Test pohlaví s jedlou sodou, slyšely jste o něm?
Ahojky,
slyšely jste už o testu s jedlou sodou?? Dá se do nádoby lžička jedlé sody a počůrá, když šumí nebo pění je to kluk, když je bez reakce je to holka 😀 zajímal by mě nároz maminek co už mají pohlaví miminek jisté a těhulek, které mají pohlaví potvrzené z utz jestli to opravdu funguje 🙂
Stručné shrnutí
- Test s jedlou sodou se provádí tak, že se do skleničky nasype lžička jedlé sody a přilije se moč; lidová interpretace v diskusi uváděla, že šumění reakce údajně souvisí s pohlavím plodu, avšak přesná interpretace se mezi zdroji liší.
- V diskuzi byla opakovaně zmiňována role kyselosti moči, stravy a šumivých tablet vitaminu C jako faktorů, které mohou výsledek testu ovlivnit; ultrazvuk (UTZ) a genetické krevní testy jsou považovány za spolehlivější metody zjištění pohlaví.
- Jako neoficiální alternativy se v diskusi zmiňovaly čínský kalendář, prstýnek, diagnostika tepu a komerční „testy z lékárny“ s barvivem reagujícím na hormony; u ultrazvuku se v diskusi doporučuje čekat na velký UTZ kolem 20. tt pro spolehlivější určení pohlaví.
Q: Jak se provádí test s jedlou sodou?
A: Do malé skleničky se nasype cca lžička jedlé sody a zalije se močí; pokud směs začne šumět a pěnit, lidové interpretace to vyhodnocují jako indikaci určitého pohlaví (výklad se liší), doporučuje se použít ranní moč.
Q: Je test s jedlou sodou vědecky spolehlivý?
A: Test nemá vědecké podložení; v diskusi bylo opakovaně uvedeno, že výsledky jsou smíšené a že vědecky spolehlivé jsou ultrazvuk (UTZ) a genetické krevní testy.
Q: Kdy v těhotenství je vhodné zjišťovat pohlaví ultrazvukem?
A: V diskusi se uvádí, že bezpečnější určení pohlaví poskytuje „velký ultrazvuk“ kolem 20. tt; někteří diskutující měli předchozí UTZ potvrzení i dříve, ale to nemusí být stoprocentní.
Q: Co může ovlivnit výsledek testu se sodou?
A: Výsledek může ovlivnit kyselost moči, kterou mění strava, pití a šumivé tablety vitaminu C; v diskusi byla konkrétně zmíněna ranní moč jako preferovaný vzorek a vliv šumivých tablet vit. C na okyselení moči.
Q: Prodávají se v lékárně testy na pohlaví z moči?
A: V diskusi bylo zmíněno, že existuje komerční test z lékárny, který měří zabarvení reagující na hormony těhotenské moči (uváděna barva „zelená = kluk“ jako příklad), ovšem dostupnost v prodeji byla diskutantem popsána jako nejistá.
Q: Jaké alternativy k domácím lidovým testům existují pro zjištění pohlaví?
A: Mezi zmíněné metody patří čínský kalendář, prstýnek (kyvadlo), diagnostika tepu, tabulky dle početí a věku matky, komerční lékárenské testy s barvivem, ultrazvuk (UTZ) a genetické krevní testy; genetika a velký UTZ jsou v diskuzi označeny jako potvrzující metody.
Závěry z diskuze
Shoda
- Test s jedlou sodou je lidová metoda bez vědeckého potvrzení.
- Kyselost moči, strava a šumivé tablety vitaminu C mohou ovlivnit reakci jedlé sody.
- Ultrazvuk (UTZ) a genetické krevní testy jsou považovány za spolehlivější způsoby zjištění pohlaví.
Sporné názory
- Někteří diskutující uvádějí, že šumění znamená kluka, jiní uvádějí přesný opak (šumění znamená holku); diskuze obsahuje obě interpretace.
- Někteří účastníci hlásili, že test „fungoval“ (shoda s UTZ nebo porodem), zatímco jiní hlásili opak — výsledky jsou v anekdotách rozporuplné.
Otevřené otázky
- Ve kterém přesném týdnu těhotenství by test s jedlou sodou měl dávat smysluplné výsledky?
- Je komerční test z lékárny s barvivem běžně dostupný a jaká je jeho ověřená přesnost?
- Jak silně a za jakých konkrétních podmínek ovlivňuje vitamin C nebo jiná strava okyselení moči a tím výsledek testu?
Zmíněné značky a firmy
rehabilitace.info, klinice č. medicíny
Zmíněné produkty a metody
jedlá soda, test s jedlou sodou, ranní moč, čínský kalendář, prstýnek, kyvadlo, diagnostika tepu, test z lékárny s barvivem (reakce na hormony moči), ultrazvuk (UTZ), velký ultrazvuk, genetické krevní testy, šumivé tablety vitaminu C, tabulky dle početí a věku matky
Místa a osoby
žádné
Jako teoreticky je to blbost ne? Kdyby se dalo z moči tohle zjistit, tak už to mají lékaři a farmaceutici v malíku 😀. Ale nezkoušela jsem, když jsem byla těhu, nevěděla jsem, že taková možnost existuje 😀
tak ja se o tom odzvedela v terminovce. Netusim, na jake zasade by to mohlo fungovat a je to spis nahda, ze jo 😀
jinak sdu za 3 kc jsem koupila a vyzkousela, vysledkem je,ze nesumi, ale vypada to u nas na kluka. Takze jako se vsema takovyma vecma, je to 50 na 50 😀
Za mě soda funguje!!! Kombinace moči a sody vyšumělo tak na slušný "malý pivo" a čekáme 100% chlapečka 😀 - takže zkoušejte dál těhulky............
Já čekám na 100% chlapečka a soda mi to potvrdila 🙂 Tak možná na tom něco je 😅
u nás nešumělo vůbec a čekáme chlapečka, takže u nás nevychází, ale uvidíme co se na přelomu května a června skutečně narodí 🙂
a je jedno ktorom mesiaci si to spravim ci ste to skusali v niakom urcitom termine tehotenstva ??
😕 lebo ja mam yajtra sono tak to chcem skusit ye ci sa to potvrdi
já zkoušela u druhého těhu a vypěnilo 🙂 a opravdu se narodil kluk 😉
ale myslím, že je to skoro jako se všema "pověrama" asi tak 50 na 50.. stejně jako třeba s tabulkama dle početí a věku matky - u nás jednou vyšlo, podruhé ne 😉
zkoušeli jsme to v termínovce. Komu vyšel chlapeček, vyšlo to na 90% komu holčička na 60% 😉
zkusila jsem a fakt mi to potvrdilo kluka ale beru to s rezervou..nahoda..kalendare a jiny blbosti jsou jen o nahode, nekomu vyjdenekomu ne, nezaklada se to na vedecke studii
Soda šuměla a vypadá to na holčičku,podle kalendáře a prstýnku kluk.Takže uvidíme v červnu 😉 .
podle toho čínského by měla být Tete kluk, Kiti se do tabulky nevešla a na sodu jsem nikdy nečůrala 😅
na sodu jsem curala 2x - poprve lehounce cumela, ale ucho jsem mela vrazene skoro cele do te misky 😀 ale zadna pena..podruhe asi mesic na to - soda nedelala absolutne nic..no a cekame holcicku 🙂 takze u nas zafungovala 🙂
Tak to už je lepší ten test, do kterého se taky načůrá a určuje pohlaví podle zabarvení, je to nějaké barvivo, které reaguje s hormony z těhotenské moči, kluk je tuším zelená barva a mohl by se dát koupit v lékárně a tenhle teda funguje na stoprocent, je to lékařský vynález, ale fakt nevím, jestli už je v prodeji.
Takže se přidávám k experimentu :o) Za mě mohu říct, že podle čínského kalendáře i podle ultrazvuků čekáme HOLČIČKU, ale soda mi šuměla jak malé pivo :o) za 14 dní máme termín, tak pak můžu písnout jak to dopadlo...ale nestrašte sodou, už máme vše nachystané do růžova hi hi :oD
Tak včera jsem to zkoušela.. a nefunguje to.. soda nedělala nic. a čekáme chlapečka. 😎


podle sody kluk, podle utz 2x potvrzená holka, tak uvidíme, kdo měl pravdu :o)