Císařský řez - názory

clear301
31. kvě 2017

Nedávno jsem byla na jednom workshopu o pánevním dnu a jedna velice vzdělaná paní tam mluvila o císaři, kolik se při něm musí přeříznout vrstev všeho možného... A padla informace z jedné nejmenované, ale dost velké porodnice, že aktuálně je tak 40% císařských řezů plánovaných a chtěných - tzn. nejsou nutné a není pro ně žádný zdravotní důvod. Co si o tom myslíte? Také říkala, že třeba v Itálii se už klasicky téměř nerodí. jaký je na to Váš názor?

terezapetrova
2. čer 2017

@sesamala123 obě me děti bylo strašně urvane, neklidné a nespici a ja fakt hotova, obě jsem porodila prirozene. Moje svagrova porodila šíleným porodem ukončený sekci naprosto zlaté dítě. Přirozený porod ti opravdu klidně miminko nezaruci

listopadka1
2. čer 2017

@terezapetrova souhlas, moje dcerka po tom příšerném porodu byla úplně zlatá, už od narození krásně spinkala, po šestinedělí i celou noc, uřvaná nebyla podle mě víc, než jiné děti. Já se narodila normálně a co máma vyprávěla (a má zapsáno v deníčku 😉 ) tak jsem řvala neustále a nespala jsem do dvou let v kuse víc jak hodinu. Ale taky jsem tomu dřív věřila a taky jsem se v tom šestinedělním splínu užírala lítostí, jak budeme teď mít narušený vztah, jaká je to škoda a bla bla bla. Narušený vztah rozhodně nemáme, dcerka je úžasně šikovná, aktivní veselá holčička a teď si říkám, že by bývalo nejlepší jít na toho císaře rovnou. Ale to je člověk zblblej těma "přirozenejma porodama" a má fakt pocit, že je ten císař nějaká tragédie. Fakt si myslím, že se to hlavně moc řeší, když to jde přirozeně a bez komplikací,tak super, když ne, tak císařem, a taky super. Fakt miluju když nějaká ta "přirozená" matka protáčí oči "jo tys měla císaře! tak tos vlastně nerodila".

caverina
2. čer 2017

@sesamala123 zkoušela jsem rodit skoro 36 hodin...malý začal mít problémy a tak byla akutní sekce...málem to nepřežil...museli ho resistuovat...5 dní byl neustále na kapackach. .takže start do života nic moc ze? neuvěřitelně hodný a klidný dítě....plakal málo...byl a pořád to je pohodar. ...by mě fakt zajímalo který blb☆c tyhle kraviny tvrdí a divím se že jim někdo může věřit...

zuzalinkak
2. čer 2017

Pro nepostupující porod a klesající ozvy akutní císař. Nikdy mě ani nenapadlo si to snad vyčítat?! a nerozumím tomu, že je z toho někdo psychicky špatný. Noc na jipce, následující den a noc byl mrňous na dětském a vozili mi ho jen co 3 hodiny na kojení a pomuchlání. Měla jsem dost práce sama se sebou, natož tak ještě opečevávat miminko. Kojení se rozjelo až 4. den po porodu.
Malej byl naprosto zlaté miminko, brečel jen když měl hlad a teď je zlaté dítě i když umí i zlobit. Pořád se směje, je pohodový, společenský, absolutně bezproblémový. Plně kojený do 6. měsíce a pak ještě do 14 měsíců. Nevidím na něm nic zvláštního. Jediné co, tak mně zůstala památka - jizva. Ale je hezká, bez převisu, už skoro bílá a dokud nesundám kalhotky, tak není vidět. Rekonvalescence bezvadná. Po 4 dnech jsem z porodnice odcházela jako kdyby mi nic nebylo. Jizva táhla, ale nebolela. Asi dva týdny jsem ještě cítila, že se nemůžu moc přemáhat - typu tlačit kočár dlouho do kopce apod. Pokud mi bude někdy v budoucnu doporučen rovnou druhý císař, nebudu se snažit za každou cenu rodit přirozeně. Chci další zdravé dítě a já porod pokud možno přežít dívat se jak vyrůstají. ;)

adelaslaba
3. čer 2017

Tak ja mám za sebou tři porody, každý jiný. První vyvolávaný, který skončil kleštěmi a opravdu velkým zraněním. Po 2 měsících jsem mohla jít na krátkou procházku.
Druhý rychlý přirozený prostě paráda.
Třetí skončil sekcí pro nepostupující porod. Po porodu se mi nerozjely střeva, a tak 14 dní mě více bolelo břicho.
Když to zhodnotím tak zlatý císař oproti kleštovému porodu. Přirozený bez nástřihu ani komentovat nemusím. 👍

mandella
3. čer 2017

Porod císařem je v pohodě, pokud je plánovaný a relativně v termínu. Já jsem měla bohužel akutní císař ze zdravotních důvodů (preeklampsie), malý se narodil, nedýchal, pupeční šňůra kolem krku a špatná plodová voda. Rozdýchávali ho pět minut, po císaři když jsem se vzbudila a ptala se, kde je, sestry jenom pokrčily rameny, že byl na tom špatně a že je na dětské jipce ☹ takže start jako sviňa. Celý den jsem ho neviděla, nakonec byl v inkubátoru měsíc, ale vylízal se. První rok byl zlatíčko, klidný a pohodový, i když ve všem opožděný. Cvičili jsme Vojtovku, naštěstí jsem se i rozkojila, tak to šlo. Teď jsou mu tři roky a to, že je předčasný (34. tt) a přidušený, pěkně dohnal. Akorát nemluví.
Čekáme druhé, mám opět slíbený císař ze zdravotních důvodů (rizikové těhu) a těším se na plánovaný někdy v 37. tt. Člověk to musí brát, jak to je.
Ale kdybych mohla rodit přirozeně, ráda bych. Benefity pro dítě jsou úplně jiné než císařem. Jenže když vám doktorka řekne - s vaším zdravotním stavem si přirozený porod nikdo neriskne, když máte tolik možných komplikací... tak co máte dělat, že?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru