Doktor řekl, že se blíží porod, kdy to mám čekat?

sabrinaparolkova
6. srp 2014

Ahoj chci se zeptat byla jsem u doktora řekl mi, že se otvírám asi na 1cm, že se blíží porod že má hlavičku hodně dole a monitor mi ukázal slabé kontrakce a kdyby se to ztupnovalo mám hned přijet... Mám akorád občas křeče v podbřišku a občas mi tvrdne břicho, ale termín mám až za tři týdny, jinak jsem celá osypaná, že prý nějaká alergie na něco nemůže to být už k tomu porodu? Asi jednou se mi stalo že jsem měla pocit jako bych si čurkla asi před 3 dny jinak zatim nic? Jak vám to přišlo? Může se stát, že to vydžíme do termínu?

anetka1701
6. srp 2014

Stát se může opravdu cokoliv, to bohužel nikdo takhle na dálku neřekne, ale jestli je to tak, jak píšeš, tak to asi bude dřív... Opravdové kontrakce určitě poznáš, jsou intenzivní a hlavně je mezi nima stejný časový interval - jsou pravidelné...

tulikiss
6. srp 2014

Hlavne se nenervuj, me taky doktorka rikala, ze to muze prijit kazdym dnem a nakonec jsme vydrzela jeste 2 tydny a nebyt obr nervu vydrzela bych asi jeste delsi dobu. a u prvniho mi v pondeli tvrdili, ze to na porod jeste urcite nevypada a ve stredu v noci me chytli bolesti.

loafeer
6. srp 2014

To je nepředvídatelné. Klidně můžeš rodit už dneska večer, ale taky to může trvat týden i déle. Já to měla přesně jak ty a nakonec jsem rodila jen 4 dny před TP a to jen proto, že jsem do toho začala šťourat:o)...

terkaz
6. srp 2014

Mne doktor rekl, ze se to vubec nechysta a porodila jsem za 8 hodin. Sice to bylo v terminu, ale jen jsem chtela tim rict, ze se to asi moc predvidat neda 😉

yildiz
6. srp 2014

me pri tretim tehu dr rekl, ze uz se neco chysta to byl unor 😀 / TP jsem mela 31.3. / a mala se narodila 3.4. - kazdopadne me rikal ze to muze byt prakticky kdykoliv ...ze mam davat akorat pozor na sebe / haha ja to ani neumim/ takze jsem byla otevrena na 1.5cm a nic ...mala se stejne narodila po terminu ...sla jsem pak toho 3.4. na 1. zatezovy test ...a tak se nic moc nedelo 😀 pak klasika poradna a tak ....no a kdyz jsem se dostala do poradny kolem 14h cca tak me dr rikal, ze rodim 😀 a me nic nebylo ..jeste jsem rano klusem dobihala vlak a v klusu jsem vybehla schody na nadrazi ..ani jsem se nezadychala ..nic brisko v pohode ...a to uz jsem mozna uz i rodila ...no proste dr me pak povedel na kontrole ze uz rodim ze uz jsem otevrena na 7cm /z 10cm/ 😀 a at si jdu na sal...😀 - no a porod me pak trval 15min od rozbehnuti kontrakci 😀 je to proste ruzne a u tehu se neda rici "kdy to presne bude" 😀 kdyby to slo byla by to pohoda...🙂 drzim pesti !

jarunkaxyz1
6. srp 2014

Mně doktor řekl, že v nejbližší době ani náhodou a večer jsem jela 😀 😀 😀 Takže klid, ono se to blížit může klidně týden.

dotinka
6. srp 2014

Muzes to cekat kdykoliv 🙂 za hodinu,vecer,zitra,za tyden 🙂 nejlepsi bude kdyz budes mit vse zabalene a pripravene a budes v co nejvetsim klidu a opatrne vyckavat 🙂 pro jistotu bych neplanovala zadne velke vylety....drzim palce at te to nezastihne v tu nejmene vhodnou chvilku a at je vse rychle a v poradku 🙂

wenduliks
6. srp 2014

Me 3 Dr. Ujistovali,ze uz to do "zitra bude" . To "zítra" trvalo 12 dní. A ja byla celou dobu otevřena na 2cm+ poslicky k tomu. Takze bych to tak vážně nebrala. Nakonec jsem rodila 41+0. Myslím, jak píší holky, že to ani Dr. Dopředu neví... Kazdopadne, až budeš opravdu rodit, tak to poznas! 😀 taková bolest se nedá s nicim zamenit. A az to prijde,tak preji,at to mas rychle za sebou! 🙂

dezyre
6. srp 2014

Já jsem chodila otevřená na centimetr asi týden, možná týden a něco. Také mě Dr. v nemocnici řekl, že už porod můžu čekat každou chvíli, každým dnem ;) Takže opravdu těžko říct, kdy to bude u tebe ;) Hezky buď v klidu,nachystaná a nachystaný odvoz do porodky ;) Držím pěsti..

kru_pa
6. srp 2014

Já prvního rodila 40+1, ten den jsem byla poprvé v rizikové poradně, různá vyšetření mi trvala celé dopoledne, podle doktora se porod neblížil. Jela jsem domu a během 4 hodin jsem tam byla zpátky. Zase vyšetření, doktor mi tvrdil, že ten den rodit nebudu a malý se narodil ještě ten večer. U druhého jsem 14 dní chodila otevřená na 4 cm až do 40. týdne, přenášela jsem 8 dní, do porodnice jsem jela vlakem na vyšetření (i se sbalenou taškou), to jsem byla otevřená už na 8 cm, tak mi porod vyvolali, druhé dítko se narodilo 2,5h od první kontrakce. Buď v klidu, ono se to nějak vyvrbí 🙂, hlavně ať to máš rychle za sebou🙂

hojda
6. srp 2014

Neboj, porod 100% poznáš 😀 .

werunqa
6. srp 2014

Mě doktorka řekla,že už se to chystá,že porodím a ten den jsem i porodila..39+6tt.
U druhého porodu mi doktorka udělala Hamiltonův hmat s tím,že je možné,že večer porodím a po půlnoci jsem rodila 🙂 40+4tt

A u obou mi hrozil předčasný porod...

hansed
6. srp 2014

mě doktor řekl, že je porod za dveřmi, že můžu kdykoli porodit, rodila jsem indukcí za 2 týdny...

mercedesse
6. srp 2014

Taky mám opačnou zkušenost. U obou dětí mi dr. tvrdili, že rodit nebudu a do druhého dne byli na světě. Kamarádce pořád hrozili, že porodí dřív a přenášela.

helcenka
11. srp 2014

Mně taky doktor řekl, že se to už chystá, že je všechno krásně připravené k porodu, bylo to 3 týdny před termínem. Je fakt, že jsem miminko už cítila, jak se hodně tlačí dolu, bylo to hodně nepříjemné, dělala jsem "psí kusy", aby už to přišlo. Doma jsme všechno připravili, tašku jsem sbalila a nakonec tento stav vydržel dlouho stejný a já rodila 4 dny po termínu...
Takže je to relativní a myslím, že se na nic nedá spoléhat, až to přijde, tak to bude.

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru