Aniball bolí při vypuzování - bojím se porodu

fresshinka
8. dub 2019

Ahoj holky. Rozhodla jsem se cvicit s Aniballem. V sobe neni problem balonek nafouknout, za to pri vypuzovani to desne boli a vic jak 16 nedam coz je malo i na prvni cviceni.. mate to taky nektera? Ted se bojim porodu jeste vic, kdyz nezvladam ani tohle..

vironeka
10. dub 2019

@miba10 no to zas jo. 🙂

ah1234
10. dub 2019

Ja som mala tiez cely zivot strach z porodu - kupila som aniball, boleloto ako svina, neslo mi to.. podla mna zo stresu. Vyprdla som sa na to po tyzdni cvicenia a bolo to najlepsie rozhodnutie - uz som sa nestresovala a proste si povedala, hold, porodu sa nevyhnem. A uprimne povedane aniball ti nacvici ten tlak, ktory mas ked tlaci dieta mozno, ale mne osobne uz to v tej chvilu bolo jedno ked som rodila - uz som strasne chcela aby bol von. Bolo to meeega neprijemne ale horsie jak kontrakcie to nebolo (dala som si puchnut potom epidural). Nestresuj sa zbytocne, v momente ked to dietatko vypluvnes, bolest prestane existovat. A inak ja som s Aniballom teda de facto ani necvicila a nemala som ani jediny skrabanec, sesterka cvicila poctivo a aj tak skoncila uplne dotrhana, takze Aniball nie je zaruka nicoho a pokial je ti to velmi neprijemne a stresujuce, tak na to kasli 🙂

lasicek
10. dub 2019

Nemusíte cvičit s žádným balónkem. Stačí znát své tělo. A strach z porodu bych řešila např. Kineziologií.

ivis_b
10. dub 2019

Mně aniball stejně nepomohl, a to jsem se dostala na 29cm. A hlavně dva a půl roku po porodu mám stále lehce stresovou inkontinenci, už půl roku chodím na rehabilitaci pánevního dna a na poslední kontrole mi fyzioterapeutka řekla, že byla zrovna na nějakém školení ohledně pánevního dna a že už vznikají první studie, které zjišťují, že aniball je pro poporodní funkci pánevního dna nevhodný. Ženskou prostě "vytahá". Takže věřím, že kdybych se na něj tenkrát vyprdla, dneska bych tyhle problémy neměla. Pokud ti to s ním nejde, tak ho prostě zahoď. Porod určitě zvládneš i bez něj 😉

cikitkapb
10. dub 2019

@fresshinka A už jsi rodila? Jak se můžeš bát něčeho, co jsi nezažila? Když k tomu budeš přistupovat stylem „Bojím se, že to bude bolet.“ tak ano, bude to bolet. Hlavně se uklidni, a zkus se víc těšit na to, až budeš mít miminko v náručí. 😉

cikitkapb
10. dub 2019

@ivis_b Já s Aniballem necvičila a povolený svaly mám taky ještě teď (2 a 1/4 roku po porodu). Jenže já cvičím pánevní dno jen když si vzpomenu, mno a dost často si nevzpomenu. 🤔😅

fresshinka
autor
10. dub 2019

@cikitkapb nene nerodila. Ale mam z toho fobii cely zivot, byl to jeden z hlavnich důvodů, proč jsem děti nechtěla 🤷‍♀️ no ale clovek mini, zivot meni a uz je to tu 😂

ivis_b
10. dub 2019

@cikitkapb netvrdím, že bez aniballu se to stát nemůže, ale bylo mi řečeno, že aniball k tomu "pomůže". Já měla po porodu pánevní dno na funkci 0, prostě žádná aktivita, po půl roce a něco jsem se dohrabala na stupnici 0-5 na 2, a to cvičím zhruba 10x denně a mám k tomu i cvičební pomůcku, jinak by to nešlo vůbec. Už mě to hrozně nebaví, ale na druhou stranu bych si šla třeba ráda zaběhat a to teď prostě nejde.

slavkaperla
10. dub 2019

@fresshinka ja sem mela taky. Ale fobie a panika vubec nepomuze. Je neco,co te uklidnuje? Mas treba naky knihy,ktery te uklidnujou? Ja sem nektery knihy zahrabala hodne hluboko do regalu,protoze kdyz sem je otevrela,tak sem z toho mela akorat stres. Internet je taky plnej hruz. Clovek by se mel soustredit nakym prijemnym smerem a ne si to delat jeste horsi. Ja sem si aniball koupila a pak sem ho nepouzila ani jednou, protoze sem se na to necitila. Delala sem si masaz hraze a tot vse. Mam asi 5 stehu,ale nevadi mi to.

Kdybys chtela muzem probrat i soukrome ve zpravach..

Jo a kdyby nekdo chtel - mam aniball na prodej 🙂

lennus
10. dub 2019

Taky mě to bolelo, nedostala jsem na požadovaný průměr, začala jsem pozdě, ale hlavně mi víc než na zádech vyhovovalo vypuzování v kleče. Byla jsem si ale pak u samotného tlačení tak nějak jistější a věřím, že to bylo i díky aniballu. Nástřih jsem měla, ptali se a odsouhlasila jsem, chtěla jsem to mít už z krku. Jak píše vironeka, hrozně mi to pomohlo psychicky, že jsem pak věděla, jak to působí zevnitř - ten tlak a jak tlačit. Při prvním porodu pro mě bylo tlačení nejhorší, teď už docela úleva. Ještě doporučuju datle pro lepší otevírání, lněné semínko a maliník. A třeba homeopatika. Držím palce!

veronka_123
10. dub 2019

@fresshinka no ve zkratce to moc nejde, ale na ulozto jsem videla oskenovanou knizku tak se zkus podivat 🙂 Precist si to urcite stihas, ja jsem ji zhltla asi za 2 dny 🙂 pak staci si uz jenom opakovat ty "cviceni" a u porodu ti to pojede samo, ja jsem se soustredila pouze na to a kazda kontrakce byla omnoho snesitelnejsi nez mimo relaxaci kdyz me vyrusila porodni asistentka. Ale diky tomu uvolneni to slo krasne rychle a v podstate od prasknuti plodove vody jsem porodila za 4 hodiny, z toho
na proodnim sale jsem stravila jenom necele 3 🙂 Tak aj to jde hladce 😉

mmmarinaaa
11. dub 2019

@vironeka bylo mi receno, ze nejhorsk je porod 2v1 rozjety vaginal ukoncen cs. CS na prani biomatky a takovy nikdy nepochopi ;)

gracinka7
11. dub 2019

@fresshinka kašli na to a míček zahoď. Podle mě je nepřirozené cvičit si porod na nečisto. A tvoje tělo s tím má taky asi problém. Neboj se, až to skutečně přijde, tak to zvládneš. 🍀

lnk84
14. dub 2019

@fresshinka Důležitý je spíš jak jste připravená psychicky.Z me zkušenosti vyučovací fáze porodu bolí jen pokud je děťátko hodně velké. Mám za sebou 4 porody a 2. fáze mě bolela jen u posledního a i to byla jen chvilka. Víc bolí kontrakce, ale pokud se budete soustředit na miminko a na to jak se těšíte, dá se i to zvládnout. A i kdyby ne, můžete se domluvit na nějaké anestezii, dnes už jí při porodu nabízejí. Každopádně je dobře při porodu vydržet co nejdéle na nohou, cesty se pak roztahuji gravitaci.

vironeka
16. dub 2019

@mmmarinaaa biomatka chtěla císař????? hustý.
já mám právě 2v1, ale rozhodně teda ne chtěný.
co do rekonvalesnce, asi stejný, jako plánovaný, kojení v tomhle případě v podstatě hned, ale je hrozně těžký se vyrovnávat s tím, když chceš rodit normálně a skončí to takhle.

v praxi jsem teda s aniballem cvičila zbytečně - nedošlo na finále. Ale byla jsem celkem vyklidněná, částečně i díky tomu cvičení s balonkem.

zdippl
17. dub 2019

@fresshinka Ahoj, porodu se fakt neboj, pomuzou ti hormony, ktere se porodem spusti, nebo taky nejaky injekce, pilule, rajskej plyn atd. Me vypuzovani Aniballu taky nebylo extra prijemne, tak jsem cca posledni dva tydny pred porodem netrenovala (prenasela jsem osm dni) a porod probehl v pohode ikdyz hlavicka byla vetsi nez muj maximalni obvod Aniballu. Takze ani jeden steh, nic! Rodila jsem v podrepu do vody, to mozna dost pomohlo, podrep byla moje Aniballova treninkova pozice a presne tak mimino jakoby samo vyskocilo ven. Hodne stesti a neboj, kazda zenska porodi, jsme na to stavene 🙂

mmmarinaaa
22. dub 2019

@vironeka naopak biomatka, npr ma kolegyne nikdy! Radeji trpela 40hod u porodu ;)

vironeka
23. dub 2019

@mmmarinaaa no já bych si právě taky řekla, že naopak většin atakhle nastavených maminek bude trpět raději celej víkend, než aby císaře, tak mne to taky zaskočilo. 🙂 Ale jak se říká, "lidi jsou různé" 😃

normalnimatka
23. dub 2019

@fresshinka hele a pro tvůj klid (kromě už zmíněnejch jinejch věcí jako maliník, homeopatika - i pro prevenci ke zranění arnica apod, co kdybys zkusila spíš masáž hráze?
ale jinak je to jak to holky už psaly..je to hlavně o psychice, strach je nejhorší. věř, že tělo umí porodit a v pohodě. hormony udělaj svoje, ty svaly se samozřejmě rozvolňujou, pánev se roztahuje...prostě tělo není blbý🙂 já bych se spíš zaměřila na prevenci ve formě výběru správný polohy, a pak netlačit jak o život, ale jak to tělo samo dělá a spíš se soustředit na dech. (v dřepu je třeba tlak na hráz fakt velkej, sice se rodí jakoby nejlíp, ale když dítě vyjede moc rychle, hrozí poranění...takže zkusit spíš nějakou jinou polohu, bojíš-li se poranění. gravitačně pomáhající, ale ne zas až tak moc:D, třeba na čtyřech, v kleče s oporou. hlavně NE na záda, ani polozáda! žádnej polosed, kdy si ležíš na kostrči, a to mimino nemá kudy prostě projít, to tělo nemůže udělat prostor, a proto se pak "musí" často stříhat.) nadto můžeš poprosit PA o to, aby ti nahřívala hráz mokrou teplou žínkou, nebo aby ti snažila uvolnit při porodu hráz. mnohý doktoři a PA to dělaj sami od sebe, ale spíš ne.
porod je krásnej zážitek, fakt. přistupuj k tomu tak a velice pravděpodobně se to tak pro tebe stane🙂 držim palce!

lela82
1. zář 2019

@mmmarinaaa kde jste si prosim zaplatila CS? V Praze? Ja myslela, ze to nejde. Take bych chtela. Dekuji moc, Lenka

kikca88
1. zář 2019

@fresshinka já za cvičení s Anialem byla ráda, díky němu jsem si urychlyla 2 dobu porodní tak na 2 sekundy, byl to vážně ficak a bez poranění... Ted budu u druhého dítka též cvičit, protože se mi to osvědčilo🙂 jinak když to nejde tak to nelamejte a nestresujte, zkousejte a pokud to nepůjde tak to nepůjde a kaslete to. Pokud se bojíte bolesti, tak si promluvte s lékařem o epiduralu, je úžasný, já ho mela ale kvůli zdravotnímu problému ale bomba! Zkratil mi 1 dobu porodní a na porodním sále jsem vtipkovala s manželem . Diky němu a anibalu vnímám porod úžasně a těším se na další....

kikca88
1. zář 2019

@fresshinka jo a když se anibal vypuzuje, tak se musí pořádně přidržet, aby pomalu vyjel, když vyjede rychle tak to pak pořádně bolí....

alubif
1. zář 2019

To je jeden z důvodu, proč jsou tyhle věci úplně k ničemu. Navíc pánevní dno není uzpůsobeno na opakovanou dilataci a anibal nemá studie zda mu to nemůže uškodit ve smyslu povolení pánevního dna, prolaps dělohy, inkontinenci problémy... Takže pokud tě to stresuje se na to vykašlat. Ženy rodili bez balónu co je lidstvo na Zemi, porodit prostě musíš a zvládneš to i bez něj 😉

zuzajulie
1. zář 2019

Není to k ničemu.kdyz jsem před 4 roky rodila,chválili mě a nechtěli věřit,že rodím poprvý. Že jsem to umela i pak,když už nebyly kontrakce a ve mně placenta. Nemuselo se na sál. Nacvičila jsem na 23,ale to není důležité,hlavně s tím cvičit,ne moc na sílu. Měla jsem asi jeden steh nástřih a mohla v klidu dělat vše 🙂 steh za 17 dní vypadl,přesně v den původního tp :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru