Císař na vyžádání?

kristyna99
23. dub 2018

Ahoj mamky,

teď jsem tu četla článek, že některé rodičky,převážně prvorodičky si sami zvolí císařský řez.
Já myslela,že o tomhle rozhodují pouze doktoři.
Jak to tedy je? Když požádám o císaře,tak mi ho udělají?

soleilll
24. dub 2018

@kristyna99 Tohle téma tu ve fóru bylo už několikrát.... K sekci musí být medicínský důvod - což požadavek rodičky není. Nicméně někde (možná) budou lékaři aktivně nějaký důvod hledat. Obecně může být důvodem takovéhoto vedení porodu předešlá sekce, vcestné lůžko, konec pánevní (opět jen v některých porodnicích), preeklampsie, vážná oční vada, předešlé velké břišní operace u matky a různé další anamnézy (např. ortopedické, neurologické atd.).

soleilll
24. dub 2018

@kristyna99 Jo a ten článek tady ve wiki je strašně jednostrannej - už jsem to tam i kritizovala. Nevím, která fanatička to psala, ale je objektivní asi stejně, jako článek o UM. 😀

pavla555
24. dub 2018

@martiss89 tak držím pěsti! My jsme zatím stejně KP, tak to bude zase cisář.

daniela357
Autor odpověď smazal
Zobraz
kristyna99
autor
26. dub 2018

@daniela357 No na ortopedii jsem objednaná na 9. tak jsem zvědavá,co mi řekne. Mám skoliozu,tím trpí každý druhý,vím. Ale také mám veliký problém s kyclemi. Jdu a úplně se mi to tam propadne a pak už chodit nemůžu 😂 To by možná pana doktora mohlo donutit mi doporučit císaře. A pak taky kříž,někdy se to nedá vydržet ty bolesti. Tak uvidím no,raději bych přirozený porod.😁

copinka
26. dub 2018

@kristyna99 taky rodím císařem kvůli kyčlím a,napsal to ortoped 😉

lussinka88
26. dub 2018

@kristyna99 kvuli skolioze ti to asi nenapise. Respektive mam operovanou tezkou skoliozu a doporuceni na cisar jsem nedostala. Navic 2tydny pred terminem se mi pretizila plotynka a skucela jsem ze toje horsi jak porod 🙈 nakonec ani kapacky jsem nemohla dostat. No proste des...

Pokud mas problem s pateri tak je asi fakt lepsi rodit prirozene... nakonec jsem sla na akutni cisar a potom jak se blbe vstava jsem si vyhodila zebro. Byla to neskutecna bolest - prirovnavaji to k prustrelu.boli to pri kazdym nadechnuti. Bohuzel je to docela caste a diky jizve se s tim neda 2-3tydny nic delat. Noci jsem probrecela bolesti a to nejsem zadna citlivka. Cisare byl proti tomu pohoda.

ivuska1986
26. dub 2018

@kristyna99 Ahojky, v Praze v Podoli se dela na pozadani. Ja cisarem musela a za me tedy neni o co stát, telo se na neco devet mesicu pripravuje a kdyz to nedostane-je to špatně

lussinka88
26. dub 2018

@ivuska1986 vam to nekdo nabidl? Rodila jsem pred 9ti mesici a na pozadani to tam nedelali. Vim o nekolika kamaradkach ktery o nej zadali a zamitli jim to. Dokonce i kamaradce (pred 2lety) ktery u predchozimu prirozenemu porodu umrel syn - nakonec rodila jinde CS.

ivuska1986
27. dub 2018

@lussinka88 znama tam rodila v breznu minuly rok a na požádání ji císař udělali. Ja rodila v Apo a na cisar jsem bohužel musela-vsem ho naopak rozmlouvam

pucmelinka
27. dub 2018

@kristyna99 mela jsem dlouhodobe problemy s bederni pateri a kyclemi, taky jsem zvazovala cisare a chtela...konzultovala jsem to na ortopedii, soukrome fyzio a rekli mi, ze v mem pripade by nesli, ze je to zbytecny zasah do tela...nakonec jsem.si to sama v hlave srovnala a rodila normalne a jsem.za to stastna...byla jsem na pokoji s holkoi po cisari, ja fungovala hned, sedela jsem taky hned a ona se chudak nemohla ani zvednout z postele...

lussinka88
27. dub 2018

@ivuska1986 aha. Tak ja mam opacnou zkusenost. Asi zalezi na koho clovek narazi

voleskap
4. čer 2018

Neblazni!! Nechtěj dobrovolně cisare!! Mám za sebou oba porody... První přirozený, druhý akutní císař a věř mi, že u císaře není o ci stát...

bassetlady
4. čer 2018

@voleskap nelze srovnávat akutní a plánovanou sekci.

obla
4. čer 2018

Já měla akutní s.c. pro eklampsii. A kdybych mohla, nikdy bych si to dobrovolně nevybrala. Ano, břicho opravdu ukrutně bolí, jizva se nemusí hojit per primam. Ale to všechno lze zvládnout. Horší, mnohem horší je psychika. Nemůžete se o miminko starat prakticky hned, byla jsem na ARO, syna jsem vůbec neviděla. Až druhý den večer. Problémy s laktací.. nerozjela se. Pocity neschopnosti ..
Za sebe bych si nikdy tuhle cestu dobrovolně nevybrala. Ano, jsme díky tomu oba živí a zdraví, ale bylo to skutečně nouzové a akutní řešení. U druhého dítěte chci udělat a podstoupit cokoli, abych to nemusela prožít znovu. A v mém případě opravdu nehrají roli bolesti, ani délka rekonvalescence ..

2hanah
4. čer 2018

@bassetlady prodělala jsem bohužel obě a myslím, že tam zásadní rozdíl fakt není, krom toho, že u akutní s celkovou narkózou mi bylo mnohem líp než u plánované sekce a lokálním umrtvení, pak to bolí oboje stejně a nemožná jste taky stejně dlouho.

2hanah
4. čer 2018

@obla A to mi dnes oznámili, že musím na císaře i potřetí 😕😢 nevím, jestli jsem tak vyřízená z tohoto nebo z faktu, že jsem 35.týden a miminko už bude muset co nevidět ven 😭

zuzka3112
4. čer 2018

Osobně si myslím, co se císaře či jakékoli jiné operace týče, opravdu nelze srovnávat... Každá jsme jinak stavěná, každá má jiný práh bolesti, s každou cloumají hormony a psychika jinak a především každá se můžeme hojit jinak. Já po přirozeném porodu který skončil akutní sekcí byla za druhý den po operaci na nohách. Neříkám, že to nebolelo, ale s každým dalším dnem jsem se cítila lépe a lépe. Po císaři jsem zvládla starost o malého i přes noc za dva dny po porodu.. Do té doby mi ho vozili a kojení atd.. Myslím si, že je to především o tom, jak to má maminka nastavené v hlavě, jak se se vším dokáže vyrovnat, srovnat s tím, že třeba nedokázala porodit normálně jako já a skončila na sále... Určitě pokud to lze, doporučuji přirozenou cestou, císař jako každá operace je zásah do těla a nikdo předem neví, jak se s tím popasuje....

zuzka3112
4. čer 2018

Jenom dodám, pokud jsou vážné důvody pro plánování císaře, tak samozřejmě se nedá nic dělat ..

obla
4. čer 2018

@2hanah to je mi moc líto 😔
Já strašně moc doufalm v to, že jsem si to zlé už vybrala a napodruhé to klapne. Změnila jsem dr, budu hlídaná, tak se modlív v to, aby to proběhlo bez komplikací.

obla
4. čer 2018

@2hanah jaký je důvod?

2hanah
4. čer 2018

@obla já taky vždycky doufala a vždy marně, tak snad se to u Vás podaří, přála bych Vám to. Jít do toho potřetí už je fakt hnus, je mi z toho špatně. Mám od dětství cukrovku a bohužel se mi vždy závěr těhotenství zkomplikuje s průtoky z placenty, takže je přirozený porod nemyslitelný, když mimčo začíná být v tísni 😦 vnímám to jako hroznou nespravedlnost, bohužel nejsem "normální" zdravá ženská, tak mám smůlu 😕 teď se hlavně modlím, aby miminko ještě vydrželo aspoň dva týdny, protože prvního syna už mám ve 35.týdnu a nebylo to úplně super, druhá dcera je narozená 37+0, tak jsem doufala a věřila, že tentokrát to bude lepší, bohužel vypadá, že není 😢

voleskap
5. čer 2018

@bassetlady To máš možná pravdu, ale ani do plánované bych dobrovolně nešla... Něco jiného je doporučení lékaře..

bassetlady
5. čer 2018

@voleskap já jsem toho názoru, že by si žena měla mít právo vybrat. Samozřejmě za předpokladu, že je řádně poučena.

iulia
5. čer 2018

Pokud chceš rodit CŘ, tak si to zkus jednoduše domluvit v porodnici. Jedná známá, která nemá žádnou med. indikaci, ani úzkou pánev, jen špatně snáší bolest (ale to asi hodně lidí, já nevyjímaje), tak si vždy císaře domluvila přímo s primařem a to rodila na malém městě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru