Aniball - jak se naučit správně tlačit?

xantipa4
5. pro 2018

Ahoj holky, dnes jsem prvně vyzkoušela aniball a až na drobné problémy při zavádění ok. Dle návodu jsem cíleně stahovala a uvolnovala svaly a při nadechu pomalu balónek vypuzovala. Při prvním pokusu tedy obvod 18 cm. Co mi ale přijde velmi zvláštní je to, že se díky této pomucce snad máme naučit správně tlačit (což podle mě znamená nádech - zadržet dech, tlačit dospodku ne do hlavy a výdech... nebo se pletu??? ) a tady se vysloveně píše netlacit... Jak tedy to tlačeni natrenovat? Pri porodu asi těžko vytlacim dítě nádechem a uvolněním svalů? Prosím o rady hlavně ty, které s balonkem cvicily a mají za sebou už i porod. Díky moc.

stazinka2018
5. pro 2018

@xantipa4 ja jsem aniball nemela a pri porodu to tlaceni bylo uplne automaticke, zadna veda. To poznas.

jikov
5. pro 2018

aniball jsem měla a nechápu, jak některá může trénovat tlačení - mně po zavedení tak vyklouzával ven, že jsem ho násilím držela uvnitř a nafukovala, aby se roztahovala a masírovala hráz. Pak, když jsem se dostala na hranici, jsem chvíli počkala a pak jsem povolením ruky nechala balonek vyklouznout. Jak píše stazinka, tlačení při porodu je automatické. Tady jde hlavně o to, aby se svaly hráze masírovaly/protahovaly. 🙂

gruyerre
5. pro 2018

Není pravda, že by tlačení bylo pro každého automatické a každý věděl, jak na to. Někdo to dá v pohodě bez přípravy, ale někdo ne. PA asistentka říkala, že některé rodičky to vůbec neumí a nedokážou dítě samy vytlačit nebo jim to zbytečně trvá a trápí se třeba hodinu a hlavně to není dobré pro dítě.

@xantipa4 Je super trénovat si s aniballem vytlačování, normálně si ho uvnitř nafoukni a zkus vytlačovat, ale musíš ten balonek přidržovat, jakoby ho trochu tlačit zpátky, aby ses neporanila, obzvlášť, když zkoušíš větší průměr. Pěkně pomalu. Je to super, uvědomíš si, které svaly používat. Hodně zdaru.

ah1234
5. pro 2018

Ako moj osobny nazor je, ze neni, co sa ucit. Proste pri porode tlacis celym telom, co najviac mozes, len aby si toho diablika uz dostala von. Ono to je fakt prirodzene - mna tlacit nutilo a vobec som si na nejaky Aniball ani nespomenula (aj tak som s nim cvicila len 3x, mna to bolelo, ale nastastie som aj tak bez poranenia, takze za mna to boli dobre vyhodene peniaze)

janey007
5. pro 2018

@xantipa4 mam opačný názor než holky nade mnou. Mám za sebou dva porody a ani jednou jsem netušila, kdy tlačit. Prostě jsem to necítila. Ok, u prvního jsem byla oblbnuta epiduralem, ale u druhého jsem neměla nic... Netuším, kde byla chyba. Tak za mě tam přínos být může 😉

leymea
5. pro 2018

Ja mam zkusenost jako holky. Malej se ven tlacil sam. Ani to neslo zastavit, proste telo samo tlacilo. Pak jsem tomu samozrejme pomohla a tlacila co to slo 😀 ale ja treba pri tlaceni nemela kontrakce (nebo jsem je proste necitila), ja jim to rikala, ze nemam kontrakce, ze nevim kdy tlacit. Asi jsem byla za blazna, protoze mi rekli, ze pockame na kontrakci. Najednou jsem opet citila tlak tak jsem jim rekla, ze asi ted 😀 druha doba porodni pro me byla krasna, opravdu to slo samo 🙂 a s Aniballem jsem necvicila 😉

makronka222
5. pro 2018

Rozhodne je kravina tlacit a zadrzovat dech

leymea
5. pro 2018

@makronka222 to neni kravina, to je to nejlepsi co muzete udelat. ;')

priefi
6. pro 2018

@xantipa4 jak to napsat.... ja treba netlacila v pravem slova smyslu, ale pracovala se svaly, coz v podstate svym zpusobem tlaceni bylo, ale tlaceni u porodu bylo o necem jinem ala na velkou, kdybych takhle tlacila aniball, tak bych se po 😂

priefi
6. pro 2018

@jikov a nemela jsi ho malo zavedeny? Mi klouzal jen, kdyz jsem ho zavedla malo
@makronka222 a jak jinak tlacit? Nedovedu si predstavit tlacit a pri tom dychat

martinka_33
6. pro 2018

s aniballem jsem pracovala jak píše @gruyerre

Jinak to, že některý ženský neumí tlačit je podle mě protože se v porodnici rodí v totálně nepřirozené poloze 🙄 Někdo to zvládne, ale třeba já jsem rodila obě děti v kleče a nedovedu si představit, že bych měla tlačit v jiné poloze..

martinka_33
6. pro 2018

@priefi tlačila jsem při výdechu, i s aniballem, i při porodu 🙂

jikov
6. pro 2018

@priefi i to je možné. Ale mně nešlo o tlačení (to jsem trénovat nechtěla) ale o to, abych roztáhla hráz, aby mi ji nemuseli nastřihnout. A vše ok 🙂

miba10
6. pro 2018

Já s aniballem cvičila (cca 3x,vickrat jsem nestihla 😂), ale za mě po fyzické stránce na prd. Nastrih mě neminul (ani jsem o tom nevěděla, zjistila jsem to až když mi to řekli) a co se tlačení týče je to podle mě úplně jiné u porodu. Aniball pomůže, že víš které svaly zapojit, ale u porodu tlacis na plno a opravdu automaticky. Na mě jeceli už od 8vm že nemám tlačit, ale to se prostě nedá. Ty svaly to dělají vlastně samy a pak už se tomu jen pomůže a prcek je venku. Po psychické stránce Jsem byla v klidu, že mám aspoň nějakou představu, no teď čekám druhé a cvičit nebudu.

stazinka2018
6. pro 2018

Taky jsem mela nutkani tlacit, i kdyz jsem musela jeste chvili prodychavat. Dikybohu za epidural, ale taky jsem moc necitila kontrakce, rikala jsem jim, ze nevim, jestli uz je ten vrchol, tak jsem tlacila,kdy jsem myslela. A nastesti bez poraneni a nastrihu temer 4 kilove mimco. Docela zazrak, na to jak dlouhy a bolestivy porod to byl. Hraz jsem nemasirovala ani se nijak nepripravovala. Takze se jednoznacne priklanim k tomu, ze u kazde je to jinak a nejde to dopredu asi nijak moc ovlivnit.

klea81
7. pro 2018

@janey007 no ale stejně jsi porodila, ne? 😉

klea81
7. pro 2018

@jikov stačí hráz masírovat

lachtanice86
7. pro 2018

Mam 11dnu po prvním porodu. Netrénovala jsem, nedělala masáž, nepila čaje a porodila jsem na 4nebo5 zatlaceni

janey007
7. pro 2018

@klea81 no jasně, ale tlačila jen dlouho, bylo to vyčerpávající a nakonec mě museli nastrihnout, i když to vypadalo, že to ani n bude třeba. Ale jasně, kdo ví, jestli bych něčemu pomohla....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru