Co se děje po císařském řezu?

majda63
15. led 2015

Dobrý den maminky, chtěla bych se zeptat jak to probíhá po provedení císařského řezu? Partner i já si přejeme aby jsme byli na sále oba. Po vyjmutí miminka z břicha a během šití bude pořád se mnou na sále? Nebo je někam přesunut? A je možnost po převezení na pokoj aby tam se mnou a miminkem trávil ještě nějakou tu hodinu? Děkuji za odpovědi 🙂

elana
15. led 2015

@majda63 informuj se výhradně v porodnici, kde budeš rodit. Vůbec není standard, že je při sekci partner u porodu přítomen, je to velká břišní operace a na slepáky se taky nikdo koukat nechodí (jakkoli samozřejmě chápu emoční rozdíl mezi těma dvěma 😉 ). U nás musí být při císaři muž v předsálí, když vybaví miminko, jde s ním otec na ošetřování, vážení atd., vyfotí ho s ním a tak, je první, kdo děťátko vidí a chová. Ale u vlastní operace (ani když stojí u hlavy) být nesmí. Vím že v Brně (Bohunice?) kamarádka manžela přímo u toho měla. Prostě je to individuální, nutno se optat. Jinak na JIP už většinou není s návštěvama problém, některé pooperační nadstandardy umožňují i celotýdenní pobyt otce. Prostě ale záleží fakt na každé nemocnici, toto je právo primáře, jak si to u sebe zařídí, není paušální odpověď.

teraolli
15. led 2015

@majda63 Já jsem rodila císařem ve spinální anestézii loni v listopadu v Podolí. Manžel byl se mnou na sále celou dobu (nebyl tam na vpich do zad). Miminko jsem viděla hned, manžel s Vaness byl na ošetřování (pak mi jí zase přinesli ukázat zabalenou). Když mě zašili, tak mě odvezli na šestinedělí (jip byla plná). Na jip nesmí nikdo, na šestinedělí ho pustili na pět minut, když mi přinesl věci. Asi by ho nechali na nadstandartu. Miminko po císaři je u sestřiček a ty ho nosí pravidelně na kojení po 3 hodinách. Po císaři pravděpodobně nebudeš schopná se o miminko ihned starat ( v Podolí na nadstandartu se může starat manžel po předchozí domluvě). Vše záleží na tom kde budeš rodit, ale po operaci budeš stejně spát (po spinálu se musí ležet cca 24hodin na zádech). Hodně štěstí!

anetka1701
15. led 2015

Opravdu záleží kde budeš rodit. Obě dcery jsem rodila v Havlíčkově Brodě a tam semnou manžel být nesměl - a já bych ho tam ani nechtěla... Manžel byl před sálem, fotil malou, pak jí choval když jsem byla ještě na operaci (když jsem měla spinál, tak mi jí na chvíli donesli i na sál) a po operaci jsme byli všichni tři spolu chvíli na chodbě, než mně vzali na JIP. Tam jsem byla cca. dvě hodiny (manžel mohl být semnou) a potom jsme jeli společně na pooperační oddělení, kde jsme už měli malou.

majda63
autor
15. led 2015

Děkuji za odpověď. Tatínek u porodu smí být, ať už u císaře nebo přirozeného porodu. Jen mě zajímalo jak to probíhá dál. Ale jak píšete, je potřeba se informovat až v porodnici. Ani tak nejde o čas, který by trávil se mnou na sále, spíš jako o ten kdy už budeme moct být (snad) všichni tři spolu 🙂

cabo
16. led 2015

Ja rodila v Brne v Nem.Milosrdnych bratri. U castecne narkozy manzel mohl byt,kdyby doslo k celkove,tak to uz ne. Po vytazeni miminka manzel odesel a byl u osetreni maleho a jeho kontrole. Potom maleho predali na novorozenecke a kdyz ho oblekli,dali ho manzelovi a ten s nim sel na chvili za mnou na pokoj. Ale je to asi tak na pul hodku. Pak dosel az dalsi den. Musela jsem 12 hod po zakroku lezet. Maleho nosili na kojeni,dalsi den rano uz jsem musela vstat a chodit a dalsi den uz mi dali maleho na pokoj. Ale pokud budete mit nadstandard bude to asi trosku jinak. Drzim pesti,at se vse vydari!

helcas
16. led 2015

Ahoj, já špatně nesla to, že miminko leželo minimálně 24 hodin (zatímco já byla na jipu) samo u sester na šestinedělí, bez mého dohledu - bez mého svolení dávaly sestry dulík, možná mlíko, kdoví..prostě miminko v jejich moci, podle jejich a mě se na nic nikdo neptal, jak co chci... podruhé jsem šla na císaře předčasně, v plánu jsem měla rodit předčasně, takže jsem nebyla připravená, ale teď naposledy jsme měli domluvené to, že manžel se ubytoval na nadstandardu a miminko celou dobu, co jsem byla na jipu, opečovával on a nosil mi malou na kojení on sám a trávil se mnou na jipu dost času, jelikož jsme měli štěstí a jiná maminka na jipu zrovna nebyla..takže to bylo úplně parádní (v rámci možností). Jinak na sále mi manžela taky nepovolili a přiložení k prsu na sále taky ne, což jsem tedy chtěla. Ale hlavní bylo, že se mohla ten první den postarat manžel, za to jsem byla moc ráda. Člověk si ale o vše musí umět říct a nenchat se odbýt.

elana
16. led 2015

@majda63 to jsi si 100% jistá, že smí být i u porodu sekcí? jakože přímo na sále? myslím že přítomnost otce u porodu není nikde explicitně zakotvená v zákonech...nebo jinak, možná to tam je a to přímo takhle...že smí být "u porodu". Ale už není specifikováno zda i u operativního...a pak je na zvážení primáře, jestli císařský řez považuje víc za porod (pak by ho tam pustit musel) nebo za operaci (pak samozřejmě ne-v těchto případech se to obchází právě tak, že otec je hned v předsálí a miminko vidí pár sekund po vytažení).

nehádám se, jen mě opravdu zajímá, jestli kdyby si někdo postavil hlavu a i v těch porodnicích, kde se to nedělá, trval na tom, že chce stát za plentou u ženiny hlavy, tak by ho tam pustit museli.

dechovi
16. led 2015

Ahoj vsem statecnym co se po cisari chteji hned starat o mimi. Vetsi bolest jsem nikdy nezazila 😖 a myslim, ze v peci sestricek se mel syn bajecne 😉 V pardubicich muz muze do predsali a pak se sestrou mimi vazit a merit. Maminka putuje sama spat na JIP. Drzim pesticky 🙂

davsonsyn
16. led 2015

Ahoj , závisí to na tom jakou narkózu ti dají, pokud budeš muset jít na celkovou anestezii, tak partner tam nebude moct být, ale bude u mytí miminka a tak . Miminko jsem viděla hned po zákroku a pak ho nosí sestřičky na JIPku po 6 hodinách abys přiložila, ale ne přes noc. Po 12 hodinách jsem šla na normální pokoj, protože nebyly žádné komplikace a tam už jsem se o miminko hned starala, ale to vstávání bylo šílený, teda pro mě. V některých porodnicích může být s miminkem tatínek mezi tím co seš na Jipce, teda aspoň jsem to slyšela , ale asi se za to platí 🙂 . Držim palce 🙂

soleilll
16. led 2015

@majda63 V Ivančicích byl otec u porodu na sále naprosto automaticky. Ošetření novorozence otec přihlížel a pak si dítě sám odvezl ve vozíku přes půl nemocnice na novorozenecké oddělení. Při šití jsem jeho společnost nepotřebovala a potom jsem asi hodinu ležela na pooperačním. Setkali jsme se asi za 2 hodiny na pokoji JIPu, kde čekal a kam sestřičky přivezly i malýho. To jsme byli poprvé všichni pohromadě a sami. Ale moc si to nepomatuju, byla jsem dost omámená a v šoku. 🙂

ev13inka
17. led 2015

jak to čtu, tak co nemocnice, to jiný přístup, já rodila v Havl. Brodě a akutním ve spinálu, muž byl na boxu a když malou vyndali, tak jí odnesli na vážení a tam byl sní, pak jí choval, mezitím jí ukázali i mě, ale jelikož měla problémy, tak musela na intermedián na pozorování. Muž mě se zřízencem odvezli na dospávák na ARU a tam se mnou mohl bejt, jak dlouho chtěl, ocházel někdy po 23 hod, mě pak asi v 1 vezli na 6tinedělí. Malou sem viděla pořádně až ráno a muž tam pak byl celej den s náma (jinak by mi jí asi nenechali)

majda63
autor
18. led 2015

@soleilll Jéé tak to jste mě potěšila 🙂 To je dobře. Pokud bude všechno v pořádku s malinkou,tak se chystám rodit v Ivančicích.
@elana No na stránkách porodnice ve které se chystám rodit je uvedeno, že otec u porodu ať už císařského řezu může být. I moje gynekoložka mi to říkala. Sice je to s poplatkem,ale ta možnost tam je 🙂

soleilll
19. led 2015

@majda63 Sice už jsou to 2 roky, ale Ivančice rozhodně doporučuju. Ten osobní spřístup nikde jinde (v Brně) nenajdeš. Můžeš mrknout do skupiny https://www.modrykonik.cz/group/6551/detail/

vetyver
19. led 2015

Rodila jsem sekcí v Plzni ve FN a otec u sekce mohl být, ovšem za poplatek 2500 Kč (normální porod 500 Kč), měla jsem spirální. Potom já na JIP, manžel seděl 2h u malý na novorozeneckym...

ninanela
19. led 2015

@majda63 Já manžela u sekce mnela,ale je lekar.Mnela jsem epidural,hned jak malou vytahli,s mamnzelem sli poměřit a zvážit a pak podporovali maminku a koukali na mne.Mohla jsem se hned při operaci dotknout male a trosku si ji pochovat.Pak mne zavezli na sestinedeli a manzel s malou ještě na chvilicku za mnou dojeli.Pak uz jen sestřička donesla malou na první kojeni asi za 2 hod.Porod byl v 5 rano a dala jsem si pichnout ještě injekci proti bolesti asi v poledne a pak uz nic.Nebylo to tak strasne.V 6 vecer uz jsem s pomoci sestřičky sla do sprchy.Na druhy den vytahli dren a pak uz jen prelepovali ranu a cistili.Nic hrozneho.Malou jsem dostala na cely den a noc myslim asi treti den.Paty den po operaci propusteni.Drzim palce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru