Vyšetření, vodíte si s sebou budoucí tatínky?

denisamaz
12. dub 2016

Ahojte holky, mám jednu otázečku cca za 14 dní jdu na první vyšetření ke gynekologovi a jen by mě zajímalo jestli si budoucí tatínky vodíte sebou nebo není důvod je tam tahat..? Děkuji za názor já bych ho tam totiž celkem ráda měla ale ani nevím co mi tam budou dělat.

aguaverde
12. dub 2016

na vyšetření bych ho nebrala, bude tě dr vyšetřovat a první utz se dělá vnitřně 🙂
svého muže vždy beru sebou jen na screeningy a 3D utz a tak ... na vyšetření ne

andelka
12. dub 2016

Na úplně první? V kolikátém tt? Nevím, já jsem brala jen na NT screening ve 12tt a pak na echo srdíčka ve 23tt (tam nám vždycky potvrdili pohlaví). Jinak mi to nepřijde moc záživné. Když se nedělá utz tak není vůbec důvod tam muže mít na tu chvilku.
Mně osobně třeba není příjemná představa aby tam byl, když se na koze dělá vnitřní vyšetření a utz. Jinak vždycky jsem novinky a to co Dr řekl hlásila po návratu a to stačilo.

denisamaz
autor
12. dub 2016

@aguaverde děkuju... 😉

kittynka
12. dub 2016

Já ho vzala,chtěl sám. Doktor nám poprvé ukázal mini prcka na utz. 🙂 manžel i zaslzeli a odešel krásně naladěný, furt se culil. 🙂

denisamaz
autor
12. dub 2016

@andelka děkuju. jsem teprve v 5 týdnu a právě za čtrnáct dní jsem objednaná k doktorovi an první prohlídku atd. tak jsem se chtěla jen zeptat co a jak. díky

texetka
12. dub 2016

Já beru manžela až na Nt screening. Sice by chtěl i dřív, ale vyšetření se dělá vnitřně, je to na chvilinku ... Nosím fotky a vykládám .
Ale na ten Nt se těšíme oba dva 🙂

andelka
12. dub 2016

@denisamaz tak to bude vnitřní vyšetření,kontrola uložení a zda je srdíčko. Já jsem si vzala fotku..no stejně v tom nikdo nic moc neviděl 😅 dostaneš asi žádanky, na krev a NT. Na ten bych tatínka vzala,dělá se podrobně utz,delší dobu,přes bříško už,a už miminko vypadá jako miminko.

denisamaz
autor
12. dub 2016

@andelka Děkuju aspon trochu vím co mě čeká. 🙂

karlajasmine
12. dub 2016

@denisamaz Ja ho s sebou vzala.. a jak jsem byla rada.. Dr. se tam totiz na UZ neco nezdalo a hned nas poslal na dalsi vysetreni do nemocnice... jak jsem byla v tu chvili rada za tu podporu a za to, ze to sdilel se mnou.. (dopadlo to nastesti dobre). Byt tebou zavolam k doktorovi a normalne se zeptej, jestli si tam lidi vodi I partnery.. prijde mi, ze je to v kazde ordinaci jinak. K memu Dr. bezne chodi I tatinkove.

denisamaz
autor
12. dub 2016

@karlajasmine to je dobrý nápad. a jsem ráda za vás že vše dobře dopadlo. 🙂

dc2015
12. dub 2016

Když jsem šla poprvé, viděl doktor jen dutinku (šla jsem brzy kvůli dovolené), když jsem šla podruhé, stále jen dutinka... Bylo to spíš stresující než dojemné 🙂 Až potřetí (myslím že v 9. týdnu) viděl srdíčko. Takže já bych hned na začátku manžela nebrala. Brala jsem na velké ultrazvuky a ke konci těhu se mnou chodil manžel na srdíčko, to pro něj bylo moc hezké. I u porodu byl a po porodu až pozdě do večera, ale tohle mi připadá fakt zbytečný. Navíc u nás by třeba čekal v čekárně mezi samýma babama (netěhotnýma), za mě divný 🙂

myjusiatko
12. dub 2016

Moj muž so mnou chodi na kazdu navstevu. 🙂 Ale prvé dve čakal v čakárni. Nechcelo sa mu ist na spodný UTZ. No na tretiu už šiel a bol z toho úplne namakko ako sa tam to miminko mrvilo a hybalo rucickami. 🙂 Aj Dr. sa ma hned pýtal, či aj s manželom a či ho má zavolať. On ho teda vola vždy iba na ten ultrazvuk a zbytok vysetrenia cakal von. 🙂

vanilkacka
12. dub 2016

Můj manžel se mnou jezdil, kdykoliv to jen šlo. Poprvé se mnou byl v 8. týdnu. Má lékařka dělá UTZ na lůžku, takže nic nebylo i přes sukni vidět. Manžel byl neuvěřitelně šťastný, když poprvé viděl blikající srdíčko na monitoru. Byla jsem moc ráda,že jsme tyto zazitky mohli sdílet spolu.

denisamaz
autor
12. dub 2016

Děkuju za názory jste hodné... Musím si o tom promluvit s manželem jestli by tam chtěl jít nebo ne...

hani1234
12. dub 2016

Manžel se mnou byl na 1. a 2. screeningu, to je pro ně vcelku zážitek 😉 Hlavně tedy ten 1.screening , druhý už byl moc rychlý

alexah89
12. dub 2016

otázkou je, zda vůbec u nejktereho vysetreni chce byt..

denisamaz
autor
12. dub 2016

@alexah89 Jo to nejspíš jo. Jen ani jeden s ničím takovým nemáme zkušenosti tak ani nevíme zda smi nebo ne.

alexah89
12. dub 2016

@denisamaz na první vyraz spis sama, aspoň se s doktorem(kou) dohodnes, jestli jo nebo ne. Nekde s tim problém nemaji, jinde jo..

ifiim
12. dub 2016

Přítel šel se mnou na všechny 3 velké UTZ,jinak jsem chodila sama 🙂 Nejzajímavější byl 1.screening 😉

janagm
12. dub 2016

@denisamaz na prvním utz (vnitřním) se mnou nebyl, ale pak už se mnou chodil na každou poradnu.pokaždé jsem měla utz a vždy tam byl.

palomitacheca
12. dub 2016

@denisamaz se mnou byl manzel u meho doktora nekolikrat, jednou jsem s sebou vzala svoji maminku. Nejdriv si doktor pozval do ordinace me, vysetril me a po vysetreni zavolal doprovod na UTZ. Problem s tim nikdy nemel, miminko nam hezky ukazal, popsal, pustil srdicko... 🙂
Na 1. potvrzujici kontrole jsem ale vzdycky byla sama.

yipee
12. dub 2016

Manžel se mnou byl na první kontrole, bála jsem se, jestli je vše v pořádku a chtěla jsem ho jako oporu. Vevnitř v ordinaci ale nebyl. Teď jdu ve 12.týdnu a manžel jde opět se mnou, půjde se podívat i na mimouna🙂 Jsem ráda, že se mnou chodí a v čekárně jsem si všimla, že to rozhodně není nic neobvyklého. Půjde se mnou i na screening

lenusaak
12. dub 2016

@denisamaz já jsem také v 5 týdnu 🙂 první ultrazvuk máme 22.4. 🙂 mimi máme z IVF, takže ultrazvuk máme na reprodukční klinice a tam to prý berou jako samozřejmost, že chodi i chlap. Ja mýslím, že určite je na co se mrknout 🙂 I ta tečka malá udělá určitě slzavé udolí 🙂

denisamaz
autor
12. dub 2016

@lenusaak Tak to držím palečky at je vše ok. U nás to šlo plánovaně a naštěstí přirozenou cestou.

monunkaaa
12. dub 2016

Asi zalezi čistě na vás dvou,jestli u toho manžel chce byt,tak proč ne. Muj muž se mnou chodil na velké ultrazvuky přes bříško a jednou byl potreba i vnitřní,protoze byla malá hlavičkou tak,že ji neviděl normálním ultrazvukem (to bylo kvůli genetice),takze byl i u tohohle a nicemu to nevadilo..

autumn11
12. dub 2016

ja som mala manžela vždy pri ultrazvuku so sebou. Kým ma doktor vyšetroval, bol vedľa u sestričky a potom ho lekár zavolal na sono, aby sa pozrel.

verunka_korunka
12. dub 2016

Tak spodní utz není problém, my ho museli kvůli zaklonene děloze dělat hodně dlouho. Manžel ses se mnou k mé lékárně od začátku, to bylo myslím nějaké 7-8tt, dříve jsem byla sama v Podolí kvůli špinění. Pro mě bylo důležité tam manžela mít. První těhotenství se mnou chodil a když jsem si myslela že už nemusí, protože konci první trimestr a za chvíli bude screening, tak tam mel bohužel být se mnou... Nebylo srdíčko a já byla na dně a potřebovala jsem ho. U dalšího těhotenství chodil se mnou... A zase den kdy jsem měla 2. screening, tak šel se mnou, ale odpoledne k doktorce ne. Jsem mu musela telefonovat ať mi sbalit tašku do nemocnice a ať pro mě přijede a při tom ho i sebe uklidňovat... Takže za mě... Manžele / přítele vždy s sebou...

verunka_korunka
12. dub 2016

Sorry za chyby, telefon mi to upravuje sám ☹

denisamaz
autor
12. dub 2016

@verunka_korunka v pohodě já si to přeložila... 😉

marfushenka
12. dub 2016

Pritel se mnou chodil na kazdou kontrolu k memu gyn, ted uz chodim do porodnice a tam to neni mozne. Neprislo mi divne ze byl i u vnitrniho utz, vzdyt se mnou bude u porodu a to mimco jsme si spolu udelali, takze jsem nemela duvod se stydet. Jsem rada, ze se tak zajimal a vzdy mel radost kdyz videl mimca na utz. Dokonce jsem kvuli tomu menila doktora, protoze mel problem s pritomnosti tatinka i u utz a to si to i nechaval zaplatit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru