Zvýšená glykémie nalačno, byla z toho těhot. cukrovka?

malinovastava
3. bře 2017

Ahoj holky,byla jsem na krevních testech v prvním trimestru a zjistili mi zvýšenou hladinu cukru v krvi,co to znamená?Měla ste to některá taky tak? Byla z toho těhotenská cukrovka?

mili_ilim_ilmi
3. bře 2017

Zvýšenou glykemii na lačno jsem měla netěhotná. Doktorka mě poslala na další vyšetření - na tzv. glykemickou křivku. Ta byla v pořádku, dle ní cukrovku nemám. Zvýšená glykemie na lačno je ukazatel, který říká, že to není úplně v pořádku, ale je potřeba další vyšetření. Teprve pak se ukáže, jestli je to cukrovka nebo "jen" jakási "předcukrovka". Také pokud by byla glykémie na lačno naměřena jen jednou, mohlo by jít jen o náhodu.

viridie
3. bře 2017

@malinovastava Ahoj. Pokud jsi měla zvýšenou glykémii, měl se udělat ještě jeden odběr, pro kontrolu. Lačná glykémie může být vyšší při stresu, nemoci, nedostatku spánku. Pokud je kontrolní odběr opět vyšší než 5,3 , je to automaticky diagnoza těhotenské cukrovky a jde se na diabetologii.

medulinek
3. bře 2017

V prvnim jsem ji mela dobrou a ted uz mam cukrovku,navic tu lacnou nedokazu srazit,takze asi dostanu inzulin. Jinak u tehotnych je lacna max 5,1

monulec
3. bře 2017

@malinovastava Je to jen těhotenská cukrovka, ta po porodu odezní. Já v prvním trimestru na kontrole v poho, ve druhém už jsem ji měla zvýšenou a známá mi poradila sníst večer před odběrama celý grep.....pomohlo to, další dvoje odběry už cukr zvýšený nebyl. A to jsem za celý den mohla sníst sladkého co hrdlo ráčilo!!!😀😀😀

absintka19
3. bře 2017

@monulec ne vzdy po porodu odezni.

kirinka2013
3. bře 2017

Já měla při prvních testech na lačno 5,16 a při druhých 5,24, takže jsem vedená jako s těhu cukrovkou. Týden jsem se měřila 3x denně, od té doby jednou týdně 3x denně a už jsem to nepřesáhla ani jednou, dokonce jsem nebyla ani poblíž toho stropu (na lačno tak kolem 4,8, 2h po jídle 5,9 apod), dlouhodobý cukr také vždy ok a dietu jsem žádnou nedržela. V mém případě problém byly těhu lízátka, která jsem vysadila po druhých odběrech. Při jednom pokusu jsem zjistila, že 1 ranní lízatko mi zvýšilo cukr na více jak 28h 😲

jipe
3. bře 2017

taky jsem měla v prvním trimestru zvýšený cukr,tak mědoktorka hned nahnala na ogtt a tam v pohodě. U mě zřejmě dietní chyba, cpala jsem se ještě pozdě večer, i když ne sladkým. Když jsem byla pak znova na ogtt v standartním termínu, tak taky dobré.

sunrain
4. bře 2017

Ahojky tak já měla v 1. trimestru 3,5. Na testu cukru jsem měla nalačno 5,6 takže test nedělali, kvůli překročení hranice 5,1. Teď měřím a čeká mě kontrola u diabetologa. Zatím jsem na nízkých hodnotách tak snad to byl jen výkyv ze stresu. Takže určitě nepodléhat panice a nechat udělat měření nalačno znovu. Je hodně faktoru,.které to mohou ovlivnit.

beatax
1. kvě 2017

ja mela jiz v 10 tt 5,15, opakovane lacnou 5,6 .. mam cukrovku v tehotenskou, od 23 tt jiz na inzulinu... jinak stihla bez rodinneho zatizeni...

cathy1
28. črc 2022

Já měla na lačno 6,1 a teď se mi to drží 6,7 na lačno čekám na diabetologii mají momentálně dovolenou

evsi88
28. črc 2022

Me taky zjistena lacna v 11tt 5,1 a druhy odber za 14 dni 5,2 - i ores to, ze to je hranicni hodnota a desetinka nad, mam GDM a drzim dietu - zatim bez medikace. Merim se pravidelne, problemy mi dela hlavne lacna hodnota - hodinu od zacatku jidla jsem v norme (prejrocila jsem asi 4 x pri dietni chybe). Je to trochu pruda, ale tech 9 mesicu se to da zvladnout a hlavne to delame kvuli detem🙂 doporucuju web tehotenskacukrovka.cz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru