Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

kopa
autor
15. bře 2010

ee.lis ........ 1.Martinkal....,,2.Aronek......3.Stroužek
sarlotta.......1.Stroužek.....2.Aronek.....3.Martinkal
Handm........1.martinkal....2.Stroužek...3.Aronek
fĺair.......... 1. Martinka.......2. Stroužek......3. Mabe....4. Aronek
sirella.......1. Martinkal....2.Stroužek ........3. Aronek
Kopa........1.Stroužek.....2.Aronek..........3.Martinkal

kopa
autor
15. bře 2010

Sirellko gratuluji ke skvělým výsledkům 😵 😵

ee.liska
15. bře 2010

to je pěkný, terci taky bude za chvilku rodit, pak i falir, pak odrodí šarlotka handm mari a pak už konečně já 😀 a se mnou petroska apka už to bude šup šup, jsem tam naskládané po týdnu 😎
musím tu dneska chytnout kopinku, zítra jdu na tu štítnou žlázu a ona myslím taky bere nějaké prášky

kopa
autor
15. bře 2010

Eeli já tu jsem 😀 😀

ee.liska
15. bře 2010

jé uýž tě vidím 😀 😀 😀 zůstala jsem na předešlé stránce

kopa
autor
15. bře 2010

a co ty máš se štítkou?

ee.liska
15. bře 2010

kopi já mám nějaké hormony okolo štítky pozitivní, to jako budu brát prášky pořád nebo jen v těhu, a když jdu zítra na krevní testy tak to budou vísledky za dlouho?

kopa
autor
15. bře 2010

Eeli,aha tak to nevím 😖 já právě měla nízké ty hormony a proto mi dali ty prášky.Podle mně to budeš jíst asi jen v těhu,protože to jsou zvýšené nároky.Já krevní testy měla za týden hotové 😉

ee.liska
15. bře 2010

mám tam napsáno thyreopatie pozitivní
TSH 0,115mU/l
fT4 15,5 pmol/l
anti TPO 0,2 kU/l
řekli mi ať naklušu co nejdřív na endokrinologii

kopa
autor
15. bře 2010

já beru letrox 50 a v těhuvím že se ještě bere Euthyrox.

ee.liska
15. bře 2010

tak to jo, dík za odpověď 🙂

petroska
15. bře 2010

ELI na prediku mi předělali termínek takže máme termín zatím stejně 🙂 🙂 budeme taky závodit 🙂

kopa
autor
15. bře 2010

Eelisko tak zkus mrknout a nebo napsat do snažilek do tématu štítná žláza a otěhotnění(mě tam taky holky poradily)

zatím jsem našla totoTSH (thyreoideu stimulující hormon) (thyrotropin)

Hormon produkovaný předním lalokem hypofýzy. Stimuluje sekreci hormonů štítné žlázy (jodothyroninů). Jeho sekrece je stimulována TRH z hypothalamu, jehož tvorba se řídí produkcí T4 a T3 (zpětnovazebný mechanismus)

Fyziologické rozmezí:
Novorozenci (3. den): < 20 mIU/l
Děti a dospělí: 0,3 - 3,5 mIU/l
(Existuje diurnální variace s maximem kolem 23. hod)

ee.liska
15. bře 2010

jasné petros, takže máš TP 12.9.? třeba budeme rodit spolu i v porodce 😀 jestli budeš teda v UH

ee.liska
15. bře 2010

jé kpi ty jsi zlatá 😀 dík

petroska
15. bře 2010

ELi nene asi to nechám doktorum ve zl 🙂 .ale i tak budeme v září rodit jedna po druhé jak koukám,tak bude prča

milerrka
15. bře 2010

Holky dneska to byl teda den. 😀 Jsem ráda že alespoň Danielka nezlobí a je tu se mnou u PC 😀

mabe
15. bře 2010

holky, vy si tady jako sazite, kdo driv porodi?! 😀

elly, ja mam taky spatnou stitnici. zjistiy my to pred tehu. musim brat i normal prasky a v tehu se davka zvysuje kvuli mimiskovi. tedka ti nereknu podle cisel, co mas ty. Jsou dva druhy onemocneni budto hypofunkce nebo hyper. budto ti schazi hormony nebo jich mas prebytek. to ti zjisti na te endokrinologii, budes vedet vic. nebo jak psala kopi mrkni na stitna zlaza a otehotneni i strouzek ma spatnou stitnici.

milerrka
15. bře 2010

mabe,Těšíš se na Aničku?

mabe
15. bře 2010

milerko, jojo, moc, ale zaroven mam strach z neznama. jaky budou bolesti, jestli zvladnu tlacit, jak mam atd.

ee.liska
15. bře 2010

milerka ahoj, ale myslím jsi se o řádek překlepla 😀
mabe ahoj, děkuju za radu, už hledám i na netu 🙂 ty prášky jsou určitě k mimi šetrné, co?

milerrka
15. bře 2010

mabe,No jo no.Máš jedno dítě a pak chceš další púroptože jsi zapoměla jak to bolí. 😅

elisko,jak to myslíš? 😲

mabe
15. bře 2010

ty prasky jsou hodne potrebne. pokud by si se nelecila spravne, tak ma ohrozenou imunitu. stitna zlaza ovlivnuje cely telo a musi do tela davat spravnou davku hormonu. pokud ne, tak je mimisek ohrozenej a i ty. predtim jsi nemela zadny problemy? jak ti na to vlastne dr. prisla?

ee.liska
15. bře 2010

milerka promiň, já jsem se překlikla 😀 jsem trubka

milerrka
15. bře 2010

elisko,nevadí.A gatluju k mimču.

mabe.koho se ptáš?

ee.liska
15. bře 2010

ve zlíně delají na screeninku preventivně těhulím i test na štítku, tak mi pak večer volali ať zajdu na endokrinilogii, že mám štítku špatnou.

mabe
15. bře 2010

milerko, ohledne stitnice elisky 🙂

elisko, tady je vybornej odkaz http://www.stitnazlaza.estranky.cz/stranka/spra... . ty mas podle me hypofunkci, coz znamena, ze musis hormon dodat. coz je lepsi varianta, takze ti vezmou jeste jednou krev a nasadi ti prasky. kazdy rano si vezmes prasek. ja uz to takhle delam pres rok a neco.

ee.liska
15. bře 2010

milerko dík 🙂 tobě taky gratuluju k dvojčátkům 😵
mabe dík moc 🙂 holky ještě, že vás mám 😀 😀

mabe
15. bře 2010

tak to je dobre, ze to tam delaji, kdovi kdyby se to nehlidalo, co by bylo. nechci te strasit, ale je to pro tebe i pro mimiska dulezity. jak jsem psala, jde akorat o to, hlidat hladinu hormonu v krvi a nasadit spravnou davku. v tehu se chodi jednou za 2 mesice na kontrolu, jinak jednou za pul roku. ja mam k tomu jeste zanet stitnice, takze uz se me to nikdy nespravi. pokud bys ho nemela, tak to nemusis mit naporad, proste ti to muze haprovat akorat v tehu. uvidis, jak te vysetri na endo. zavolej si nekam a rekni, ze jsem tehu a oni te urco okamzite objednaji. ale vubec se nejak nestrachuj.

milerrka
15. bře 2010

mabe,aha 😎

elisko,Díky a my jsme taky rádi že tě máme.D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru