4 týdny po císaři a nad jizvou mám jakoby převis

sebkova
11. dub 2018

Ahoj holky,

Jsem čtyři týdny po císaři a nad jízdou mám jakoby převis, takový kopecek. Začínám být z toho uz nervni jelikož jsem měla vždy ploché břicho a i teď po porodu mám břicho minimální. Jaké máte zkusenosti? Zmizí to? Nebo to tam zůstane?

monkey81
11. dub 2018

Zustane. Cvicim a stejne previs je

jitulka87
11. dub 2018

Ja jsem 3m od sekce, previs uz neni tolik znat...ale bricho jakoby nafoukle porad..

luciklim
11. dub 2018

Ja skoro 5 mesici po a previs mam luxusni teda :((

terezak88
11. dub 2018

Me to zmizlo, je potřeba mazat a masirovat jizvu, aby se neprilepila ke svalum a tim se pak brisko sjednoti a zase zpevni 🙂

mku
11. dub 2018

Ja jsem 8,5m po cisari, necvicim, nemazu a krome jizvy mam uplne ploche bricho, previs zadny

lida9
11. dub 2018

me previs taky zmizel🙂 ale je fakt ze jsem parkrat navstivila dobrou fyzioterapeutku a ta mi pomohla ,srovnat, vnitrni stabilizacni system (proste cviky na zpevneni tech vnitrnich svalu a drzeni tela - ja totiz pribrala a shodila 30kg) a to se pak vyborne projevilo i na brise🙂

ivuska1986
11. dub 2018

Ahojky, me ten previs zmizel do tri mesicu, hodne mi to delalo obleceni a spodni pradlo, kdyz jsem si vzala neco upnutejsiho, hned se previs zvetsil, jakoby se tam nahromadila kůže. Ted jsem pul roku po cisari a vse o.k.

sebkova
autor
11. dub 2018

@terezak88 kdy začala masírovat a kolikrát denně?

2hanah
11. dub 2018

@sebkova zůstane, kamarádka s tím jde po osmi letech od sekce na plastiku, je taky dost hubená, cvičí, ale bohužel 🙁

2hanah
11. dub 2018

@jitulka87
@luciklim Já mám po druhém císaři břicho dokonce lepší než před nima, ale po druhém jsem ho nosila stažené elastickým obinadlem 3 dny, jinak bych taky zůstala "nafouklá".

westie
11. dub 2018

@sebkova Jsem roka ctvrt po cisari a bricho mam okolo jizvy ploche - hned po porodu jsem jizvu nejdrive cistila, pak mazala a masirovala podle pokynu z porodnice. A ihned, jak mi to dovolili, jsem zacala cvicit s fyzioterapeutkou cviky na posileni stredu tela a pnevniho dna - to bych rekla, ze pomohlo opravdu hodne.

terezak88
12. dub 2018

@sebkova hned po porodu,mazala jsem.mesickovou masti a masirovala vetsinou jedenkrat denne, ale kdyz jsem mela cas tak i vícekrát 🙂

pandora197
12. dub 2018

Mazala jsem i masirovala, cvicim,ale malý převis skoro rok po porodu pořád je.Pro mě,ale malichernost,takže neřeším.

maks
12. dub 2018

Mě to bohužel zůstalo, asi je to podle toho jak to břicho utáhnou stehy k sobě. Za měsíc budu rodit znova, zatím nevím jak, ale pokud císařem tak jsem zvědavá jak bude jizva a břicho vypadat po dvou sekcích

lussinka88
12. dub 2018

@sebkova cvicila jsem cviky co mi dali v porodnici a zmizelo to. Masirovala jsem to bioilem obden nebo kdyz jsem si vzpomnela

lussinka88
12. dub 2018

@maks starou jizvu pry vyriznou. Me se po cisari jizva otevrela a mam ji na jedny strane osklivou a prx to po dalsim cisari nebude videt

sebkova
autor
12. dub 2018

@terezak88 kdy začala masírovat a kolikrát denně?

makina28
12. dub 2018

Po prvním císaři jsem necvičila,protože jsem měla dost co se sebou a dost mě to uvnitř bolelo, byla to chyba.Nejspíš budu mít druhý plánovaný císař a chci si nechat poradit a cvičit s fyzioterapeutem hned jak to bude jenom trošku možné.Každopádně svaly se mi roztáhly a i když prý budu cvičit jak divá, vždycky to bude vidět, pokud nepůjdu na plastiku břicha a to jsem nijak hodně nepřibrala a ještě po čase zhubla.Doporučuji se hned poradit s profíkem a cvičit apod. 🙂 A držím pěsti.

maks
12. dub 2018

@lussinka88 kéž bys měla pravdu a vypadalo by to líp, mě se jizva blbě hojila, měla jsem dvě takové bouličky, podlilo se to krví a dva měsíce jsem si jezdila do nemocnice aby mi tu krev z rány pouštěly ven a jak se to dlouho hojilo, vzhled je nic moc teda

terezak88
12. dub 2018

@sebkova hned po porodu,mazala jsem.mesickovou masti a masirovala vetsinou jedenkrat denne, ale kdyz jsem mela cas tak i vícekrát 🙂

lussinka88
12. dub 2018

@maks urcite jo, mam tatu gynekologa a rokal, ze to vyriznou a nebudou to videt. Me jizvu nesili, ale davali mi tam takovy svorky, abych prej mela krasnou jizvu (podle taty se jim to nechtelo sit protoze jsem na tom byla spatne 🙂 - ale mam ji fakt tenouckou... jen teda nejaka zmatena doktorka mi je predcasne vyndala, takze se mi to otevrelo a ja 2mesice chodila s 5cm otevrenou jizvou 🙈. Nastesti diky kolagenaze a peclivymu cisteni mam tu jizvu docela peknou, ale krivou... rikali mi ze se to vzdy vyrizne a presije ze to ted nemam resit (vlastne jak to neni videt tak mi to ani nevadi)

maks
13. dub 2018

@lussinka88 to je výhoda, mít gynekologa v rodině. O svorkách jsem neslyšela, který rok ti to dělali? Mě 2015 a opravdu to bylo utrpení, dítě vyndavali kvůli tomu že přestávalo dýchat takže hodně na rychlo, modřiny a podlitiny byly neskutečné.

lussinka88
13. dub 2018

@maks delali mi to loni v cervenci. Jsou to jen takovy kovovy svorky, ktery drzi tu kuzi u sebe. Musim rict ze to pro me bylo neprijemny, protoze to trci z kuze 🙈 a vypada to hrozne, uplne jsem se bala na to sahnout, takze jsem byla rada ze mi to brzo vyndali, ikdyz se to otevrelo.
Je to me mrzi! ted uz tp bude uplne v pohode, uvidis 🙂 ja zas mela tezkou preeklampsii, takze ji taky hned vyndali 🙈. To vis kdyz jsi zdravotnik a jeste z doktorsky rodiny tak mas vzdy neco “extra” 😂🙈

maks
13. dub 2018

@lussinka88 a v kolikátém týdnu jsi byla? Myslím, že to si fakt nevybereš 🙂 za měsíc mám termín znovu tak se děsím, jestli půjde normál porod nebo radši císař. Můžu se tě zeptat, na nějaké podrobnosti o té preeklampsii? Jak jsi na to přišla a za jak dlouho ti dělali toho císaře a byly nějaké zdrav.problémy potom?

lussinka88
13. dub 2018

@maks byla jsem 40+4 😁 od rana mi bylo divne, nemohla jsem spat, byla jsem jak opila 😁. Pozdejc odpoledne kdyz uz jsem byla hodne unavena jsem premyslela jestli nezavolat do porodnice, ale bylo mi to blby - rikat ze je mi divne 😁, zmerila jsem si tlak a mela jsem ho vyssi 160/102 - to jsme si myslela ze mame rozbitej tlakomer. Tak jsme volala kamaradovi co dela v porodnici a ten mi rekl at jedu na prijem ze to pro jistotu zkontrolujou, ale ze nemam zadny predispozice tak ze to bude zrejme jen chyba. Na prijmu mi namerili 180, dali mi kapacku a za 15min jsem mela 200/120 tak jen zavolali primare a za 15min byla mala na svete. Myslela jsem si ze hned pujdu dom, takze jsem jela sama autem a partner si nastesti stihl vyzvednout klicky a nafotit dceru 🙂. Jediny co, tak jsem pak byla 2dny na jipce, brala jsem pak leky na snizeni tlaku a za 14dni uz jsme byla v pohode. Jinak zadny komplikace - dokonce me pustili 4. Den rano po cisari domu (coz se teda hodne divili, ale dle porodnice jsem zvladla vsechno skvele... priste si vydupu ze tam chci byt dyl protoze ta pece doma byla daleko narocnejsi)

maks
13. dub 2018

@lussinka88 tyjo takže žádné otoky jsi neměla? Je zajímavé, že celou dobu nic a pak tohle. Ale naštěstí jsi měla štěstí, bylo to už v týdnu, kdy bys asi stejně rodila. Horší když je to o dost dřív. Já se týhle nemoci hrozně bojím, a doufám, že se mě to vyhne. U druhého těhotenství jsi to měla taky, nějak tě hlídali víc? Taky mě po císaři pustili brzo, porod v úterý večer a v sobotu jsem byla doma. Strašně jsem chtěla domu a pak jsem zjistila jak moc jsem chybu udělala, bylo to náročné a stejně jsem se do nemocnice za 4 dny vrátila znova, naštěstí tu ránu čistili ambulantně. Ale ty zážitky :(

pavlina26
1. kvě 2018

Masirovala jsem, jakoby stridave stlacovala a povolovala a uplne se to ztratilo...tak snad to bude dobre 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru