Třetí těhotenství po porodech císařem. Je to riziko?

nepiha
28. říj 2011

Ahojky všem těhulkám i maminkám. Chtela bych se zeptat nema nekterá zkušenosti s 3.tehotenstvím po predchozich dvou ukončených cisarem ? Je to moc velké riziko? Děkuji moc za odpovedi a pripadnou diskuzi... Rada bych nazory i nekoho jineho nez lekare

jp30
7. bře 2012

Ahoj maminy.Je mi 32 čekám své 4mimi.První porod sice těžší,ale normál,2císař o měs.dřív,3 normál a příští týden mě čeká 2císař,malá je koncem pánevním a já se bojím rizik normálního porodu,bojím se moc o mimi.Včera mi na kontrole bylo nabídnuto podvázání vaječníků ale já nevím co mám dělat a jak se rozhodnout.Tohle mimi jsem mooc chtěla a další už neplánuju,ale nevím jak se rozhodnout.Do 5mimi už asi určo nepůjdu,ale bojím se že se budu cítit méněcenná.
Nemá některá z vás zkušenosti z mým problémem? 😢

helcas
7. bře 2012

@jp30 neporadim ti, ale rozumim ti, protoze me ceka 3. cisar, sterilizaci mi urcite budou nabizet a doporucovat a i kdyz dalsi miminko neplanujeme, preci jenom je mi 28 a prijde mi to prilis definitivni..na druhou stranu se hodne bojim neplanovaneho tehotenstvi, protoze hormony odmitam

miranda77
7. bře 2012

http://www.databazeknih.cz/knihy/zdrava-zena-od...
http://www.databazeknih.cz/knihy/zdrava-zena-od...
@jp30 tyhle knížky jsem přečetla doslova jedním dechem ... autorka-gynekoložka si nechala podvázat vaječníky a popisuje i proč atd. (btw stojhí v levných knihách 30,-kč 😲 )... myslím, že pokud nejsi rozhodnutá, tápeš znamená to, že to nemáš dělat ...
mne čeká třetí těhu po 2sekcích a podvázat vaječníky bych si nedala ...

alenka83
7. bře 2012

@jp30 taky bych se spíš rozhodla pro to nepodstoupit. Prostě nikdy nevíš, co bude a i když teď říkáš, že jsi rozhodnutá, za rok, dva tři to může být jinak. každopádně podvázání je nejpsíš neměnný proces, tak proč zbytečně jít do toho? Kdyby cokoliv, dodatečně si to můžeš nechat udělat kdykoliv..

@miranda77 už máš naplánovaný 3. císař?

miranda77
8. bře 2012

@alenka83 neeee, císaře neplánuji ...😉

fildelin2
13. bře 2012

Ahoj holky, všechny vás zdravím nejdřív jsem přemýšlela jestli mám svůj příspěvek napsat. Možná mě spousta z vás odsoudí a možná i někdo pochopí. Jelikož se na témá " více sekcí " už zajímám delší dobu, tak mi to nakonec nedalo vám něco málo přispět i sem. Na netu běží spousta dizkuzí na tři i čtyři sekce a není problém je najít. Já sama mám za sebou tři císařské řezy a sterilizaci, kterou bych už NIKDY nepodstoupila, kdyby to šlo vrátit. Je to krok který nelze vrátit zpět. A ani mi nebylo moc let když jsem se s ní nechala přemluvit ( 30 let ). Po spackaném manželství jsem potkala jsou dávno lásku, kterou moc milovala a se kterou jsme jako mladí si plánovali společný život. Jednoduše to zkrátím budem se brát a samozdřejmě by jsme chtěli naše bejby. Po poradě s mím gynekolegem ( mimo jiné moc dobrý lékař) nás zařadil do programu IVF, už jsme byli na různých vyšetření a poradách a vše je na dobré cestě k početí. Bude nás to stát jako samoplátce asi 80.000,- kč . Informací mám nepřeberně, strach trochu mám, ale moje touha po tomto dítěti je mnohem větší. Takže asi tak 🙂

miranda77
14. bře 2012

@fildelin2 vůbec nevím, za co bychom tě měli soudit??? Naopak, máš můj obdiv a moc držím palce, ať vše vyjde!!!

hankamisa
8. dub 2012

sterilizace-i napíši taky svuj názor z mého pohledu.jsem po třech sekcích.první kluk naživu,druhé dvojčata holčičky-nežije ani jedna,třetí kluk naživu.před druhý m porodem kdy jsem během těhu o jednu holčičku přišla a druhou porodila zdravou mi dr.nabízel sterilizaci udělat přímo při porodu.nevím proč ale s díky jsem odmítla-nějaké mé vnitřní tušení.bohužel malou zabila krátce po porodu zákeřná nemoc.po 6 měsících po porodu jsem otěhotněla znovu. přectava toho,že by mi tenkrát udělali sterilizaci je děsivá.další miminko už bych mít nemohla a jak by to dopadlo v tom případě se mnou vážně netuším.další těhu mi zachránilo život i přesto,že už jsem jedno dítě měla.ted pokud to klapne mě čeká 4 sekce.rozestupy mezi těhu 5,5 let,6měsíců a ted to bude 8 let.a sterilizaci už bych si udělat nechala,protože vím,že další těhu užvážně nemůžu.

0gabca0
16. lis 2012

@dendasek Ahojky tak tohle samí řekl v pondělí doktor mě,jsem rok po druhém císařském řezu a chtěli by jsme třetí dítě a doktor mi taky řek jestli ano tak bez jeho účasti tak to chci konzultovat s více doktory.Bylo mi řečeno že můžu celý těhotenství proležet v nemocnici,velká pravděpodobnost že porodim předčasně a nebo taky výjmečně se stává porod do břicha což je smrt jak pro matku tak dítě.Ale to se prý ve vyspělých zemích nestává.Tak mě tak vyděsil ale já to nevzdám a zeptám se na to víc odborníků...když to nepůjde tak to se nedá nic dělat,jak mi řek doktor buďte ráda za to co máte a že jsou děti zdravé což je zase na jednu stranu pravda.... 🙂

miranda77
16. lis 2012

@0gabca0 ahojda, mám také dvě sekce ... a hned jsme plánovali třetí miminko. Můj doktor po roce od druhé sekce prohlásil, že úplně v pohodě. Nevím, co mají někteří doktoři za strašný zvyk děsit nás "smrtelníky"(myslím lajky 😉 ) katastrofickými scénáři ze svých lékařských statistik ... grrrr ....

miranda77
16. lis 2012

@0gabca0 a hlavně tě budou po dvouch sekcích hnát opět do sekce ...nejlépe 2týdny před termínem, aby se porod vůbec nerozjel ...

kalo
16. lis 2012

@miranda77 @helcas
Mě čeká 3 sekce...jedno dítě 5 let, druhé má 15měsíců....Otěhotněla jsem přesně rok po druhém porodu, děti od sebe budou 1 a 3/4 roku...

martuli
16. lis 2012

Mam po dvou sekcich, prvni pred 3,5 roky, druha pred 4 mesici, po te druhe mi MUDra., ktera mi delala obe sekce rekla, ze uz dalsi dite v zadnem pripade, ta druha sekce nebyla nic bezproblemoveho, tak mame jasno. Rikala, ze by dalsi tehu byl sileny risk pro mne i mimi. Moje teta pracuje v porodnici a taky mi rekla, na dalsi mimi zapomen.

helcas
16. lis 2012

@kalo tak třetí sekci už mám za sebou, vše proběhlo bez problémů, sterilizaci mi nabízeli, já odmítla, další těhotenství mi samozřejmě nikdo nedoporučil, spíš naopak, ale opravdu jsem se setkala i s doktorem, který mi řekl, že 4 císaři se dají zvládnout....spíš záleží na stavu v podbřišku, na děloze..já, i když bych další miminko chtěla, bych raději už další mít neměla, v 6ti nedělí na kontrole mi dr. říkala, že děloha je zhojená pěkně, ale že orgány v podbřišku jsou už posunuté, všecko už je tam dole příliš utažené, mohla bych mít problémy, i když těhotenství by probíhalo v pořádku, další operace by mohla nadělat paseku :/

miranda77
17. lis 2012

@martuli všechno je strašně individuální ... už několikrát se to na některých diskusích zmiňovalo ... Prostě jsou ženské, jejichž tělo zvládně i 11sekcí a pak ty, které i po jedné sekci mají velké problémy 😖 .... uvidíme, jak to dopadne u nás .... jen vím, že doktor se na moje třetí těhotenství netvářil nijak vyděšeně nic mi nerozmlouval ...neděsil mě!!!

miranda77
19. lis 2012

tak dnes kontrola u MuDrých.... dozvěděla jsem se, že jsou rizikové mezníky těhotenství po sekcích - 20tt, 32tt, kdy se výrazněji zvětšuje děloha - mohou pak nastat stahy a vyvolat předčasný porod. Takže prý v těchto termínech žádné problémy nepodceňovat.... a to jsem si myslela, že už o tom mám načteno všechno 😅

miranda77
20. lis 2012

tady o té paní, co už má 11sekcí - není to cesta pro každého!!!

helcas
21. lis 2012

@miranda77 jee, mě nějak uniklo, že jsi těhotná! paráda! držím palečky...co ultrzavuk? napiš, až budeš vědět o tom, jak je na tom placenta, jestli mimo jizvu, jak je na tom jizva a tak...jinakmoc pěkný článek, já to cítím stejně....jestli ještě za pár let budu cítit touhu po dalším miminku, půjdu do toho stejně, jako jsem šla do toho třetího, od kterého mě všichni zrazovali 🙂 neumím si představit Barunku nemít!!

hankamisa
20. kvě 2014

@andraa
@anieanne
jsem po 3 sekcích a pokoušíme se o další. takže pokud se zadaří budu mít 4 sekce. dr. se tváří jak který. pro některé je to problém ,jiný řekne proč ne ? hodně záleží na stavu jizvy a jejím hojení po operaci.odstupy mezi porodem a dalším těhu 5let,6 měsíců a ted to bude 9 let. 😉 znám několik maminek co mají i 4 sekce,jedna dokonce 5. v dnešní době už 4 sekce nejsou taková vzácnost co před cca 8 lety sekce teprve třetí.
před 15 lety mi říkali,že 2 sekce jsou maximum. před 10 lety ,že 3 a konec. a v dnešní době jsou 3 sekce běžné ale jdou i 4 sekce.

michaela_2
20. kvě 2014

@llluckaaa s tím souhlasím. Dcera byla KP a navíc přenášená, takže po termínu jsem šla na císaře. Po 13 měsících jsem otěhotněla znovu. Již při první návštěvě v poradně - chodím na gyndu přímo do porodnice, jsem ve dveřích hlásila, že chci rodit přirozeně. Celou dobu těhotenství mě doktorka ,,chápala'' . Až s přiblížením termínu, mi hned vypsala papír na sekci - pokud bych přenášela déle než týden. NAŠTĚSTÍ se syn narodil včas, přirozeně, bez jakékoliv komplikace, hodinu a půl po příjezdu do porodnice 🙂. nebyla jsem vůbec šitá a ve srovnání se sekcí tedy PARÁDA

nafrnenaaa
20. únor 2016

Obnovuji tema 🙂 Muzu se zeptat po kolika letech jste "sly" do tretiho cisare? S manzelem treti miminko zvazujeme, ale porad mam obavy ze treti cisar jestli neni moc 🙂 Jak probihal? Bylo to lepsi nez druhy? 🙂 Jak se vam jizva hojila? A meli jste nejaky problemy? (bolesti, co jizva, atd..) Diky moc za odpovedi!!!

shine2015
20. únor 2016

@nafrnenaaa mam za sebou ted nedavno 🙂 narodila se sekci dcera,za rok druha - ano druha sekce hned za rok a za dalsi tri roky chlapecek. Taky sekci. Treti sekce byla jen tak tak. Porod se rozbihal rychle,ale stihli jsme to 🙂 jizva v den operace a druhy den bolela trosku vic nez predchozi dve....takhle prvni sekce u me byla naprosta pojoda i kdyz byla akutni,druha byla planovana a taky v pohode...a treti byla akutni a mela jsem kontrakce uz i po minute kdyz jsem lezela na sale a jizva me pak bolela vic oproti dvoum,ale spus ze byl rozjety porod....
Rozhodne nelituji a za treti mimi jsem rada moc! A priprav se ze u tretiho tehu budes mit velke brisko....ja mela prvni malinke druhe uz vetsi a ted teda velke....ale nelituji. Jizva ted tri mesice po porodu naprosto v pohode...chce to dezinfikovat,vetrat....pozdeji mazat....a na bolest diclofenac cipky. Jsou bajecny.

nafrnenaaa
20. únor 2016

@shine2015 strasne moc ti dekuju za odpoved!!! 🙂 uz se bojim tretiho cisare min ;) ty jo po roce jste si celkem pospisili ;) ja mam mezi prvnim a druhym porodem 2 roky a ted bude v kvetnu druhemu diteti 2 roky tak si rikam zda pockat nebo ne.. nechci je mit zas moc od sebe :/ a zajimala me jizva, spis behem celyho tehu, ja rodim vzdy predcasne, takze co je kontrakce ani nevim co je :( velky bricho nevim, mam za to, ze jsem mela u obou stejny.. ?! proc jsi rodila cisarem, kdy se ti to takhle hezky rozjelo?! jen proto ze jsi mela predtim 2x cisar? :-O A ctvrty planujes? 🙂) Co to je za cipky? Neznam..

shine2015
21. únor 2016

@nafrnenaaa my chteli taky brzy po sobe aby nebyl velky vekovy rozdil....a ja chtela cisate vzdy. Mam obavy z klasickeho porodu...navic proc mit jizvu dole a i na brichu - blby argument pro nekoho. Me vyhovovalo ze vim jak vse bude probihat...operace jsem se nebala ani jednou. Naopak. Pro nekoho nepochopitelne...jinak duvody byl 1.KP....nechtela ksem riskovat....dnes by mi ho uz asi z duvodu kp neudéali,dost to zprisnili....2.porod byl brzy po prvnim,obavy z mozne ruptury pri kontrakci. 3.opet obavy z ruptury jizvy..do tretiho me nikdo nenutil do klasickeho porodu a uprimne jsem proste rada. 1. A 3. Jsem mela taky akutne a driv. 3. To bylo do 4hodin od prasknuti vody...
Jizva byla v pohode u vsech...zvenku teda. Uvnitr ti nikdo 100% nerekne. Po 1.jsem mela 11cm,po druhym 12cm a ted mam cca 14cm...ale posledni na deloze vetsi,jak uz bylo mimi hodne v porodnich cestach lekar rikal ze museli udelat rez na deloze vetsi a mimi lovili uz dost zespoda....z toho duvodu mi nedoporucuji 4.tehu. Pry by jizva byla hodne rizikova....uprimne 4.uz ne. Pro me bylo ted treti tehu narocne psychicky. Pribrala jsem celkem dost...a mela velke otoky ...navic za poslednich 4a pul roku jsem byla bud kojici nebo tehotna....a chci uz si ted zase zlepsit postavu,venovat se detem,protoze co miminko ddalsi to proste mene casu na predesle a nechci mit deti moc a neuzit si je....sice se hodne mazlime ale tvrdit ze to vubec neovlivni predesle je nesmysl. Starsi vzdy musi pockat nebo kdyz by mohla nebo mohly jet treba do bazenu tak kvuli nejmensimu nejedeme nebo nejedeme vsichni....uz bych rada abychom jezdili vic mezi deti a vylety....a vsichni. Starsi dve s nami predloni byly 2x u more na 2tydny...loni jsme ale kvuli tehu nejeli a letos uvidime...ale jde i o krouzky abychom s manzelem pak stihali besidky,vystoupeni,atd...pro me jsou 3deti ted akorat. Holjy nezarli,miluji sebe nas i miminko...nevidim to negativne,naopak maji k sobe blizko....ale nechci mit plno deti a malo casu na kazde....
Kontrakce jsem zazila az ted potreti a uprimne uz jsem se tesila az me uspi....🙂))

nafrnenaaa
21. únor 2016

@shine2015 a nikdo te od tretiho neodrazoval?? (doktori nebo manzel) nebala jsi se? nebo jsi to proste "riskla"? me cisari taky nevadily, prvni byl akutni, to jsem ani nepipla protoze to bylo hodne rizikovy, a druhy nebyl v celkovy anestezii tak jsem si ho celkem uzila - ze jsem videla hnedka malou.. co je KP? 🙂 kdyz nejsou kontrakce tak ruptura nehrozi??? o kolik jsi mela porody driv? a proc? ten treti pry nenechavaji do terminu, co tak ctu tak pry do 38.tydne.. Me gynekolozka koukala na jizvu a rikala ze ji mam hezkou (mam na mysli jizvu zevnitr co mi delala ultrazvukem)..
Napsala jsi to MOC hezky! Fakt!
Ja planovala dve deti, teda celou dobu s manzelem jsme planovali dve, ale ted mi nejak hrablo 🙂 a chci treti 🙂 tak hledam nekoho kdo se toho nebal ;)
Taky to vidim na tri a stop.. a sterilizaci ti nabizeli? tvuj nazor? 🙂
Diky moc za vsechny informace, jsi zlata!

dadakin
21. únor 2016

@andraa mám za sebou 3x SC a čeká mě čtvrtý a znám spousty dalších mamín co maji za sebou 4xSC

elialen
21. únor 2016

Jak já vám závidím, že jste rodily SC. Rodila jsem jednou a přirozeně a díky tomu bude mé dítě jedináček ☹

nafrnenaaa
21. únor 2016

@dadakin a nebojis se? neodrazovali te doktori?

nafrnenaaa
21. únor 2016

@elialen cisar je myslis vyhra??

elialen
21. únor 2016

@nafrnenaaa Nemyslím, ale po zkušenosti se 48 hodinovým porodem, tak musím konstatovat, že mi na pokoji vypomáhala slečna, která měla den a půl po SC a vypadala narozdíl ode mě poměrně v kondici.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru