Vyšetření v 1. trimestru, braly jste s sebou "tatínka"?

dolfino
13. led 2014

Ahoj, příští týden mě čeká genetická konzultace a screening v 1. trimestru v Gennetu. Chtěla jsem se zeptat, zda jste s sebou braly na UTZ a případně i konzultaci "budoucí tatínky"?

jaja01k
13. led 2014

@dolfino Mně by to nenapadlo, ale paní doktorka mi řekla, ať ho s sebou vezmu 🙂 Manžel nakonec nemohl a paní doktorka se divila, že jsem přišla sama 😅 Asi je obvyklé, že tatínci chodí 🙂

dorra
13. led 2014

Já ho s sebou měla. A tuto středu se mnou asi taky půjde, bo to minule pro mne nebyl příjemný zážitek a mám tentokrát velký strach. Tak jsem ráda, že si to v práci sám od sebe zařídil, aby mě tam mohl odprovodit. Pro taťky jsou ty utz vždycky děsně dojemné, když to malé mává jak o život.
Jsem pro chlapy u screeningu.

terinda
13. led 2014

@dolfino rozhodně ano

koada
13. led 2014

@dolfino Manžel se mnou byl na obou. Za sebe můžu jen doporučit. Je to pro ně opravdu velký zážitek.

blahova_andrea
13. led 2014

já tam ani minule nevídala moc maminky samotné. přeci jen je to první příležitost pro tatínky, aby se podívali 😉 já na tomto vyšetření přítele měla, teď půjdeme všichni i se synem. na ten velký v 21tt přítel kvůli práci nemohl, tak šel můj táta, budoucí dědeček a jsem moc ráda, že mohl. pro oba to byl nádherný zážitek, který rozhodně každý otec s dcerou nemá 🙂

prapodivna
13. led 2014

Ano, chtěla jsem, aby viděl prcka. Bylo to báječné, když už na to přišlo, jen teda 2 hodiny jsme před tím čekali v čekárně, takže příště už se mnou nepůjde, páč nemůže být tak dlouho z práce.

Jinak krom toho úžasného zážitku, kdy jsme viděli miminko jak se hýbe a má se čile k světu, jsme ten den dost i vytrpěli, protože malé mělo velké NT, což je jeden z možných znaků vad plodu. Nikdo nám k tomu moc nechtěl říct, museli jsme pak přes další 2 hodiny čekat na výsledky.

Nejhorší 2 hodiny našeho života. :/

pisjutynka
13. led 2014

@dolfino semnou přítel absolvuje všechna vyšetření 🙂 všude mě vozí a pokud to jde, tak u všeho i je 😉

ljonas
13. led 2014

@dolfino je to většinou první UTZ který je dělaný přes břicho a určitě je to super zážitek kvalitní rozlišení a máme i nádhernou fotku.

terunka88
13. led 2014

Ne, manžel půjde se mnou až teď na utz ve 20. týdnu, můj doktor dělá ten první screening vnitřně a myslím, že tam tatínci nechodí, doktor se ani nezmiňoval... Ale kdybych měla jistotu, že to bude přes břicho a i mi o tom sám doktor řekl, tak ho vezmu..na druhou stranu jsem se tím nějak netrápila, že na prvním nebyl, vynahradí si to teď a příště 🙂

dadushe
13. led 2014

@dolfino ano, u nás jsme byli spolu u všeho🙂 V prvním i teď ve druhém těhu🙂 V Gennetu mají super ultrazvuk, tak je to hezký zážitek pro oba🙂

pisisvori
13. led 2014

nejen tatínka ale i dceru. U prvního těhu také na tyhle velké UTZ manžel chodil🙂.

petulka_zdenda
13. led 2014

Při screeningu byl manžel se mnou a musím říct ,že byl víc naměko než já 😉 A ted ve 20 tt se mou půjde taky a už se oba moc těšíme 🙂
😀

athinai
16. led 2014

Ahoj , manžel byl s semnou na každém vyšetření hned od začátku...at už u mého doktora, tak na obou velkých USG 🙂 Na druhém velkém USG ve 21 týdnu byl i muj tatka, byl s námi, tak jsem se zeptala jestli může jít s manželem se podívat i muj tatka a doktor říkal, že samozřejmě.... 😉

lorca
13. dub 2014

Zezačátku bych přítele na UTZ nechtěla, protože doktor dělal vaginální ultrazvuk a to by mi nebylo příjemné, kdybych tam před ním pokaždé ležela s nohoma do praku 🙂. Takže mimi viděl až v druhém trimestru.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru