Druhý císařský řez, přestože miminko je správně otočené

so_wa
22. srp 2014

Ahoj maminky,

jsem teď v termínu porodu, ale mimču se pořád nechce ven. První jsem rodila císařem, protože to bylo KP, ale ted - hlava dole, ozvy ok, plodovka ok, jen se pořád nic neděje. Porod se nechce rozběhnout. Na vyšetření mi doktor řekl, že jsem jen na prst a nejsem připravená. Mám tam jít zas za týden, to budu 40tt a zkusí mi prý odloupnout blány nebo co. A když nic, tak pak koncem týdne mě zas vezmou na císaře. Jsem z toho dost zklamaná, když vidím všechny kolem, jak rodí normálně a vše mají ok a já nedokážu porodit normálně :( navíc to vyšetření tak bolelo, že už ted mám hrůzu, jak bude bolet to odloupnutí. Máte někdo zkušenost s tím, že se prostě neotvíráte a nic se pořád neděje? Dá se tomu nějak pomoct? Nešetřím se, chodím dost, zvedám malou, ale nic ☹

nikollita
22. srp 2014

Taky mám za sebou císaře a bylo mi řečeno, že příště musí mít dítko do 4 kil, musí být vše v pořádku a hlavně se musí porod rozjet sám. Vyvolávaný porod po císaři je prý riziko. Takže si zkus vyhledat vše co se dělá pro přirozené rozjetí porodu a třeba se miminko umoudří 🙂

nikollita
22. srp 2014

ale myslím si, že pokud mimčo není připravené, tak se můžeš třeba rozkrájet a nic 🙂 Vím u sebe, co všechno jsem dělala, jen aby se to rozjelo a vyhnula se vyvolávačce a stejně se nepovedlo 😉

evulina77
22. srp 2014

@so_wa nevím proč to řeší už teď, když jsi teď ve 39. týdnu. Já byla zavřená pokaždé ještě ráno a v noci se porody rozběhly. Při příchodu do porodnice jsem poprvé byla otevřená na špičku prstu a podruhé jsem byla otevřená na 2 cm. Takže nic moc 😀. Pokud není důvod k císaři nějaký jiný, tak se nestresuj. A hlavně se příště zeptej proč to chtějí udělat tak a tak.

so_wa
autor
22. srp 2014

@evulina77 právě proto, že jsem byla poprvé císařem, tak mě nemůžou nechat dlouho přenášet kvůli té jizvě, aby nepraskla. Tak nevím :( mimčo kope dost, vrtí se, ale nějaké kontrakce ani náznakem :(

so_wa
autor
22. srp 2014

@nikollita a vyvolávačka pomohla? Zas do sebe nechci nechat rvát všechno možné, když to nakonec stejně císařem nejspíš skončí :(

evullinna
22. srp 2014

@so_wa jsem na to podobně, první císař vyvolávaný kvůli vysokému tlaku, byly to muka, kontrakce posíleny nakolik oxytocinem, že to byly velké bolesti, a teď jsem 39tt a čekám co bude, beru homeopatika na přípravu porodních cest a chystám se pomoci tomu přírodní cestou ......holky mi dost radily koktej podle IS ricinový olej+meruňkový džus+hlt kořalky, ale na to se necítím....

marukm
22. srp 2014

Já rodila teda zatím jen jednou a normálně, ale chci tě povzbudit. V pondělí jsem byla na kontrole, otevřená volně pro prst, čípek polotuhý, na ozvách činnost dělohy téměř nulová. Doktorka mi řekla, že to na porod nevypadá a ve středu v 1:53 se malej narodil. Takže se to vážně může změnit ze dne na den.;)

nikollita
22. srp 2014

@so_wa no pomohla, nepomohla 🙂 Byl to normální nástup na vyvolání porodu. Kontrakce najely hned po minutě a trvalo to 12 hodin, pak se tlačilo 2 hodiny a malý se vůbec neposouval, tak se udělal akutní císař.

mabe
22. srp 2014

@so_wa jak je to dlouho od cisare? Ja mela vyvolavanej porod po 3,5letech. Vim,ze mektery nemocnice radsi delaji dalsiho cisare.

talina
22. srp 2014

@so_wa já slyšela že vyvolávačku obyčeně radši nedávají, to samé že nesmí jak se říká skákat při porodu na břicho. Sama jsem na tom obdobně jen cca 6 týdnů do TP. Císař po vyvolávačce. A jak to se mnou dopadne netuším, snad něco vymáčknu z dr ve čtvrtek...

so_wa
autor
22. srp 2014

@nikollita prave proto bych teda radsi ten cisar rovnou,kdyz uz to tak musi byt,a aspon jen s polovicnim uspanim. Ne pak akutne. No tak uvidim,ale nejhorsi je,ze si doktori nakonec stejne udelaji,co chteji ☹

@mabe budu rodit skoro presne po 2letech. Pry tech moznosti na vyvolani moc neni v tomto pripade,ale nechci prave zbytecne neco podstupovat

lamarika
22. srp 2014

@so_wa u druhého porodu jsem to měla stejné jak ty. První porod sekcí a u druhého mě nechali týden přenášet a pak naplánovali další sekci. Neměla jsem připravený cesty, nijak otevřená a dcerka úplně nahoře. V noci před nástupem se mi dostavily kontrakce a porod se rozběhl sám. I tak mě ale odmítli odrodit přirozenou cestou a šla jsem na další sekci za 5 minut 12. Dnes jsem ráda, že to tak dopadlo. Měla jsem hodně srůstů po první sekci a dcera měla omotanou pupečníkovou šňůru kolem krku. Po narození byla celá fialová a nedýchala. Naštěstí vše dopadlo dobře a je zdravá. Těžko říct jak by to dopadlo kdybych si prosadila svou a pokoušela se odrodit vaginálně

mabe
22. srp 2014

@so_wa takze ti chteji vyvolavat nejakym zpusobem?

tomkova9
22. srp 2014

Prvního syna mám taky císařem, byl to KP. Při druhém těhotenství jsem také chtěla rodit normálně, ale musela jsem na druhý císař, jelikož kdybych se neotvírala tak mi vyvolávačku nechtěli dát vůbec. Kluci jsou od sebe 2,5 roku.

mabe
22. srp 2014

@so_wa urcite ver dr. Ja verila,kdyby me rekly sekce,tak do toho jdu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru