Vegetariánství v těhotenství. Začal zase někdo jíst maso?

crystalka24
21. srp 2022

Už 15 let jsem vegetariánka, momentálně začínám 6 měsíc těhotenství, nevolnosti konečně přešly a jím už normálně.
Bojím se ale jestli má dítě dost bílkovin, říkala jsem si, že se donutím postupně nějaké maso jíst. Udělala jsem dnes na oběd kuře na smetaně, které vím že mi kdysi celkem chutnalo, dala pár kousků kuřete do omáčky, ale sníst to tak aby mě z té chuti nenatahovalo byl problém, vaní mi i ty pachy při vaření, i ta pachuť masa v omáčce.
Vegetariánkou jsem se stala, protože jsem jedla jen libové maso a malokteré mi chutnalo, vždy mě do jezení masa museli nutit, do 15 let jsem to vydržela kvůli argumentům rodičů, že jsem pořád v růstu.
Je mezi vámi někdo, kdo byl vegetarián a zase začal jíst maso?
Je ta nechuť jen o zvyku, a dá se to časem překonat?
Jak to pak řešíte s malým dítětem, které maso jíst musí a s jeho přípravou?

michaela666
21. srp 2022

Maso nejím skoro celý život a řekla bych, že ho umím dobře nahradit. Nejsem vyloženě vegetarián, ale hlava a žaludek ho prostě nepřijmou. Přesto jsem to v těhotenství zkoušela. Takový ten pocit, že nechci vědomě ubližovat miminku mě přesvědčil k pár pokusům. Vepřové ani hovězí neprošlo, ryba a kuřecí prsa ano
Vařím z masa normálně pro manžela a teď už i dcerku. Jednou za čas si dám s nimi, ale nevyhledávám ho.
Moje hlava přijala hovězí až s prvními příkrmy u dcery, když jsem se jí snažila přesvědčit jaká je to vlastně mňamka. 😃
Nabízím jí maso často, ale až dnes (18 měsíců) ho poprvé dobrovolně snědla. Většinou ochutnala a vyplivla. Ze začátku jsem jí dělala bokem na páře a pak mixovala. Později už stejně jako manželovi, který si ho na talíři víc dochutil. Nikdy bych nevěřila jakou budu mít radost, když moje malá nežerka u oběda křičí "masi ham ". Snad v tomhle nebude po mamince. 😃

veru181
21. srp 2022

V prvním těhotenství jsem se taky snažila, ale nešlo mi to (max. jím občas ryby), maximálně kuřecí nugetky. Doktorka mi doporučila navýšit mléčné výrobky a ořechy a teprve u posledních odběrů jsem měla nižší hodnotu železa, jinak vše v pořádku (a to prý bývá v těhotenství běžné i tak). Malému bych si ale netroufla maso nevařit. Začala jsem kupovanými čistě masovými skleničkami (dm, Hipp), pak zpracovávat normální maso, které přidávám do jídla, jako máme my. Nejdřív mi dost vadilo to syrové maso, ale už jsem si zvykla.

janina228
21. srp 2022

A začít od ryb? Třeba losos nebo tak něco..

anyyyn
21. srp 2022

Ja jsem vegetariánka od malička. Teď v těhotenství jsem ho zkoušela začít jíst, hlavně kvůli malému bříšku miminka (dr doporučil hodně bílkovin), ale bylo mi z něj špatně. Kvůli tomu jsem ho taky v dětství přestala jíst. Tak jsem si denně dala k snídani místo jogurtu tvaroh a jedla víc rostlinných bílkovin... a vše se srovnalo.

jancazao
21. srp 2022

Já jsem nebyla úplně vegetariánka, ale jedla jsem tak 2 krát za měsíc kuřecí prsa nebo rybu. Nebylo to z nějakého přesvědčení, prostě mi maso nechutnalo. V těhotenství mi maso přestalo smrdět a už ho jím. Hlavně kvůli dětem, abych nemusela řešit 2 jídla. Ale hodně přemýšlím, že bych se k tomu vrátila.

pampeliska1313
21. srp 2022

Masu se vyhýbám. Fakt ho nemusím, max třeba výjimečně šunku, ale to tak jednou za tři měsíce.🙂 ale v těhotenství jsem ho jedla. Nějak jsem měla v hlavě, že je to důležitý a měla bych.. vždycky jsem si vybrala “to nejlepší” co jsem snědla. Pak jsem měla tehotenskou cukrovku a to už se tomu “neslo” vyhnout, protože jsem nechtěla zůstat několik měsíců jen na pár variantách jídla bez masa, když už tak jsem v jídle byla osekaná. Zkusila bych se jen optat doktora, jestli třeba nevzit i nějaký doplňky, ale jen pro klid duše, neříkám, že je to nutný úplně..)

kevi1
22. srp 2022

Ja som maso vynechavala aj v tehotenstve a moje deti su v poriadku. Pri deuhom tehotenstve som 9 mesiacov grcala, nejedla skoro nic len salat a cestovinu a aj to som polku casu vyblila a syn sa narodil 3.7 kilovy a doteraz je uplne zdravy.. a ja tiez. Dieta si zobralo co potrebovalo odo mna. Pri prvom dietati mi zle nebolo, jedla som vyvazenu stravu jaj vzdy a prvorodeny je v poriadku. Nevidela som dovod na to zacat jest maso 🙂 ale ak citis ze je to tak spravne, tak skus nieco co ti chuti z masa raz za cas a uvidis jak to pojde

monikacs
22. srp 2022

@crystalka24 26 let jsem vegetariánka a nezačala jsem ani v těhotenství jist maso. Syn se narodil zdravý a v pořádku, kojila jsem ho do dvou let. Nikdo mne od vegetariánství v těhotenství neodrazoval, ani mi žádný lékař neříkal, že bych měla maso jist. Takže pokud Ti je zle z masa, přijde mi blbost se do jeho konzumace nutit. Nevím, čím by jsi miminku v tom pomohla, když by jsi to stejně vyzvracela. Přeji Ti krásné těhotenství, úžasný porod a zdravé miminko. 🙂

nikola38
22. srp 2022

jestli máš instagram .. tak doporučuji profil sebevedomarodina ... Skvělá ženská, teď také těhotná, porodní dula.. vegetariánka.. vaří takto i dětem .. a vypadají všichni spokojeně, třeba by ti dokázala odpovědět na otázky .. 🙂

amilu
23. srp 2022

@crystalka24 slysela sem o dost pripadech kdy nekdo byl vegetarian a pak v tehotenstvi zase zacal jist maso.ale nikdy sem nechapala proc.jasne v Cr rict dr. Ze jsi vegetarian tak ti daji hned prednasku.
ja jsem vegetarian uz dlouho. Celé tehotenstvi probehlo v poradku. Uz dvakrát. Mam dve zdrave deti. Obe kojene vice nez 2 roky. Jedine co je ze sem v druhem tehu brala vitamíny. Kvuli vlasum.Deti jsou jedny z nejzdravejsich v okoli. Jsou vegetariani a nic jim nechybi. Za me maso neni potreba.naopak je spousta nemoci prave z masa. Znam i dost jinych mamimnek vegetarianek a nevim o zadnem zdravotnim problemu nebo nedostatku. Urcite bych se do niceho nenutila. Zdrava a vyvazena strava je důležitá. Maso neni.

anetka1701
23. srp 2022

Maso jsem nejedla cca. od 15ti. V prvním těhotenství jsem začala-ale tělo si samo řeklo... Dala jsem hovězí, postupně jsem se rozjedla a maso jsem nevyhledavala, ale jedla. O 11 et později, když už mám odrozeno a odkojeno (3 deti) moje tělo zase začalo odmítat maso a já jsem už rok opět vegetarián... Moje tělo si řeklo. Jestli si neřekne tvoje, asi bych se nepremahala...

cikitkapb
23. srp 2022

Já bych vegetariánka být nemohla, ale moje kámoška byla vegetariánka, ne z přesvědčení, ale protože prostě po masu zvracela. Jedla jen ryby. A v těhotenství se to zlomilo a ona mohla jíst maso a ještě jí bylo skvěle. Tak začla a protože se to po porodu nevrátilo do starých kolejí, tak pořád maso baští. Jestli umíš bílkoviny doplnit jinak, tak není důvod nutně začít s masem, pokud na něj nemáš chuť…

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru