Chodily jste v šestinedělí s mimčem mezi lidi?

isabelafuentes
16. črc 2017

Maminky, jak jste to mely v sestinedeli? Vsude ctu, ze se ma "dodrzet" a nechodit s mimcem moc ven, nebo mezi lidi, nicmene ve svem okoli mam holky, co s miminem sly treba nakupovat ve dvou tydnech a doma se jim stridaly navstevy, ale i naopak takove, co zustaly fakt tech 6 tydnu po porodu doma a ven chodily jen na chvili s kocarkem a nezvaly domu nikoho.
Hlavnim duvodem,proc se ma sestinedeli dodrzet, je pry to, ze nemoci, ktere dite chyti v tomto obdobi, si pak pry nese celym zivotem a neustale se mu vraci..

Tak bych rada znala vase zkusenosti a nazory na tohle obdobi. Diky❤

normalnimatka
16. črc 2017

všeho s mírou... asi tak. návštěvy od rodiny jo, když jsou zdravý....nákup klidně..tak to dítě je v kočárku/šátku celkem schovaný před chrchláním ostatních...
ale to s těma nemocema, tomu nevěřim;) naopak je potřeba imunitu trénovat (samozřejmě rozumně, ne stýkat nemluvně s dítětem s neštovicema),a zvlášt když je kojený, tak by nemělo nic chytnout.

mku
16. črc 2017

@isabelafuentes ja osobne budu sestinedeli dodrzovat tak na pul... do obchodu s malym nepujdu, bud nakoupi manzel, nebo pohlida a nakoupim ja. Nevidim duvod proc takle maly mimi tahat d

mku
16. črc 2017

Do obchodaku...
N druhou stranu navstevy ano, ale pouze nejblizsi rodina, kde mam jistotu, z

mku
16. črc 2017

Ze by s zadnou chorobou neprisli...
Pardon ze je to tam postupne, se mi to nejak odesila samo...

eithelwing
16. črc 2017

Na nákupy jsem mimčo netahala a teď jí budou tři měsíce a zatím se mnou byla v obchodě jednou. Zrovna obchody mi přijdou jako rejdiště bacilů. 🙂 Ven jsem chodila, ale bydlíme na vesnici, takže pohoda. 🙂
Návštěvy chodily také, po domluvě s lékařem jsem omezila návštěvy malých dětí a samozřejmě nemocných. Ale jinak normál. 🙂

rubika
16. črc 2017

Co se tyka zeny tak zalezi na tom jak se citi, ohledne navstev a pobytu venku.
A novorozenatko potrebuje klid a nemelo by se s nim chodit tam kde je velka kumulace lidi.

evaamy
16. črc 2017

Ano, já ho dodrzovala a nelituji. Maximálně jsem šla s kocarkem na procházku po sídlišti. Návštěvy jsem měla asi dvě a krátké. Nakupovat jezdil manžel.

pucmelinka
16. črc 2017

Me pred obchodakem varovala primo detska a ani se ji nedivim,nedavno jsem v OC potkala rodinku s ani ne dvoutydennim miminkem a to mi uplne v pohode neprijde...

evee24
16. črc 2017

Tak my teda chodily ven na procházky. Do obchodu jsem ji netahala. Dokonce detska zakázala kvůli cernymu kašli. Manžel nakoupil a sám byl rád že ji netaham mezi lidi. Jinak návštěvy u me byly a jen zdraví lidi. Ale Já mela nic moc porod a poranění. Takže sem na procházky sotva došla.

ujka1
16. črc 2017

Do obchoďáků jsme nechodily, návštěvy - jen nejlbižší, ven na procházky samozřejmě jo. Známe maximálně lehkou rýmu, či teplotu ze zoubků.

fallingstars
16. črc 2017

Já jsem si s tím moc hlavu nelámala, protože když jsme přijeli z porodnice, tak za hodinu dovezl přítel svoje děti z předchozího vztahu a to mladší (4,5) tu dalších pět dní docela solidně chrchlalo 😣 Takže i kdybych chtěla být opatrnější, měla bych smůlu. Nadšená jsem nebyla, ale maminky, co mají starší děti, ta miminka asi taky nemohou úplně izolovat...
Návštěvy k nám jezdily, máme naštěstí rozumné přátele a ti, co nebyli fit, se omluvili. Ven jsme chodili od osmého dne, ale jen proto, že já do té doby nebyla fit (šití), jinak v porodnici i pefiatra říkali, ať chodíme hned. Párkrát jsme byli i nakoupit potraviny, a od začátku ji učím na restauraćní a kavárenskou povalečku 😄 (v šestinedělí to vyšlo ale vždycky na zahrádky, protože bylo hezky).
Jinak bych spíš radila dodržet ten odpočinek a to, že se má dát do kupy i maminka. Já jsem po příjezdu z porodnice byla děsně nabuzená energií, hned jsem prala a poletovala jsem tu, no a druhej den jsem se cítila jak zpráskanej pes, takže jsem to pak brala fakt volně...
A ještě bych dodala, že taky záleží, kdy to šestinedělí je, já to na přelomu dubna a května asi měla snazší než u třeba lednových dětí, kdy řádí chřipky a bůh ví, co ještě. To bych se asi uzavřeným prostorám vyhýbala pečlivěji...

muhehehe
16. črc 2017

Někam do obchoďáku bych dítě netahala, ani ne tak kvůli nemocem (když se k němu nikdo vysloveně do kočárku nenahybá, tak není moc šance že by něco chytilo), ale vystavovat ho tomu kraválu apod. je blbost.. do nějaký vesnický sámošky ale klidně. Rozumně dlouhý (to spíš kvůli mně) klidný návštěvy, pokud teda zrovna nemaj angínu, klidně. A vycházek s kočárkem ven naopak co nejvíc, není důvod držet dítě doma...

ladyhacek
16. črc 2017

šestinedělí jsem brala jako zotavení po porodu a zžití s dítětem. Nemoce tak to může chytit kde koliv i n cestě k DR kam sjem jezdili každý týden.
Návštěvy byla u m jen rodina - všechny tedy zdravý. Kamarádi a známí až po tom šestinedělí.
Já jsem byla fit docela rychle - Rychlý porod bez poranění, ale i tak mi trvalo asi 14 dní než jsem se dala dokupy - ale manžel byl doma tak jsem ani nemusela - jen sjem kojila a jedla a spala 🙂. Ven na procházku jsem šli až po 3 týdnech na rady DR (ale dle mě asi blbost) cca v těch třech týdnech jsme jeli na celý den pryč. šli jsme na pojištovnu (i s malým) na parkovišti v autě jsem nakojila a jelo se cca 1h cestu autem > tam jsem chdoili venku a pak zase cesta na zpět. Mlaý nikd enic nechtil a náramně si to užil a já tkaé páč jsem nekojila každou hodinu, ale tu delší trasu 2h spinkal v autě jak zabitý

v_erunka
16. črc 2017

My teda zatim cekame,tak snad nevadi odpoved.. Ono je fajn snazit se dodrzet sestinedeli a nezvat si navstevy (potazmo vymetat obchodaky),ale co proste neomezis jsou navstevy lekare,kde holt ty prskajici deti vetsinou jsou.. Kazdopadne my cekame koncem listopadu a veskere navstevy,krome rodiny,budeme prijimat az po novem roce (ano,jsem naivni,ze se nekdo neprijede podivat bez ohlaseni 😀 )

rosalline
16. črc 2017

...taky bych řekla, že to šestinedělí není pro nic za nic. Dítě vyleze z břicha, kde bylo chráněno před okolím a najednou bum..svět se všemi krásami i ošklivostmi....dítě je hodně zranitelné a bez imunity k vnějšímu světu...imunitu získává postupně i z mateřského mléka....dle mého není o věci dát mu v tom šestinedělí šanci..... jaké jsou nejnovější trendy ale nevím....tohle mám naučené ze staré školy..😉

nikolatje
16. črc 2017

@v_erunka tak s tim doktorem vam to nezavidim, nase pediatricka ma vylozene hodiny urcene pro kontroly zdravych miminek. Nemocni musi pockat, az je prazdna cekarna a nebo jsou prijimani jinym vchodem.

nikolatje
16. črc 2017

Tak ja jsem se drzela 6ti nedeli zuby nehty, nikoho jsem nechtela v byte ani videt, ani slyset. Manzel z toho trochu silel, ale ja mela nervy tak rozjete, ze si to nikdo nedovolil...krome tchanovcu....celi ricni k nam po mesici prijeli, jakoby nemohli jeste chvili pockat. Hrozne me to rozzurilo, a navsteva samozrejme nebyla jen na 1 hodku a jedem, jak bylo slibeno. Cekame druhe, a 6ti nedeli chci mit zasejc klid a byt jen s detma a manzelem.

kamino
16. črc 2017

My nedrželi, hned z porodnice jsme jeli prcka ukázat tchyni do rehabilitační léčebny a asi po hodině nám sestra oznámila, že nám to zapomněla říct, ale že tam řádí střevní chřipky.. lahůdka 🙂 První týden prcek jen spal a jedl, takže ideální pro přijímání návšetěv, pak nastoupily prdy a už to taková pohoda nebyla a já byla ráda, že jsem si návštěvy odbyla v klidu, kdy byl byt ještě ve stavu, kdy mi nebylo stydno a měla jsem i navařeno a napečeno.. pak jsem si o tom mohla nechat nějakou dobu zdát 🙂 do obchodu se mnou jezdil taky od malinka, není tu žádný malý obchod, jen velké obchodní centrum, přítel pracuje hodně dlouho, tak se nedalo nic dělat. Prcek je naštěstí zdravý jak řípa, je mu 5 a ještě vlastně nemarodil krom neštovic a tak 3x za rok kašel, či rýma bez teplot.

summer2012
17. črc 2017

Z porodnice jsme šli až po 10 dnech, tam za námi chodil jen manžel, ostatní byli už předem upozorněni, že si to nepřeju a přijdou se podívat až budem doma. Malej se narodil v listopadu, takže kvůli chřipka jsem kamarády nezvala vůbec, ven jsme chodili normálně dopo i odpo(pokud nebyla inverze a nemrzlo) a nejbližší rodina přišla vždycky max na 2hod a po max 4 a "vstupenkou" bylo navařené jídlo 😉 výjimkou byl švagr s přítelkyní ty přijeli i na noc když byly malému 3 týdny a ona mi vyžehlila, starala se o jídlo a švára s manželem se starali o malého a já jen kojila a odsávala a protože jsme s tim celkem bojovali a za ty 3 týdny jsem nespala víc jak 1,5hod v kuse, tak jsem měla možnost trochu dospat i přes den a fakt mi to bodlo 😉 a nakupovat chodil manžel 🙂 teď to plánuju podobně jen počítám že budeme víc venku už kvůli staršímu aby měl trochu zábavu a snad i nějaká ta prostornější míň rušná teráska klapne 😉

ploutvicka59
17. črc 2017

@summer2012 Výborný nápad se vstupenkou☺Taky zavedu😂

baris
17. črc 2017

@isabelafuentes starší dcera se narodila na konci srpna, takže jsem s ní cca po cca 3 týdnech chodila ven na malé procházky, ale spíše proto, že já jsem více neušla (blbě sešitá 😒 Ale do obchodu chodil manžel. Návštěvy - jen příbuzní.

Druhá dcera se narodila v únoru - doma novorozenec a věčně nemocná 15měsíční dcera, sníh - takže nešlo projet s kočárkem, inverze ... Ven jsem se dostala s holkami asi až v dubnu 🙂 Naši k nám chodili na návštěvu a nákupy obstarával manžel.

elinkal
17. črc 2017

Ja to vcelku dodrzala. Obchody a obchodaky vubec, navstevy asi jen dve na chvilku. S kocarkem jsme ven chodili.
Nase pediatricka ma zvlast ordinacni hodiny jen pri mala miminka, kdyz byl nejaky problem a potrebovali jsme mimo tyto hodiny, vzala nas bocnim vchodem.

drzticka81
17. črc 2017

vsechny tri deti mam na jare-kdybych mela byt celesestinedeli izolovana doma-tak by mi hrablo, hnedka jsem zacala chodit ven na prochazky....u prvniho to jeste jde, ale kdyz mate dalsi deti??? mam kluka 5, dceru 3 a mesicni miminko-to maji kvuli me sedet doma o prazdninach? chteji zazitky a ja taky, takze podnikame ruzne veci-vylety apod.......delala jsemm to tak i se dvema detmi,hnedka ven,ven, ven-a to mam za sebou tri cs-pro mou pohodu psychickou musim jit ven mezi lidi :.-))))a navstevy? hnedka v porodnici a ted chodime k babickam my,k moji mamce skoro porad,k druhe babicce jednou tydne na zahradku-maji bazen,tak se starsi deti muzou cachat......

andreasustrova
17. črc 2017

@isabelafuentes Já návštěvy měla od začátku a ven jsme chodili jen na procházky denně na chvíli, byla tehdy zima a malá byla v pohodě. Samozřejmě k ní nikdo nemocný nechodil, ale ona nikdy nebyla pořádně nemocná. 🙂

vrana80
17. črc 2017

Pri obidvoch sme to nedodrzali, aj navstevy sme mali aj som chodila von, starsia sa narodila v lete a mladsia na jesen takze to sa doma nedalo vydrzat 😉

luckaamilan
17. črc 2017

My sme 6nedelu dodrzali uplne vzorovo.
Manzel bol somn

luckaamilan
17. črc 2017

....u manzel bol s nami domacelu dobu. Navstevi som vsetky odmietla, posunula. Vzivali sme sa ako

luckaamilan
17. črc 2017

....rodina.
Ziadne prechadzky, len sme boli na zahrade, mame dubnatko.
Bolo to super.
Potrebovala som klud
Mimichodom som nedavno stretla v potravinach 4dnove mimi 🙂-, neuveritelne....

ivannka92
17. črc 2017

Ja prijimala navstevy, pokud byly zdrave a ven jsem chodila kazdy den na vzduch, ale do obchodu ne 🙂

35_a_budu_mamka
17. črc 2017

Venku jsem byla s kocarkem 9. den po porodu, ale v obchodaku ne. A nejblizsi rodina u nas byla hned po navratu z porodnice.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru