Třetí těhotenství po porodech císařem. Je to riziko?

nepiha
28. říj 2011

Ahojky všem těhulkám i maminkám. Chtela bych se zeptat nema nekterá zkušenosti s 3.tehotenstvím po predchozich dvou ukončených cisarem ? Je to moc velké riziko? Děkuji moc za odpovedi a pripadnou diskuzi... Rada bych nazory i nekoho jineho nez lekare

hhranolka
22. únor 2016

@nafrnenaaa
@anetka1701 holky to co pisete o noci jsem vůbec neměla....normálně jsem celou noc chrnela 🙂 a i jsem jim malou nechala i na druhou noc....jsem byla klidnější, ze ji maji pod dohledem sestry 🙂

nafrnenaaa
22. únor 2016

@anetka1701 no ale kdyz mimi mas hnedka, tak je to naprosto boziii!!! 🙂 ja druhy mela driv nez ty mamy co rodi spontanne 🙂

nafrnenaaa
22. únor 2016

@hhranolka kazda to ma jinak, asi jsi byla moc rozbita, ze jsi mimi u sebe uplne ze zacatku nechtela ;))

hhranolka
22. únor 2016

@nafrnenaaa rozbita ne 🙂 ale hodně spim a spis jsem se bala, ze se neprobudim...a na noc jsem nemela nikdy potřebu mít dítko u sebe...doma nebýt manžela, tak šla mlada do svého pokojicku hned..ale díky manželovi az po cca 4tydnech...ted vaham..možná budu mimco chtít do ložnice..no uvidíme 🙂

nafrnenaaa
22. únor 2016

@hhranolka 🙂))))) mas to jinak hozeny 🙂)) ale samo proc ne, kazdy jsme nejaky 🙂)

terezapetrova
22. únor 2016

@gwen84 s tou V. Backham jasne on nikdo kdo nezažil přirozený porod si nedovede představit co je to za bolest.. Proc si asi celebrity dopredu vyjednávají cisare

dadakin
22. únor 2016

@nafrnenaaa 3x jsem otěhotněla přirozeně a rodila 3x SC ted těhu po IVF a opět čekám císaře malej je stejně KP před tím jsem měla děti hlavičkou dolů a stejně jim to bylo prdlačky platný 😉 dneska se opravdu neřeší počet sekcí doktoři rádi straší ale bylo mě vysvětleno že děloha je jak kopačák že je flexibilní a natáhne se a vydrží hodně děloha může prasknout i u sponntanním porodu stačí aby rodičce skočili na břicho lokty a je to

nafrnenaaa
22. únor 2016

@dadakin no a co planujes, zas sterilizaci nebo jeste pate mimi? 🙂

shine2015
22. únor 2016

@nafrnenaaa ja si zadna videa nepoustela ani pred a ani po porodu....ani sekci ani porod....zbytecne pro me.

shine2015
22. únor 2016

@dadakin nemyslim ze lekari strasi zbytecne....riziko tam je....musi byt zena v klidu a setrit se a zadne prudke pohyby....kdyz me ted po treti sekci rekli ze se jizva uz ted bude brat jako hodne rizilova tak jim verim. Nezlehcuji to....

elialen
22. únor 2016

@hhranolka To jsem netušila ☹

elialen
22. únor 2016

@terezapetrova 19 měsíců.

dadakin
23. únor 2016

@nafrnenaaa sterilizace je nevratná tudíž antiko napořád proto jsem šla do IVF protože přirozenou cestou už neotěhotníš je to podvaz vejcovodů a přesto se spermie už k oocytu nedostanou.
@shine2015 kamoška dělala porodní asistentku a co mě vykládala že se děje i při normálním porodu matka diabetička dítě velké ještě KP bylo adeptka na císaře jak vyšitá nechali jí rodit sponntaně a dítěti při porodu utrhli hlavičku zůstala v matce doktoři ruka ruku myje hotovo nesmělo se o tom mluvit já jsem rodila v té stejně porodnici první a taky jsem málem skončila když mě po 48hod vezli milostivě na sál chtěli mě dát celkovou narkozu a já jim řekla že jsem dole na porodním zvracela takže volali ověřovali si to a tak že dáme epidurál čekalo se až zabere syn měl už špatný ozvy najednou fofrovali a já pří te operaci zvracela jak dán do ledvinkky protože dole do mě nacpali všechno možný jenom abych se otevřela a porodila.Takže to byl můj poslední a první porod tam.Mé kamarádce tam tak zabili jedno z dvojčat pořád ju posílali dom co tam dělá že má čas a pak jí řekli když šla rodit budetet rodit jedno živé a druhé už nemá ozvy uškrtilo se na pupečníku rodila normál žádnej císař ještě v ni posunuli to mrtvý dál aby šlo napřed to živé ona potrhaná až nevím kam ničeho se nedomohla.Ted má celkem 3 děti ,ale rodit tam už taky nikdy nešla.Tím chci říct že si člověk nevybere co je lepší.

shine2015
23. únor 2016

@dadakin to je brutal....to je strasne.....
Ja jsem stastna za sekce a svoje deti. Rodit normalne tak me klepne pepka...ze strachu,z polohy kp.....a ted kdyz ctu toto...strasne,otresne.

nafrnenaaa
23. únor 2016

@dadakin ja vim ze nevratna.. a ty si ted po porodu planujes nechat udelat zas? ja do budoucna zvazuju... tak bych rada vedela plusy a minusy... kde jsi a kamaradka rodila??? :-OOO :((((( to je HROZNY!!!!

nikollita
23. únor 2016

Taky mě moc zajímá podvaz vaječníků 🙂 Jsem po dvou císařích a vím, že u toho druhého mi to nabízeli, ale porod se rozběhl dřív než byla naplánovaná sekce, takže se už nic nestihlo. Mladší má 11 měsíců a já jsem zjistila, že jsem zase těhjotná (absolutně neplánovaně), takže třetí císař a to už budu ten podvaz hoodně rozmýšlet, protože 4 nechci a interrupce je pro mě absolutně tabu

terezapetrova
23. únor 2016

@elialen me Te bylo lito, jak jsi psala, ze kvůli náročnému porodu budes mit jen jedno detatko. Brala jsem to podle sebe vis, ja to mela s prvorozenym desne narocny /po zdravotni strance před porodem a po nem porad a porad/ a dosud mam a to mu jsou 4,5 roku, minimalne do jeho 25ti mesicu jsem si kvůli tomu absulutne nedovedla představit, ze budu mit další dite a pak jsem stejne ještě po dalším zatouzila. Tak ho mame 🙂 Ještě nehazej flintu to zita 🙂 🙂

dadakin
23. únor 2016

@nafrnenaaa po porodu neplánuji nic protože přirozenou cestou neotěhotním 😉 a mě to stačí další dětičk už neeeee kdyby můj nastavájící měl vlastní dítko tak bych do 4 těhu nešla

elialen
23. únor 2016

@terezapetrova Musím přiznat, že personál porodnice byl úžasný. Když to vezmu kolem a kolem, tak po aplikaci epidurálu byl porod taky ok. Největší zádrhel vnímám ve vlastní psychice. Téměř denně jsem brečela kvůli strachu z porodu. Nechci ty stresy prožívat znova a bolest samozřejmě taky ne (na tu se z části i zapomene), ale to, jestli je mimi v pořádku v průběhu tak dlouhého porodu. A to bych se i ráda množila 😉 Každopádně Ti moc děkuji za podporu. 🙂

gwen84
25. únor 2016

@terezapetrova A co epidurál? Tady v ČR se pořád dělá, jako by nic takového neexistovalo, přitom úleva maximální. Samozřejmě nejde aplikovat při první kontrakci, musí být dostatečný nález, ale já jsem s ním porodila jako prvorodička mimčo 4,1 kg fyzicky i psychicky tak v pohodě, že jsem hned na sále plánovala další 🙂 A to jsem před aplikací myslela, že bolestí nevydržím, vůbec jsem nevěděla, co se sebou, naštěstí to byla kratší část porodu. Ale to císař bolí taky, jen s tím rozdílem, že až potom. Podle mě ho celebrity žádají ne primárně kvůli strachu z bolesti, ale spíš ze strachu o pevnost pánevního dna a vůbec proporce tam dole 😉

gwen84
25. únor 2016

@dadakin No to je síííla :'( Ve které porodnici se staly takové hrůzy?? ☹

dadakin
25. únor 2016

@gwen84 Obilnák

terezapetrova
25. únor 2016

@gwen84 epidural nebo ne to ze cisar je co se tyka porodu vyrazne jednodusi nez prirozeny porod je myslim nezvratitelna věc. a ja bych tedy planovane epidural nikdy nechtěla, prece jen riziko, ze se muze rodicce stat, ze vlastne diky epiduralu nevi kdy zatlacit apod coz samozrejmne muze byt pro mimiko nebezpecne nic moc. nabízí se urcite odpovědět, ze by Ti mel poradit lekar ci sestra ale je tam porad to mel by.. jiste mohou mit celebrity duvody jak pises, ja bych tam ale rozhodne radila i bolest

lenkajelinkovaolsany
4. bře 2016

Já mám tři děti císařem, ty poslední dvě byly narozeny po roce na den :D riziko tam bylo, ale jde to. 😉

nikollita
4. bře 2016

@lenkajelinkovaolsany byla jsi víc hlídaná nebo tak? a porod provedli v termínu nebo dřív?

nafrnenaaa
4. bře 2016

@lenkajelinkovaolsany to me zajima 🙂 v kolikatem tydnu ti delaly cisare? a bolelo a hojilo se to lip nebo stejne jako ty predchozi dva?

brigita11
16. dub 2016

dobry vecer chtela bych se zeptat mam za sebou 2 sekce mam to po 4 letech mam vse poradku ale zajimalo by mne jestli pujdu na 3 sekci hned nebo si zas vytrpim ....

nikollita
17. dub 2016

@brigita11 řekla bych, že to bude automaticky další sekce. Po dvou císařích to tak bývá

brigita11
17. dub 2016

dekuji..

radka1981
20. lis 2016

Zdravím. Já jsem po třech císařích a byla jsem na rizikovém těhotenství.
A teď jsem přemýšlela že bych chtěla 4miminko ale nevím zda to mám podstoupit nebo ne .Přičítám vse možné .
Můj gynekolog mi řekl jen to že je to me rozhodnutí a že on osobně by podstoupil max 2kkrat tento zákrok. Tak nevím co teď dělat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru