Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

farmarska
11. říj 2010

jééé hadm jsem moc ráda, že jsem dobře poradila 😉 s těma dutinama 😀 😀 😀

handm
11. říj 2010

@farmarska no to je jasný, co se tvojí mamky týká! vůbec si tu situaci vaší nechci představovat - co se tatínka týká, ale vím, že bych taky asi mamku chtěla co nejblíž pak, ne-li tady... ale nechci si to představovat, ani...: 😔 😔

a s tchánovcema je to no comment.. viz dovolená s Robčou...:-/ jako já mám tchýni celkem v pohodě, docela si rozumíme, ale ona je taková nemluvná, je sama (manžel zemřel už před lety) a taková uzavřená, sama do sebe, takže složitý, no...

farmarska
11. říj 2010

jééé ten je roztomilounkej!! 😵 😵 kor ten zachumlanej medvídek v kombinézce 😵

handm
11. říj 2010

@farmarska 🙂🙂🙂 díky, snažili jsme se!🙂 ale dostat ho do tý kombinézky.. navíc myslím, že mu už tak za 14 dní nebude 😀

farmarska
11. říj 2010

no oni když přijedou (tchánovci) , tak jako taky nejsme na sebe nějak protivní, nebo zlí, ale prostě si moc nemáme co říct. Mají uplně jiný názory než my. Tchyně furt jenom řeší nějaké své píchnutí tam a tady (je to totiž hypochondr a to jako vážně 😅 ) a pro tchána žijeme (jak to tehdy nazval) neplnohodnotnej život, protože jsme se podle něj zakopali na samotě, děláme na baráku, manža nechodí do hospody, nejezdíme nikam moc na dovolenou, peníze podle něj rveme jen do nepodstatnejch věcí (do baráku a bydlení) no prostě jsme pravej opak manželovi sestry, která jen rozhazuje po hospodách, ale je to jejich anděl 😀

farmarska
11. říj 2010

no a k tomu Robčoj..ten jejich vztah k němu..slušně řečeno, čekala jsem od toho víc 😅 😅 😅

handm
11. říj 2010

@farmarska he, tak koukám, že to máte taky hodně zábavný.. 🙂 .a sourozenec manžela je taky kapitola sama pro sebe!🙂 taky sestra, mladší, ve 30 žijící s maminkou v jedné domácnosti, bez chlapa, od ničeho k ničemu, jen u TV nejlépe se šiškou salámu v ruce 😀😀😀 no ale všemu rozumí, od všeho má klíče, všude byla, na rozum patent.. prostě kino...
to jen tak na okraj... nechápu, jak mohou být s mým manželem sourozenci, jsou naprosto JINÝ (díky bohu) 🙂
ale je to většinou tak, že si příbuzný prostě nevybíráme, no...

kdy jdeš na KO?! A co jména?! nějaké tipy už máte?!

farmarska
11. říj 2010

hele manža se ségrou jsou naštěstí taky uplně jiní!! 😀 ta bezdětná, žijící bohímským životem, má taky patent od rozumu na vše 😀 😀 😀
hele ale už dost o příbuzných, jsem stihla už zase sama sebe vytočit 😀 😀 😀

do poradny jdu zítra 😉 a jména?! já zůstávám u své Verči a manžoj a synoj jsem už zakázala dávat jakékoli návrhy..páč bych je asi jinak musela zabít 😠 😀 😀

farmarska
11. říj 2010

uvidíme co se dozvím po velkým ultrazvuku..co to bude.. a pak podle toho začnu jednat. Jestli řeknou že holšička, tak jim klidně nechám aj toho augustýna, kvída a pod..to at si říkaj co chtěj, když to bude stejně ta holka 😀 ale jestli to mude mět bejt kluk, tak teda fakt nevím.. 😅 se asi budu muset nejdřív nějak zdrogovat abych je nazabila a pak s nima jít vymejšlet nějaké alspon trochu normální jméno 😅 😀 😀

farmarska
11. říj 2010

holky musím jít něco dělat..trochu tu poklidit a dát grilovat kuře, abychom měli co papat a asi pak půjdu ven posbírat jabka kozám..je tam fakt krásně 😵
tak se tu všechny opatrujte, berušky a odpolko nebo večer snad ještě načumnu 😉

handm
11. říj 2010

@farmarska Já si jdu taky udělat oběd, než začne ten náš balíček vyzvánět...
měj se! a opatrně s tou prací!!!!

petroska
11. říj 2010

ahoj holky tak my dnes byli po druhý na kontrole očiček a vše ok.vidíme dobře a neměli bychom mít problémy s dioptriemi tak su ráda 😵a kontrola až po pul roce .ted už nám chybí jen kontrola na neurologii znova a neonatologie 😝 už mě to neba to lítání po kontrolách 😲 . jinak se chci zeptat.jako sem už 8 týdnu po císaři a menzes nikde 😨 .kdy to jako přijde?už sem z toho nervozní.jen sem tam lehunce pár krát v týdnu zašpinim ale nic velkýho-jako bych se jeste dočistovala ale jinak nic!snad to nic nebude?! 😕 .

lenik_25
11. říj 2010

@farmarska Mluvíš mi z duše. Daneček je přes antikoncepci, tak jsme si říkali, že když budu bez ní, tak kolem mě pomalu stačí jen projít a otěhotním a za 9 měsíců porodím a bude nás prostě o jednoho víc... a prdlačky. Snažili jsme se 8 měsíců a pak se to stejně rozplynulo. Takže pokud už se zadaří, je to opravdu štěstí.

handm
11. říj 2010

@petroska ahoj, super, ze jste v pořádku!🙂 i když lítání po Dr je opruz, hlavně, že ti tam řeknou dobrý zprávy!!!!🙂🙂🙂🙂
s tou MS ti neporadím, já budu teprve 4. týden po porodu zítra a furt se očistkuju, což už mě štve, takže o MS se mi ani nezdá-...

petroska
11. říj 2010

jo a byli sme si konečně vyzvednou dárek pro malého co dává vzp pro novorozenata a dali tam i cd jak se starat a chovat o miminko.no a čuměli sme s mojim jak na svatého.vše podle nich děláme špatně.špatně bereme dítě,špatně chováme tož su z toho trochu špatná a budu se tedy muset začít líp chovat k Filípkovi 🙂 .prý u každého přebalování ho dávat pást a po každé koupeli ho masírovat a cvičit s ním 😒 .no tak teda dnes začínáme od začátku 🙂 at mu tedy nic nechybí bobeškovi.
@handm malý je šikulík 😵

@ee.liska kolik vážíte a měřít už?.ti teda zááávidím kolik máš mlíčka.my už vyhodili za nutrilon tooolik penízku 😝

lenik_25
11. říj 2010

@petroska Ahoooj, gratuluju k tomu, jak skvěle jste dopadli u doktora. Jo a jinak ty kojíš? Jestli ano, tak to můžeš dostat až za dlouho. Já jsem nekojila a dostala jsem to po šestinedělí.

lenik_25
11. říj 2010

@petroska Já si myslím, že to na tom CD dost dramatizujou. Nejlepší je jednat podle vlastního mateřského citu.

handm
11. říj 2010

@petroska to by me zajimalo, takovy video.. asi taky delame spoustu veci blbe 😝
je fakt ze cvicime nozky u prebalovani, paseme vzdycky kolem koupani a masiruju kdyz mazu po koupani, a "hrajeme" si - cvicime, kdyz je v nalade - "nutime" ho otacet hlavicku, koukat za rukou, za hrackou atd... je hrozne zvedavej, takze jde hodne za zvukama, i pohybama..🙂
a neboj, delate to urco dobre.. milujete ho!! to je nejdulezitejsi...🙂

Koukala jsem na Fildu, už je to taky kus chlapáka!🙂 A ty džínky jsou super!!!

petroska
11. říj 2010

@lenik_25 ahoj právě že nekojím už od měsíce a menzes furt někde fuč ☹ a aj bych ji už brala.
@handm dáváme mu lásky až až ale to videjko mě fakt dostalo.děkuju za pochvalu filípka 🙂 ,už je to chlapák velký.holky ty kontroli jsou fakt děs.dnes mu na silu museli otvírat očka protože spinkal když sme tam došli ,takže byl řéév u toho a nechala sem malýho mojemu at mu stojí tentokrát on u hlavičky jak ho trápili 😔 .u toho koupání,koupete denně nebo ob den?já ob den jak radila sestřička ale teda olejíčkuju jen jednou do týdne jinak do koupele pokaždý dám olejíček.

sarlotta
11. říj 2010

kuk holky, tak žijem, malý je lepší a hlavně tu byla babička 3hodiny 😉

holky
@handm
@ee.liska
@petroska chlapečci jsou náááádherní.... mnoooo to bude mít šarlot z koho vybírat 😎 😀 😀 😀

lenik_25
11. říj 2010

@petroska Koupání je doporučováno obden a klidně i každý třetí den, rozhodně ne denně. Doporučila mi to přímo alergoložka, že je to dobré i jako prevence. Takže to děláš moc dobře. A teda chudineček, jak mu otevírali očka! To je děs! S tou MS bohužel nevím, počkala bych ještě dva týdny a pak cinkla na gyndu. Třeba by ti píchli vyvolávačku.

sarlotta
11. říj 2010

@petroska to video si neber 😅 😀 nejdůležitější je na miminko mluvit a chovat ho, hladit... nějaké pasení koníčků u každého přebalování a masírování a cvičení každý den... to jsou blbosti.

masíruješ když má prdíky, koníky pasete když má dobrou náladu a ne po přebalování, když je mimčo hladné a otrávené... 😝

jinak já malé zpívám, díváme se spolu do zrcadla-se jí líbí, hraje si pod hrazdičkou, fotíme se, hladím ji když se protahuje po spinkání od nožiček až po ručičky..klidně oblečenou🙂, schovávám svůj obličej rukama a zase se jí ukazuju 😉, pusinkujem nožičky, počítáme prstíky... a malý jí zpívá a dělá šaškárny všelijaké.. nejvíc je spokojená, když leží uprostřed místnosti a my chodíme kolem a normal fungujem 🙂

já koupu každý den, ale jen tak, že kapnu do vaničky emulzi od bubchenu a malou očmáchnu a pak utřenou naolejíčkuju a taky musíme vytírat pipku oliv.olejíkem každý den🙂 a pak už kojčo a spinkat.. nevím kdy bych stihla masáž 😝 😅 😀

@handm u nás je taky oblékání a vyslékání furt, slečna spí přes den jen v kočárku 😉 ale spí i 4hodiny... tak mi to neva 😀

sarlotta
11. říj 2010

ad MS já už čekám druhou každým dnem, záda mě bolí 😝 dole... a jako plně kojím 😲 😉

farmarska
11. říj 2010

tak já mám doma už skoro hotovo 🙂 udělala jsem i plnou misku šopskýho salátu, tak budu mít celý odpolko co křoupat 🙂
sarlotko supr, že babička zaskočila a že je Kryštůfkovi líp! 😵
jinak co se koupání týče, já vím, že se mimi nemusí koupat každej den, že se to spíš i nedoporučuje, ale já teda Robču, když byl mimi koupala denně, páč to byl takovej rituál před spaním. A když se cachtal, tak se i hezky unavil a líp spinkal. 🙂 Jako ale zase né že bych ho každej den mydlila! 😨 to ne! spíš se jen prostě smočil, počvachtal a tak.. prostě to bylo kuli zachování nějakého denního režimu, než kuli nějaké hygieně.

sarlotta
11. říj 2010

@farmarska tak ať tam ta Verunka je 😵

farmarska
11. říj 2010

a s tím pasením a masírováním atd.. to je přesně jak píše šalotka. To se prostě dělá podle nálady..hlavně se řídit instinktem a momentálníma potřebama. Tyhle cd a knížky jsou sice pěknej návod, ale podle mě se tím nejde řídit, doslova, písmenko po písmenku..Navíc každé miminko je jiné 🙂

farmarska
11. říj 2010

šarlot díky 😀

majjka24
11. říj 2010

Hojki treperendy, vy jste toho zase nakecaly, to Vám povím 🙂 Jsem si včera vyjeli na hory a bylo tam krásně,Pak jsme si zašli na obědo večeři do jendé restaurace u nás na náměstí (má obrovské okna) tak manža pořád koukal ven a jakmile šli nějací rodiče s dítkem(mimčem, kočárkem) tak mi to pokaždé musel sdělit, Vím, že ho to předtím taky zasáhlo a brečeli jsme oba, ale až včera mi došlo, jak moc ho to bolí , jak moc si přeje být táta .Úplně mě to překvapilo, že se mi tak otevřel. Připadalo mi, že nevím jak to říct, že se s tím vyrovnal......... Řekl mi, že pokaždé když slyší jméno Patrik, tak se mu chce brečet ( tak se měl jmenovat ) jsem moc ráda, že mi to řekl, a já udělám maximum aby tím tátou mohl být, aby mohl být na nás hrdý. Ach jo - blbá deprese 😢 😢

sarlotta
11. říj 2010

@farmarska ten usínáček, já mám od firmy dopodopo... kukni 😉

a jedna medvídková

majjka24
11. říj 2010

@sarlotta úžasnééééé 🙂 🙂 🙂 slaďoučká princezna

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru