• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Entonox - máte zkušenosti s užitím při porodu?:)

6. května 2014 
hoj,
nejake zkusenosti, poznatky z uziti pri porodu? Od zubare nepotrebuji, spis me zajima ta porodnicka cast :wink:
Zvazuji jako moznou neinvazivni alternativu analg. za prip. epidural, ktery vylucuji.
21. únor 2013 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nerikejte mi, ze tady nikdo nema zkusenost? :confused: :grinning:
21. únor 2013 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Stale nikdo? :confused: za chvili bude trapny, ze prispivam jen ja :grinning:
14. bře 2013 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky bych se rada neco o tom dozvedela, je tu jeste jedno nove tema otevrene a taky tam nic neni. Osobne jsem ani neslysela, ze by to nekdo mel. Tak uvidime, snad se nekdo najde. Pristi tyden jdu do poradny a na Bulovce to poskytuji, tak se musim na to rozhodne zeptat.
14. bře 2013 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@evzula jine tema jsem pred zalozenim nenasla, tak to nevim :slight_smile: ja do Podoli a tam taky poskytuji, jsem zvedava co se dozvis. Celkove drzim pesti :slight_smile:
15. bře 2013 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak jsem si o nej na Bulovce rekla, doktorka pri prijmu rikala, ze je to dobry. Bohuzel jsem nestihla opet vubec nic, ani Dianal gel, ktery jsem mela sebou :slight_smile: Natoz tak nejaky plyn. Zase mi rikali, ze za 24 hodin atd a at pry spim. No, po hodine uz jsem tlacila a na sale byla deset minut. Takze nemuzu poreferovat :sunglasses: :sunglasses:
3. dub 2013 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ja jsem u porodu vyzkousela. Bohuzel jsem zvladla asi jen tak dva nadechy a pak jsem se po nem tak pozvracela, ze uz jsem to dal nezkousela. Ale jinak co vim o holkach, co ho mely a vyhovoval jim, tak si to pochvalovaly.
3. dub 2013 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@evzula tak to jsi mela rychly, to jde i bez plynu :slight_smile:) moc blahopreju k Nikolce! :slight_smile:
@pindruse76 budes zkouset ted po druhy? :slight_smile:
4. dub 2013 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gepe Asi radsi ne.Prvni porod jsem pak nakonec zvladla bez niceho, tak asi zkusim byt za hrdinku i u druheho. Vsichni rikaji, ze druhy porod je kratsi, tak snad to zvladnu :wink: . Bylo mi po tom Entonoxu fakt desne blbe a ono kdyz mas kontrakce a do toho jeste zvracis, tak je to teda sila :confounded:
4. dub 2013 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
To ma byt ten rajsky plyn?? Tak to jsem mela a nepomohlo to naprosto vubec, je to placebo. Kdyz jsem to rekla doktorce, jestli to nahodou neni jen placebo, tak se koukla do zeme a rekla, ze je, ale ze nekterejm maminkam to pomaha. Hlavne to stoji dva litry, takze proc to nedoporucovat, ze?
13. dub 2013 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já jsem chtěla epi, ale už se to nestihlo tak mi nabídli entonox a já ho zkusila a musim říct, že mi vůbec nepomohl. Po pár minutách vdechování se mi točila hlava a i když to pak přešlo bolesti mi vůbec nezmírnil. Nakonec mi ho pak sebrali pač jsem se nesoustředila na tlačení a bolesti byly stejný jako při něm. A stejně jsem to zvládla, pak mi ho vrátili na šití a to jsem teda necítila, jenom takový tahání. Kamarádka co zkusila epi a entonox tak říká, že se to s epidurálem nedá absolutně srovnat. Po něm se jí ulevilo, přešla jí bolest a měla hladký porod a při entonoxu prý větší bolest nezažila. Já měla pak domu pozvanou laktační poradkyni a ptala se mě jestli jsem něco zkusila, tak jsem jí to řekla a ona říkala, že s ním taky nemají dobrou zkušenost. Každá jsme jiná na někoho třeba působí dobře, ale na mě teda ne :grinning:
30. kvě 2013 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak moje ségra to měla a říkala, že to trochu pomáhá. ale prý se nesmí nadechnout moc, to se jí dělalo špatně. ale pořád lepší než ta chemie epidurál. zas úplně bez tlumících prostředků bych to asi nedala.@gepe
23. črc 2013 v 09:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
nějaké nové zkušenosti s entonoxem?
2. srp 2013 v 16:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já nevím, jestli celá ta problematika Entonoxu není špatně pochopená - on nemá pomáhat od bolesti jako takové, ale spíš k tomu, by se člověk víc uvolnil, nebyl sevřený... o jeho vlivu na bolest jsem nikde nečetla, ani mi to nepřipadá pravděpodobné, aby tohle rajský plyn způsoboval. Bere se to tak, že když se žena soustředí na dýchání kyslíku + toho rajského plynu, tak se jednak uklidní, dost se okysličí a ten rajský plyn pomůže se uvolnit. Ale myslím, že to je prostě hodně specifické. Některým lidem na úzkost nepomůže ani deset neurolů, nekomu pomůže půlka. Stejné to bude s tím rajským plynem.
2. srp 2013 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gepe To chápu, ve vyšší koncentraci se opravdu dostavuje úleva od bolesti - ale to je v takové dávce, která podle mě v entonoxu není. Protože zároveň ovlivňuje dýchání a to by prostě těhotným nedali. Takže spíš myslím, že jde primárně o ty sedativní a anxiolytické vlastnosti.
2. srp 2013 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka píšou k tomu
Vysoce účinné analgetikum pro úlevu od krátkodobé bolesti
2. srp 2013 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hojda Ano, ale mírné nebo střední intenzity. Zároveň je potřeba dýchat pravidelně, nesundavat masku.
"Entonox je účinné analgetikum pro potlačení strachu při zákroku a krátkodobé bolesti při vpichu lokální anestezie. Jeho použití zajistí analgetické a sedativní účinky při Vašem plném vědomí. Má minimum nežádoucích účinků, jeho podání je snadné. Má rychlý nástup a ústup účinku (během několika minut). Je ideální pro dětské pacienty a pacienty, kteří trpí strachem z lékaře nebo ošetření v ústech. Jeho použití je možné u všech typů výkonů."
Třeba když se používá rajský plyn k anestezii, tak musí být v poměru s kyslíkem 4:1.
2. srp 2013 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hojda Porod není bolest ani krátkodobá, ani mírné intenzity :grinning:
2. srp 2013 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@werumka jsem stredne tezky astmatik, dle Tveho nazoru, bych teoreticky mit entonox vubec nemohla. A hle kupodivu moje pneumolozka ke ktere chodim uz x let mi rekla, ze mi vubec vadit nebude :slight_smile: a ver, ze kysliku se mi obcas nedostava i bez porodu :D
Je to Tvuj nazor, ja Ti ho neberu, pouze s Tebou nesouhlasim a to i na zaklade zkusenosti s entonoxem v zahranici, kde se bezne pouziva. U porodu si ho rodicka davkuje sama dle potreby, ma rychly nastup, ale taky odezneni, ale ne u nerodicich, tam samozrejme ucinek trva delsi dobu nez vyprcha.

Porod je hodne individualni vec, pisou mirne az stredni intenzity. Taky neni psano, ze kazdymu zabere, stejne je to taky u dalsich analgeticky forem.
2. srp 2013 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka trochu tě nechápu, kontrakce nejsou v kuse přece. a jiné porodní bolesti neznám. toto se u nás dává místo epidurálu a prokazatelně je to pro miminko lepší.zrovna třeba při šití je to super účinné :slight_smile:)
2. srp 2013 v 17:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maximka33 měla jsem entonox při porodu - spíš zcela nečekaně - nestihl se epidural, a bylo to skvělé -)
2. srp 2013 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@werumka A kdy se při porodu užívá? až při tlačení, ne? nebo dříve? Kamarádka ho měla při porodu ve Švédsku společně s epidurálem....tak snad ani neví, že rodila:slight_smile: a doporučovala ho.
2. srp 2013 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka a hlavně epidurál se musí dát jen při určitém nálezu, asi 5-6 cm, jinak je zbytečný. toto kdykoliv. já už se na to těším :slight_smile:)) a neutlumí mě to v tom, kdy mám tlačit.
@audi1986 napíšeš o tom více? já s tím prozatím zkušenost nemám, ale doufám, že brzy budu mít.
2. srp 2013 v 17:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gepe Já nemluvila o entonoxu, ale o vyšší koncentraci rajského plynu, který by skutečně otupil větší bolest. Vím, že se v zahraničí používá a velmi si ho ženy chválí. Pouze se snažím vyvrátit to, že funguje hlavně na principu utlumení bolesti. Pracuje především na principu sedace a uklidnění. A je jasný, že v takové situaci se i zvyšuje práh bolesti.
Mě se zas nedostává inzulínu i bez těhotenství, ale existuje dávka inzulínu, která je bezpečná a pak dávka, která už ne. Když si dám správnou dávku pro můj organismus a můj osobní metabolismus, tak vše šlape jak má. Když si ho ale dám o něco méně, než kolik můj konkrétní organismus vyžaduje, tak už je to nedostačující. A stejné je to s entonoxem. Každý má jiný organismus a jiné vnímání.
2. srp 2013 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximka33 Ona ta bolest při tom tlačení už není tak hrozná, to už je ta poslední fáze, kdy už víš, že bude konec, nejhorší je dostat se k tomu tlačení :grinning:
2. srp 2013 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maximka33
@hojda Užívá se celou první dobu porodní. My se tu asi blbě chápem, já proti němu vůbec nejsem, naopak bych si ho taky šlehla hned :grinning: Ale nečekala bych od něj utlumení bolesti jako takové a už vůbec ne srovnatelně s epiduralem. To je to, co chtěl básník říci :grinning:
2. srp 2013 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximka33 no více, říkám doktorce, že už bych možná uvítala ten epidural a ona mě vyšetřila a říká Luci už je na epidural pozdě jdeme rodit, a tak mi alespoň donesla ten entonox a byl to najednou takový pocit uklidnění a menší panika, rozhodně bych ho doporučila všem dalším, nepřišlo mi, že by mě to utlumilo nějak moc, abych nepoznala, že mám tlačit, ale zároveň mě to prostě uklidnilo -)
2. srp 2013 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@werumka no tak epidurál ti v první době porodní prostě nedají, tak není co řešit. no u mně stejně není jiná volba, epidurál tam není. ale bacha, není to jen rajský plyn, 50% rajský plyn a 50% kyslík, takže trochu jiný účinek.
2. srp 2013 v 17:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@werumka tady se ale bavime prave o Entonoxu :slight_smile:
2. srp 2013 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek