Těhotné nesmí mýt okna, co je na tom pravdy?

0508
22. zář 2014

Ahoj ženy,

co je pravdy na tom, že těhotné nesmí mýt okna? Dozvěděla jsem se to teď o víkendu - prý se dítěti omotá pupeční šňůra kolem krku a může se při porodu udusit...

Díky za odpovědi

frantiska85
22. zář 2014

Nesmysl, ale proč to nenamluvit chlapovi, aby se do oken pustil sám, že?

0508
autor
22. zář 2014

Já si taky myslím, že je to blbost, ale v okolí mám několik zaručených matek, kterým se zrovna toto stalo a náhodou si vzpoměly, že umývaly okna. Záclony chlapovi pověsit dám, ale okna si umyju sama... Jen doufám, že nám z těch záclon něco zbude, už se těším až ho budu dirigovat, kde to má špatně 😀

cicimicinka1
19. říj 2014

nemela bys mit okna a vykonavat cinnosti,pri kterych mas delsi dobu natazene ruce nad hlavou,kvuli tlaku...proste,aby se ti nezamotalo v sisce a neplacla sebou... 😵

mamkazvysociny
5. lis 2014

Já taky myslím že je to blbost.Já okna umývala ve 2.trimestru a v pohodě.Cokoliv v těhotenství děláš v klidu a pomalu a v rozumné míře neškodí.Mě dostala babička s pověrami typu-nesmíš plést,háčkovat protože se malému zamotá pupeční šňůra🙂

sammaelka
5. lis 2014

Taky jsem v tehu umyvala okna a dceri se nic nezamotalo...to je stejna povera, jako ze tehotna nesmi chodit do sklepa, nebo ji odnese cert...

beruska1889
5. lis 2014

@sammaelka 😀 😀 😀

ivet1987
5. lis 2014

Všechno všechno jsou jen kecy 😀 a tatarak a hermeliny jsem taky přežila 😀

juldaska
5. lis 2014

@ivet1987 Tak tatarák bych v těhotenství neriskovala.. nebojíš se toxoplazmózy?

evab.
5. lis 2014

Taky jsem se na to ptala dr. a je to spíš proto aby se ti nezamotala hlava a neupadla si. Tím, že bude mít žena ruce nad hlavou nemá vliv na zamotání dítěte do pupeční šňůry

ivet1987
5. lis 2014

@juldaska ani nebojím, když ona byla velká chuť 🙂 a jen jedna topinka, víc jsem fakt neriskovala radši 🙂

juldaska
5. lis 2014

@ivet1987 ..ale přece nezáleží na množství.. je jedno, jestli jedna topinka. Kamarádka prodělala toxoplazmózu v těhotenství a po porodu jí zemřel chlapeček.. nechci strašit, jen bych neriskovala

nika_sp
5. lis 2014

Kdyz si vemete jaky kotrmelce kolikrat to dite dela, tak je tohle opravdu velka kravina.

ivet1987
5. lis 2014

@juldaska tak třeba na množství záleží když jen maličko ochutnas a maximálně se z toho po... 🙂 Mě nevystrašiš, já jsem optimista. 🙂

roseinka
5. lis 2014

Stačí zadat do google "těhotenský mýty" a vyskočí toho spousta. Včetně toho mytí okna. 🙂 Jsou to blbosti... Mě přijde nejvtipnější ten, že se nesmí kočárek uschovat před porodem v domě, kde těhotná bydlí. Přitom to původně bylo tak, že se nesmí ani koupit před porodem, jinak to přinese smůlu. Pak ale zjistili, že to je pozdě, tak si to ty pověrčivý změnili na to, že musí být uschovaný jinde. 😀 ...

misa49
5. lis 2014

@sammaelka to musím říct příteli až půjdu občas přiložit do sklepa do kotle 😀 😀

misa49
5. lis 2014

jinak já jsem domyla okna předevčírem a všechno oka, moc bych tomu nevěřila, spíš fakt dávat pozor, aby se ti nezatočila hlava a nespadla si...a ty okna se taky dají rozdělit do několika dnů, když se necítíš...😉

ladyhacek
6. lis 2014

Hodně věcí jsou opravdu mýty. Nicméně ........ Mamka měla na konci těhotenství problémy zvracela a trpěla na žlučník a já měla nízkou porodní váhu (1,65kg) To byla mě známá informace. Teď mi řekla, že v sedmém měsíci nachlazená myla okna a přestala jí vyživovat placenta. Takže mě okna mýt nenechá. Takže jsem jí opravdu vděčná za pomoc, protože se stěhujeme a malujeme takže i okna myjeme.

Krom oken jsem to slyšela i o věšení prádla > prostě se nenatahovat. Zda je na tom něco pravdy nebo jsou to báchorky člověk neví. Někdo okna myje a nic a druhý má třeba problémy.

Pokud to za tebe někdo udělá tak bych tomu věřila 🙂 😉

kalutedi
6. lis 2014

Nejde o to mytí, ale o to natahování se. Když jsem byla těhotná, tak jsem to někde vygooglila. Psali, že ten pohyb není fyziologicky vhodný pro to dítě. Už nevím, co to mělo mít za následek. A nebyla do diskuze nějakých mamin.
Já teda okna nemyla...ale jen proto, že jsem to nepovažovala za důležité 😵

misar91
6. lis 2014

já jsem myla okna na konci 8 měsíce a v pohodě.já bych spíš řekla dělej tak na co se cítíš 🙂

yildiz
6. lis 2014

ja myla okna i v 9.mes a v pohode 🙂 - zalezi jak se ktrera maminka citi a jak je ve forme .... ale krasne to napsala @frantiska85 😀

denca1988
6. lis 2014

@0508 ja delam uplne vsetko normalne ako predtym,sice to ide pomaly ale lepsie ako cely den valat sunky ;) som potom aj nabudena;) som 38tt a mam este aj brigadu a chodim v klidu uklizet firmu;) mas delat to ma co sa citis,ostatne su kecy;)

zuhur
6. lis 2014

Na začátku těhotenství jsem okna myla a ke konci se na to vrhl manžel - kdo by se bránil, že 😅 Opravdu záleží na tom jak se cítíš ty 😉

zuza01
6. lis 2014

Já okna myla, záclony věšela, abych porodila... A ono se nestalo vůbec nic 😀

mamkazvysociny
7. lis 2014

jojo,kamarádka vytírala schody hadrem aby se malej otočil,a pomohlo to 🙂 záleží na každé mamině jak se cejtí.Já do pátého lítala 13hodin po place jako servírka a cejila sem se dobře.Kamarádka je od 3.týdne doma a už mi leze krkem jak si furt stěžuje na záda,zuby žaludek a prakticky úplně všechno přitom je ve 2.měsíci......
Moje máti je řeznice a stála u narážky ještě v 8.měsíci,páč jí to doma nebavilo.
Prostě holky nebuďte zas takový citlivky🙂

evaamy
7. lis 2014

Mě to třeba dr zakázala kvůli kratsimu čípku. Plus delší cesty autem a zvedání těžkých věci..takže něco na tom bude, ale jen v ojedinělých pripadech

mamkazvysociny
7. lis 2014

tak to víže když ti to zakáže doktor.já mám štěstí že se se mnou ani mimčem nic neděje.Ale když cejtím že jsem unavená jdu si taky lebedit na gauč 🙂

mamkazvysociny
7. lis 2014

nejhorší to má známá,nevím přesně jakou komplikaci má ale celé těhotenství mají zakázaný sex.Člověk to vydrží když nesmí ale je to škoda,já to co jsem těhotná prožívám úplně jinak.

nonacek
7. lis 2014

@0508 ne nemůžes,protože tim pohybem rukama vzhůru o motavas pupečníkovů šňůru okolo krku děťátka.

0508
autor
9. lis 2014

Tak jsem je včera umyla ve 30tt 🙂 Cítím se dobře, podle doktorky je čípek v pořádku, takže jsem neviděla důvod, proč bych to nemohla udělat já. Akorát před rodinou musím říct, že mi pomáhal manžel 😎

dokument
9. lis 2014

neni na tom nic pravdy. Ja jsem v 9. mesici malovala a tapetovala byt. Akorat je riziko, ze spadnes ze stolicky nebo zebriku. Clovek uz s tim velkym brichem nema tak dobrou koordinaci 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru