzivala a rekla bych, ze jsem byla mnohem vic a casteji.Do 35.tt bez komplikaci, pak kvuli hrozicimu predcasnemu porodu a kontrakcim jsme museli na par tydnu prestat, ale citila jsem, ze neco neni spravne, takze jsrm chut ani nemela.V terminu jsme ji zacli vyhanet, to teprv byla divocina.🙂 Ale nikdy jsem nekrvacela a krome kontrakci nemela zadne problemy.Porod bez zasahu, po tydnu uz jsem mela a chtela orgasmus (teda bez pruniku), po 14 dnech uz jsme sexovali normalne s kondomem, to uz bylo po ocistkach, sestinedeli jsme teda nedodrzeli.Ale citila jsem se dobre, mela jsem chut, bylo to vzdy s kondomem, po mesici od porodu jsem mela normalni menstruaci, od ty doby uz ne-porad kojim. Asi zalezi, jak se kdo citi, ja si sex vzdycky uzivala a prozivala, nebylo tomu jinak v tehotenstvi, po porodu a ani ted.Nemam pocit, ze by se u me neco po tehle strance zmenilo. Ale chapu, ze spousta holek takivy stesti nema, treba kvuli komplikacim, siti, cisari nebo stresu s miminkem.

hi.terry
autor
1. bře 2016

@ammore1987 8 měsícůůůůů 🙂 no paaaaaaani....

ammore1987
1. bře 2016

@hi.terry jako opatrně to šlo, ale fakt do 8 měsíce mě to ze začátku parádně bolelo... ale nemůžu chlapa odstřihnout od sexu na tak dlouho 😀 to by nedal 😀 ani já 😀 jsem zvědavá jak to bude po druhém prckovi 😀

barumat
1. bře 2016

@svetlus_pepca Není to nějaká hormonální nerovnováha?

sonacha
1. bře 2016

Holky, já přenášela, doktor mi doporučoval sex na vyvolání, ale protože jsem přibrala 25 kg, nedokázala jsem si to vůbec představit, neboť jsem si přišla jako hroch 😀 Navíc manžel snad už někdy od 5. měsíce měl strašný strach, aby miminku neublížil, ač měl všechny informace o tom, že mu fakt neublíží 😀 A po porodu to u nás musím zaťukat - bez obtíží, zhruba asi po 2 měsících od porodu. Horší je najít ten čas 😀 Když malý usne, čekám, kdy se jako na potvoru vzbudí 🙂

sapinek
1. bře 2016

@svetlus_pepca :( chápu.. Mám to podobně.. Akorát, že teď už jsem opět těhotná a čekáme za měsíc a něco druhé mimčo. Držím v sobě naději, že se to pak zlepší, ale nevím :(

paula22011982
3. bře 2016

Jak to tady tak čtu, tak budu výjimka. Jsem v prvním trimestru a na sex mám míň chuť. Tak nevím co je špatně ☹

vjurova
3. bře 2016

Já v těhotenství měla chuť daleko větší než obvykle a poslední sex proběhl 5 hodin před narozením dcery 😀 (porod trval 5 minut)

paula22011982
3. bře 2016

Ty brďo 🙂))) tak teď jsem na tom ještě hůře ☹

vjurova
3. bře 2016

Já první trimestr prozvracela, tak u nás též nic nebylo, asi 4 měsíce, tááák klííídek 😉

paula22011982
3. bře 2016

Ok díky 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli