Císař nebo klasický porod?

dendajsek
26. srp 2021

Ahoj, dnes jsem byla v porodnici ve sternberku na kontrole jsem v 37tt a mala stale je panvi dolu. Kdyz jsem byla v Sumperku na pohotovosti rekli mi at pocitam s cisarem ze u prvorodicek to moc nedoporucuji kdyz je miminko otocene nozickama.. Ve sternberku mi ale rekli at si to promyslim a klidne muzu rodit normalne, tak ja teda ted nevim jestli to riskovat nebo ne.. Co by jste zvolili? Malicka ma ted 2500g a uz jsem otevrena na prst pry.. Dekuji za odpoved pristi ctvrtek mam jit na dalsi kontrolu a rozhodnout se.

hojda
27. srp 2021

@dendajsek Mrkni ještě na otočení plodu pomocí moxování, ale nezkoumala jsem to do hloubky, jen jsem o tom slyšela, takže neznám pozitiva a negativa.

marcicek84
27. srp 2021

@cherie24 ja si zase myslim,ze neni treba dramatizovat zadny zpusob porodu,kdyz se na nej zena citi a pokud se na neco neciti a citi se na neco jineho,taky neni treba to rozpitvavat a presvedcovat o co je pro koho lepsi nebo horsi,protoze kazdy porod je jiny i kazde telo je jine a nikdy nevime co se kdy u ceho zvrtne,proto se musi clovek rozhodnout sam.Momentalne se hodnoti rizika porodu KP a cisare,ja bych se rozhodovala dle toho co je bezpecnejsi pro dite ne dle toho co je lepsi pro me,pac i jizva po cisari se zahoji a jestli se jedna o to,ze prvni 2 dny clovek nepostara o dite,tak je nic ve srovnani s tim mit trvale nasledky u ditete,kdyz se neco pos...to je nic.

levandule_k
27. srp 2021

@marcicek84 Jizva po císaři se zahojí, ale při dalším těhotenství se řeší, v jakém stavu ta jizva je a riziko prasknutí jizvy vždy nějaké bude. Těch faktorů, co člověk zvažuje opravdu velké množství a chce se na to podívat hodně komplexně.

mamikry
27. srp 2021

@cherie24 To je taky dost individualni. Nejsem nejaky propagator sekce, ac jsem ji v pripade KP volila, ale ja konkretne jsem byla po cisari druhy den na nohou a mela miminko u sebe. O jizve jsem vedela tak 14 dni, pak uz to bylo lepsi a lepsi. Po prirozenem porodu jsem naopak mela hnutou kostrc, nastrih a pul roku problemy s udrzenim moci. Obecne si myslim, ze po porodu je potreba dat telo do poradku, at je jaky chce. Kazdopadne pri dalsim porodu jsem sekci (po sekci) odmitla a rodila prirozene.

blondynka400
27. srp 2021

@drep mám malý dotaz. Nevíš jaký je rozdíl při CS KP a dítěte záhlavím? Prý to KP je pro dítě mnohem horší, že se musí z toho břicha vyndat úplně pod blbým úhlem a relativně často tam dochází k poškození, protože to není vždy úplně easy. Zajímalo by mne, co je na tom pravdy. Předem díky 🙂

ee.liska
27. srp 2021

@blondynka400 tak to je ptákovina jako vrata. Na tento hoax mne upozorňovali už v porodnici

blondynka400
27. srp 2021

@ee.liska viděla jsem nějaké sekce natočené na videu a zas takový nesmysl mne to nepřijde. Ono ani CS při poloze záhlavím není žádná hitparáda, ten úhel vyndání je tam prostě špatně. Na co upozorňují porodnice mne celkem nezajímá, vzhledem k tomu, co většina produkuje za nesmysly ohledně porodů KP 😀 Ale drep já beru za odborníka a její názor mne zajímá 🙂

ee.liska
27. srp 2021

@blondynka400 zrovna drep je pro mne také odborník, ale dobrý porodník ví co a jak. Každopádně úhel vyndání není při sekci ideál nikdy, no

drep
28. srp 2021

@ee.liska
@blondynka400 holky, těší mě vaše důvěra, ale co se porodnictví týče, jsem poučený laik. Šalamounsky bych mohla říct, že pro mě jako pro anesteziologa není sekce pro KP nebo normální polohu rozdílná, ale to vás asi nezajímá😂 ale slibuju, že až příště ve tři poběžím na sekci, že se nějakého zkušeného porodníka zeptám.

ee.liska
28. srp 2021

@drep 😁😁😁

blondynka400
28. srp 2021

@drep díky. Já věděla, že nezklameš 👍😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru