Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

mari111
11. srp 2010

dobré ránko, zas jen v rychlosti nakukuju. Hani už zátka jo, no tak to už se blíži, ja si říkam, odjede návštěva tak múžu jít rodit, nebo v pátek du na porodopis a na ty natáčky jak tomu u nás říkaj a třeba už si mne tam nechaj 😅 ,vyděla jsem známi jak se jim narodila holčička o měsíc dřív ale ta byla krásna, ja už chci mít taky laurinku u sebe, vydět jak vypadá a tááák, ach jo já jsem tak nedočkavá 😅 😅

hanana
11. srp 2010

@mari111 verim ze se tesis na Laurinku, ja uz nevim co bych, me jeste vystrasili ze malej je "pekna velikost" doufam ze nebude moc velikanskej... Matysek mel 3,4 kg a stacilo ......

mari111
11. srp 2010

mne říkal dr. jak rodil kluka 4,5 kg ale že to bylo dobrý, že to zvládli a pak mi říkala kámoška že sestřenice porodila kluka 4,9 kg, no tak to byl puclík. Ještě že mi říkal dr. že Laurinak je malinká, ale teď odhad nedělůal, tak doufam že moc nedorostla 😅 abych taky neměla puclíka holčičku 🙂

mari111
11. srp 2010

no ja du dát vařit a věnovat se návštěve, tak zatím pa holky

handm
11. srp 2010

@hanana jejda jejda, tak to je tedy opravdu divocina..🙂 ale snad kdyz sla zatka, tak uz bys mohla za chvilku...🙂 nebo ze by Oliverek čekal na nějaký hezký datum?!🙂🙂
Já včera přemlouvala Bobistu, že se mi moc líbí 22/8 😀😀😀 tak uvidíme 🙂

jinak mě břicho ani nijak nebolí, tak se bojím, abych vůbec někdy měla nějakého poslíka...😝 anebo ho poznala...😝 sice porodní asistentka rikala vcera, že to OPRAVDU poznam... ale jsem na to tedy zvedava...

hanana
11. srp 2010

@handm neboj poznas..... 😵 😵 😵 😵 az to na tebe prijde tak nebudes mit pochyb 😀 😀 😀
s Matysem mi sla zatka v patek vecer a v sobotu se rodilo ale myslim ze jsem mela vicero bolesti tak se budu dneska snazit neco podnikat, mozna nakupovoat a povysavat treba se z toho neco vyklube.....

handm
11. srp 2010

@hanana 😀😀😀 taky myslim, ale jsem fakt zvedava.. to vis, my prvorodicky jsme ze vseho tak nějak mimo 🙂
kdybys potrebovala vyhanet, prijed ke mne na okna.. ja si je setrim, umyvani, az budu vyhanet 🙂🙂🙂

ee.liska
11. srp 2010

ahojky 🙂
@cajori17 to je krásnej přístup 😵 moc moc držím palečky 🙂

@hanana snad se to brzo rozběhne a bude to bolet co nejméně

@farmarska super. konečně dovolená 😵 teda ti tvoji tchánovci, to je teda něco

@paajaa tak než aby ses pořád nervovala tak je to lepší koupit 😉 ale určitě je všechno ok, jen máte třeba trošku líné miminko 🙂 Ta placenta na přední stěně taky udělá hodně

@handm gartuluji ke kontrole, já magnézko vysazuji ve čtvrtek, tak jsem zvědavá, chci být za slušnou holku a nerada bych kohokoliv předbíhala 😀

ee.liska
11. srp 2010

@mari111
@hanana teda takové porodní váhy 😲 😀

@handm my jsme si to naplánovali po 21.8. tak jsem zvědavá co na to Matyášek 🙂

handm
11. srp 2010

@ee.liska díky!🙂 akorát zatím nevím zádné ty odhady, tak jsem zvědavá.. snad mě do porodnice objednají hned na příští týden 🙂
a plány máme obě super, snad ty naše prťata poslechou 🙂🙂🙂

lucciie
11. srp 2010

Ahoj holky, dlouho jsem se přemlouvala, zda mám na tuto diskuzi jít. Máte teď takové krásné starosti a já do vašich témat "už" bohužel nepatřím. Ale úvodní téma mě vystihuje. Omlouvám se, ale nějak se musím ze všeho vypsat a nějak cítím, že mě podpoříte. Začalo to minulým rokem v březnu, kdy jsem skončila v nemocnici s mimoděložním těhotenstvím. Byl mi odebrán jeden vejcovod s tím, že šance na další početí je každý druhý měsíc. V červenci jsem byla těhotná, bohužel i toto těhotenství nedopadlo dobře a já ve 4 tt měla zamlklý potrat - provedena revize. Vše jsem si vysvětlovala tím, že jsem nejspíš nebyla ještě na těhotenství připravená po zákroku z března a tak jsme se s tím, i když těžko, srovnali. Chtěli jsme tomu dát čas, aby se vše zahojilo, v listopadu jsem absolvovala měsíční lázně a neustále brala vitamíny, kys.listovou a různé podpůrné tabletky k přípravě dalšího těhotenství. Před měsícem 1.7. mi gynekolog oznámil, že jsem ve 4 tt. Vše probíhalo bez problémů, denně jsem brala duphaston, estrogem a folgravid. příprava na vše byla ideální, i gynekolog byl spokojený. Před čtrnácti dny jsem byla na UTZ, mrňous měl 2.5 cm a odpovídal stanovenému týdnu. No prostě paráda, s přítelem jsme se moc těšili. Jelikož mám za sebou špatné zkušenosti, okamžitě jsem šla na rizikové, nekouřím, nepiju, neustále jsem odpočívala, jedla jen to co se má. Měla jsem strach, abych něco nezanedbala. Tento týden jsem šla opět na UTZ - příprava na screening a tam mi gynekolog oznámil, že mrňouskovi nebije srdíško - důvod? odchlípnutá placenta, která zabraňovala výživu plodu, málo plodové vody. Nechápala jsem proč? Ještě jsem nic takového neslyšela. Nejhorší je, že ani doktor mi nedokázal vysvětlit, proč se tak stalo, on sám to nechápal. Včera jsem prodělala další revizi a dnes sedím celý den u počítače a snažím se vyčíst, proč se tak stává. Bohužel bez výsledku. Mám pocit, že pro mě nemá už nic smysl, nechápu, proč mám takovou smůlu. Co dál? Největší podporou je mi přítel, drží mě jak jen může....Omlouvám se za svoji slohovou práci, ale potřebovala jsem se vybrečet a vypsat.......

ee.liska
11. srp 2010

@lucciie to je mi moc líto ☹ 😔 to není možné, na jednoho človíčka takové smůly 😢 úplně tě chápu, jak ti je.
Ale neboj, postupně se to bude zlepšovat 🙂 A byla jsi na nějakém genetickém vyšetření aby zjistili proč se to děje? Přeju hodně síly a držím palce ať je brzo alespoň fyzicky líp 🙂

kopa
autor
11. srp 2010

Ahoj holčinky 🙂
Já byla nakupovat Vítečkovi 😀 😀
Handm až budeš mít čas a budeš tak hodná napsala by jsi mi o čem byl ten Motol(jako jak to chodí na pokojích,co sebou do porodnice...)Byla by jsi moc hodná,mi tam na tu instruktáž nepůjdeme.

sarlotta
11. srp 2010

kuk holky, tak já jen rychlé info, včera poradna, vyrážku už nemáme, bylo to z rajčat 🤐 😉 ... malá váží 3730g a měří 50cm... už vyrostla o 2cm 😲 😲 to je rychlost 😎 . Přes den se bavíme kojením a přebalováním, spinká pěkně venku v kočárku, nebo na balkoně.. akorát večer jí to trvá tak 2hodinky než usne, nemožu ju odložit do postýlky, jen by se chovala 😅 😀 Ale jinak je zlatečko moje 😀 Užívám si to úplně jinak než malého 😎 manža pomáhá s žehlením a stará se večer o malého - sprcha, večeře, uložení do postele 😉 Na procházky chodíme stylem já s kočárkem a kluci na kole 😉

sarlotta
11. srp 2010

@lucciie sluníčko, to je mi tolik líto 😔 😔 drž se holka, není všem dnům konec... takové věci se bohužel stávají a nemá cenu nad tím moc přemýšlet, proč zrovna Ty máš takovou smůlu... tohle bolí, šíleně... vím jak moc 🤐 😠

Taky bych to viděla na genetiku obou partnerů a možná i změnu lékaře a pauzu 3 měsíce- dýl to nemá smysl- jen bys čekala zbytečně 😉 ,aby se sliznice dala do pořádku. ...máš jedno velké plus můžeš otěhotnět...a taky se Ti to stalo vždy dost brzy, tělo se zregeneruje rychleji 😉 buď silná a dojdi pokeca 😉 miminko bude, jen nebyl zatím vhodný čas.

sarlotta
11. srp 2010

@hanana jůůůů, tak šup šup ať už se můžem kochat prďolkou 😎

sarlotta
11. srp 2010

@kopa supeeeer tak to bude chlapeček.. Vítek🙂) paráda, že se konečně předvedl chlapák 😎 😎

sarlotta
11. srp 2010

Malá už se mrví 😀 doufám, že všechny těhulinky jsou v pořádku 😎 písněte mi kdyby někdo porodil joooooooooooo 😅 😀

a co snažilky ? co cajori ?

kopa
autor
11. srp 2010

tady mé dnešní nákupy 😀
Z toho body AC/DC bude mít tatka radost 😀 😀

natalie77
11. srp 2010

Ahoj holky, tak jsem nakukovala, abych zjistila, jestli jste ještě 2v1...no koukám, že zátka se uvolňuje, Mari se chystá...mám z Vás radost....

Jinak hlásím 1DC 😔 😠 , co se dá dělat, nějak jsem s tím smířená, i když všechny těhu příznaky jsem měla a tento cyklus jsem si byla jistá, že to vyjde....tak prostě příště, co se dá dělat...

@lucciie moc mě to mrzí, je to fakt nesparvedlivý, človek by si řekl, že si to neštěstí už vybral....drž se, asi Ti to musí vysvětlit doktor...i když mě vždycky řekli, že si to příroda zařídí sama....jen vím, že to odchlípnutí placenty hrozí po císařech....ale proč se to přihodilo Tobě...doufám, že sis smůlu už vybrala a příště to vyjde, věř tomu. Cesta za miminkem je dlouhá, je to trápení, strach, stres....holky tady jsou toho důkazem...nemám slova útěchy, protože vím, že to bolí a na to platí jen čas a tak nějak to vzít na vědomí.....drž se a klidně přijď mezi nás....kromě těhulek a maminek jsou tu i ostatní, co prostě na miminečko pořád čekají.....

ee.liska
11. srp 2010

@sarlotta teda to máte rodinou idylku 😵 😵

@kopa to jsou krásné úlovky, kor to body s čepkou 😎 kde na ty krásné věci chodíš?

@natalie77 to je potvora ta mrcha 😒 ale tak miminko čeká asi na později aby se narodilo na začátek léta 🙂

sarlotta
11. srp 2010

@natalie77 to je mi líto 😅 😔 moc Ti přeju mimíska. Musím říct že dvě děti jsou zabíračka🙂)))))) ale cítím se úžasně, spokojeně, šťastně 😉
tak budu ty Tvoje čárečky vyhlížet, moc Ti to přeju.

sarlotta
11. srp 2010

@ee.liska noooo idylka to není🙂)) ale držíme pohromadě 😉

@kopa krásné věcičky, já byla dneska v Tescu 😀 😀 , mají akce, tak jsem koupila overálky na spaní, malá je hrozný bluják 😲 😅 😀 😀 furt peru, včera spala v bodynku a polodupačkách, pže overálky prostě došly 😅 😀

ee.liska
11. srp 2010

bluják 😀 😀 😀 😀

handm
11. srp 2010

@kopa mrkni do diskuse POrodnice MOtol, holky to tam psaly, at se neopakuju...😀 a bylo to pres hodinu, to nez bych ti napsala a navic si toho polovinu stejne uz nepamatuju 🙂
a proc nejdete?! je to zadarmo pro oba partnery... ale jak chcete samozrejme 🙂

ee.liska
11. srp 2010

do tesca se taky zítra chastám jak pojedu dom, prý jsou tam krásné věci a krásné slevy 😀

natalie77
11. srp 2010

Holky, díky moc. Vím, že to jednou přijde....a hlavně mám oproti Vám výhodu, že mám jednoho prďolku doma 😵 😵 😵 .
JInak dneska dobrá příhoda....v pondělí dostal od známých takový malý plastový kamion, no někde z benzínky, už mu odpadl kus nárazníku, ale on byl z něho spokojený....celé dny si s nám hrál, strkal do něj malá autíčka...no a já mu ho včera nesla uklidit na poličku...no a spadl a rozbil se na kousíčky...tak jsem ho vyhodila...že si třeba, když ho neuvidí, nevzpomene.... 😔 .
No a ráno hned, kde mám náklaďák....? Tak já šla s pravdou ven....srdce jsem měla až v krku, když jsem hoviděla.....uslzené oči, a takovou tu krabici místo pusinky....a takový žal v očích..no nejraději bych si dala facku...omluvila jsem se mu, že mě to mrzí...a to moje zlatíčko, mě pohladilo, a prej:"to se nedá nic dělat, já se nezlobím maminko" a pořád ten nešťastný výraz, tak jsem řekla, že koupíme jiný a kvalitní....tak hned výraz jako sluníčko a hned ať si jdu "ofoukat" vlasy, že jedeme kupovat 😵 😵 😵 😀 😀 😀 . No já ho miluju, je můj miláček největší, tak ať si mrcha trhne nohou, já už si svoje štěstí vybrala a teď je řada na snažilkách z konce tabulky 🙂 .

ee.liska
11. srp 2010

@natalie77 to je zlatíčko 😵 😵 😵

kopa
autor
11. srp 2010

@ee.liska Eli nakupuji v Hm 😉
@sarlotta Já mám overálků na spaní dost,tak to jsme ráda,že se budou hodit 😀
@handm Já bych asi šla,ale manža nebude chtít 😅
Jdu se mrknout na ten motol a pak snad dočtu 🙂

lucciie
11. srp 2010

Díky moc za podporu. Včera na revizi mi vzali vzorky k rozborům a poslali na genetiku. Tak uvidím, výsledky by měl mít můj gynekolog za 14 dní. Je možné, že budu zahojená už za 3 měsíce? Říkali mi, že mám vše nechat půl roku a pak se opět snažit. Tak já se raději ještě poradím zítra s doktorem. Děkuji a přeji pěkný den......

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru