Znervózňujú ma otázky okolia ohľadne môjho tehotenstva

daniela1983
25. črc 2013

Čaf, začína ma neskutočne vytáčať, že každý koho stretnem sa ma na to pýta+ šahanie na brucho. 😠 Už som úplne neurotická. Najradšej by som sa do porodu nechala vystreliť na Mesiac, kde by som nikoho nestretla... 🙄 kto je na tom podobne? alebo iba mne preskakuje? 😒

akashka
25. črc 2013

Já myslím že rozhodně nebudeš jediná, já se zatím do takové situace nedostala, jelikož jsem teprve v začátku a navic zavřená doma na neschopence, ale jestli mi někdo cizí pozdej sahne na břicho asi mu jednu vrazim, nechápu co to je za zvyk..😀

daniela1983
autor
25. črc 2013

no mna to nikdy ziadnej tehotnej ani vi sne nenapadlo urobit...

dora13
25. črc 2013

@daniela1983 ted jsem cetla clanek nejake pani, ktera psala, ze ji to taky silene rozcilovalo, ale pak se naucila rikat: "jeste mi vyrostly prsa a zadek, na ty si chces taky sahnout?" a pry to prestalo 😀 😀

daniela1983
autor
25. črc 2013

no to nie je zla rada, len neviem ako by som tak povedala napr starsim ludom :D

soleilll
25. črc 2013

Ošahávání břicha je jedna z nejhorších věcí, co se bohužel běžně děje. Copak tě někdo cizí poplácával po zadku před otěhotněním? Nebo hladil po rameni? Klidně se rázně ohraď - jde o tvoje tělo, i když dotyčnej si asi myslí, že vlastně přes tvý břicho hladí dítě. A těš se - až se narodí, bude to pokračovat - na veřejnosti se dítě stává seznamovacím můstkem s cizími lidmi - hlavně osamělými důchodci, který na něj začnou mluvit, babky, co vlezou do půl těla do kočáru, aby se podívali na toho roztomilýho chlapečka (většinou jde o holčičku a opačně) nebo jiný matky, který srovnávají se svým dítětem. Děcko je prostě veřejnej majetek, sotva se ti začne rýsovat pod tričkem. Musíš to hned od začátku zarazit, pokud ti to nedělá dobře. 😉 Tak držím palce, ať to všechno dobře zvládneš.

lv
25. črc 2013

a přibude: "kdypak to bude? Ty jsi ještě celá? Kojíš? Celej tatínek..Už sedí/mluví/chodí? 😅

daniela1983
autor
25. črc 2013

no presne si hovorim ze to bude pokracovat presne tymi otazkami, lzenim do kocara atd...hruza. a teraz od cudzich ludi sustrastne pohlady a reci, ze konecne sa zadarilo...to ludia fakt nedokazu pochopit, ze to dieta po 6 rokoch manzelstva mame preto lebo sme ho chceli az teraz. 🙄 ale tie ulahcene vydychy...ze tak predsa....akoby kazdy mal zivotnu tuzbu porodit 9 mesiacov od sobasa...

werumka
25. črc 2013

A skončí to tím, že Ti budou sahat na špek a říkat: "Tak vy už čekáte druhý?" 😀 😀

daniela1983
autor
25. črc 2013

no presne po pol roku cakam otazky,...a kedy bude surodenec...ach

werumka
25. črc 2013

@daniela1983 To je v pohodě, mě už se ptali, jestli je to chlapeček nebo holčička. Tak jsem odpovídala, že jsem nevěděla, že tuk může být oboupohlavní 😀

daniela1983
autor
25. črc 2013

😀

zuzamik
25. črc 2013

Já jsem zatím ve fázi, kdy to ještě tutláme, ale známá na mě dneska docela nečekaně vybafla, jestli nejsem těhotná... Vzhledem k tomu, že to fakt ještě pořád nechce šířit plošně (o což by se ona obratem postarala i přes zákaz), jsem jí to musela zapřít... ☹ Ale asi to stejně dlouho takhle neudržíme a pak se obávám, že ty dotazy taky povalí ze všech stran... (zatím nás zpovídali jen rodiče a prarodiče)

janapavlik
25. črc 2013

Jo, taky mě vytáčí sahání na břicho. V práci jedna taková "kolegyně" mi sahala na břicho, aniž by se mě alespoň obtěžovala zeptat, jednou, dvakrát jsem to přešla, ale minule už mě tak vytočila, že jsem jí řekla, ať na mě nesahá, a ona na to, jako že proč, že se jí to líbí 😝 A já na to, že mě se to teda vůbec nelíbí a že to nesnáším 😝 Hned se stáhla a teď se neodvažuje ani pomalu ke mě přiblížit 😀 To jsou tedaa lidi. Ale s tou hláškou, že jestli si někdo chce sáhnout i na zadek a prsa, že se taky zvětšily, to se mi líbí, příště použiju 😀
Ještě mě vytáčí, jak každý říká, že budu mít asi malililinkaté miminko, že mám malé břicho 😅

irennn
25. črc 2013

holky,úplně souhlasím...břicho mám fakt velký...ale už mě ty lidi pěkně se... dneska v obchodě prodavačka: vy jste ještě celá? další babka venku..už se to blíží, sousedka....furt nic? Baba na poště- já myslela,že už něco máte....sousedka další z paneláku parkuje kolo, tak kdy už to bude. Říkám za měsíc,cožeeee? Až? Vypadáte na rozsypání....takže asi tak, někdy bych vzteky brečela...mám velký břicho no a ?

daniela1983
autor
25. črc 2013

@irennn no dnes som mala presne take pocity, ze od zlosti by ma rozdrapilo

sefova
26. črc 2013

@daniela1983 - zvláštní jak jsou tyhle věci věčný 🙂 my si prošli od: "kdy se konečne vezmete?" přes "a teď už to mimčo?", následováno "co to bude, kdy to bude?", když jsem už 14 den přenášela, tak každodenní otázka "cože?? ještě furt nic??!" mě dokázala spolehlivě rozbrečet, po porodu následovalo "kojíš?" (co je komu kurňa do toho 😕 ) a "jak ti malej spí?", teď je malýmu něco přes půl roku a začínají se objevovat dotazy typu "TAK KDY BUDE TO DRUHÝ?!" jako fakt nechápu 😝 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru