Strava v těhotenství - dodržovaly jste nějaký speciální jídelníček?

saphii
16. bře 2019

Ahoj, dodržovali jste nějaký speciální jídelníček nebo jste se neomezovali?

xxx3d
16. bře 2019

Ahoj,
při jaké příležitosti? To je docela širokej záběr. V těhotenství, při hubnutí, u nějaké nemoci?

market177
16. bře 2019

@xxx3d jelikoz je to v sekci vse o tehotenstvi, tak asi mysli v tehotenstvi😉

market177
16. bře 2019

@saphii ja se neomezovala, naopak jsem mela hroznou chut na sladky, takze jsem se furt cpala sladkym 😃

kacomora
16. bře 2019

Ja se teda neomezuju, ale ve 28tt mam uz 12 kg nahore. Takze to asi nebude dobra strategie 😂

ah1234
16. bře 2019

Ja som zostala pocas tehotenstva vegan - krvne testy som mala super, doktor to ani nevedel :D Plus neprezierala som sa 🙂 obmedzila som chipsy sladke a tak dalej, co som jedla predtym dost a nahradila to ovocim, ktore som do seba cpala nonstop. Podla mna je dolezite dostavat pocas tehotenstva do seba spravne ziviny a neprehanat to "s chutami" - dieta potrebuje aj dost vyzivy a nielen blbosti, co do seba tehotne niekedy cpu na tony 🙂

ocetnicek
16. bře 2019

@ah1234 Ahoj a jsi stále vegan? Nebyla jsi při kojení unavená? Děkuju🙂

ah1234
16. bře 2019

@ocetnicek ja som maleho plne "kojila" (maly sa neprisal, tak som odsavala ale potom uz som to nestihala - maly bol nespavec) len 6 tyzdnov+ dalsich 5 ciastocne. Unavena som nebola, ale jedla som na tony teda, asi tak stvornasobok toho co v tehotenstve a to som vazila 46kg. Paradoxne kym som odsavala mlieko, unavena som nebola, aj ked maly nespal, asi to nejako cloveka nabija :P Toho by som sa nebala, unaveny je castokrat clovek skor na vyzivovo nespravnej strave, nie na veganskej (rozumej, unaveny moze byt aj vsezravec aj vegan ci uz pri kojeni, v tehotenstve, alebo "v zivote", ak nedostava do seba potrebne latky).

lachtanice86
16. bře 2019

Omezovala jsem se hodně. Měla jsem gestacni diabetes. Výhoda byla že jsem za celé těhotenství přibrala jen 7kg. A na lchf jsem zůstala i po porodu z vlastního rozhodnutí

xxx3d
17. bře 2019

@market177 jako jasně 🙂 jenže tak jak je ta diskuze založená, je vlastně velmi otevřená, a i v těhotenství může být speciální jídelníček třeba pro cukrovkářky, nebo jiné onemocnění, kde je speciální dietní program. Tak jsem jen chtěla upřesnění 🙂

biedronka10
17. bře 2019

Jsem ve 33tt, nahore mam neco pres 8 kg. No a strava, je pravda, ze je snad horsi, nez pred tehu. Jsem lajdak. Ale takove uzeniny a tlacenky k tomu sladky miluju. A zeleninu tak, jenze mam k ni ted nejaky odpor, tak ji jim jen nucene. Neomezuju se, ono ted mam k tomu vsemu taky stresove obdobi, takze jidelnicek nepravidelny a katastrofa.

saphii
autor
17. bře 2019

@market177 Tak to jsem rada ze v tom nejsem sama :D

@kacomora To budu mít stejné no :/
@xxx3d Myslela jsem čistě v tehotenstvi bez žádných nemoci atd. Prostě klidné tehotenstvi.

market177
17. bře 2019

@xxx3d to je pravda 🙂🙂

xxx3d
17. bře 2019

Měla jsem klidné těhotenství. Jedla jsem hodně čerstvé zeleniny, ovoce a maso, převážně hovězí a pak taky ryby. Vynechat jsem musela svoje oblíbené plísňové sýry a jídla typu "tatarák", ale nevadilo mi to. Sladký jsem si dala nějak občas, nejsem na to vysazená, spíše ujíždím na sýrech 🙂 takže za mě takto.

malinkaelinka
17. bře 2019

U mě se v jídle změnilo hodně, před otěhhotněním jsem si jídlo vážila, jedla podle jídelníčku, ne striktně, ale dodržovala jsem. S nástupem nevolností se u mě v jídelníčku objevily věci jako piškoty, suchary, bílý suchý tvrdý rohlík a tak :D Ted jsem v druhém trimestru a už se vše tak nějak vrací do starých kolejí, na jídelníček jsem se nevrátila, ale jím hodně podobně, skladbou potravin i cca porcemi. Občas mě přepadnou šílené chutě na hoooodně slané sýry, takže to si dám do nosu, ale jinak se snažím držet toho, čeho dřív. Možná teď zařazuju víc luštěnin a obecně nadýmavých věcí, protože mě děsí, že to při kojení nebudu moct a takové cizrnové brownies, zelňačka, mexické fazole nebo brokolicová polívka, to jsou moji miláčci :D Ale nijak cíleně neprasím, pořád si hlídám dostatečný příjem bílkovin, tuků i kvalitních sacharidů a potravinové doplňky beru taky pořád stejné. Aktuálně jsem 18 tt a nahoře mám asi tři kila. Ale váhu máme takovou pochybnou, orientuju se podle oblečení a rozhodně mi narostla strašně moc prsa, přirozeně se trochu zvětšuje bříško, ale roste teda i zadek :D :D

konidana
21. bře 2019

Jedla jsem furt stejně. Asi bych se vyhla tataraku, ale vzhledem k tomu že si ho dám 1x za uherský rok...

kaja2016
21. bře 2019

Z ceho mr nechtelo zvracet😃 A jinak jsem nejedla to, co se nema.

martiniquest
22. bře 2019

Ja se v prvim tehotenstvi neomezovala, prejidala se sladkym a pribrala 15,5 kg. V pristim tehotenstvi bych to rada udelala jinak. Zadne sladkosti, omezene mnozstvi sacharidu, zadne prumyslove zpracovane potraviny, jen kvalitni strava - udrzet si to, jak to delam ted. Spousta zen si neuvedomuje, ze je treba malinko navysit prijem, ale na ukor kvalitnich potravin, ne sladkeho a chipsu. Vzdyt vytvarite novy zivot. A hresit na to, ze jste tehotne a mate na to “chut”, je jen alibismus. Sama jsem si ty chute zazila a byla to jen zhyralost, ze “muzu”

treasurka
22. bře 2019

Ja jsem jen davala pozor na takovy ty zrejmy veci, jako alkohol, nektere syrove maso a pod. Jinak jsem ale jedla na co jsme mela chut, jen jsem hlidala aby to bylo cerstve - treba sushi, hermelin a tak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru