Epidurál nebo úplná narkóza? Máte zkušenost?

janazacekova
27. kvě 2015

Pravdepodobne ma caka CS, z dovodu KP, som 36+3. Este sa sice dieta moze otocit, ale kedze som bojko a nemocnice nemusim, snazim sa psychicky pripravit aj na tuto moznost. Cakam druhe dieta, prve som rodila prirodzene, porod prebiehal dobre, dala som si aplikovat epidural a skutocne som si to uzila. Najkrajsie bolo vidiet syna hnet po vytlaceni a to je dovod mojej dilemy...bojim sa, ze ak dojde na ten CS a ja budem v celkovej narkoze, pridem o tento zazitok a svoje dieta uvidim az po niekolkych hodinach, bez toho aby som tusila ako mu je. Na druhej strane pri ciastocnej narkoze mam panicky strach, ze to budem citit a nezvladnem vnimat ruchy okolo seba. Skutocne neviem ktoru metodu zvolit...Ma niekto skusenost napriklad s obidvomi sposobmi narkozy a vie to porovnat? A myslite ze to ma aj vplyv na zotavovanie?
Dik za reakcie.

svetlus_pepca
2. čer 2015

Já začala rodit normálně, ale nakonec došlo na CS (nebudu zatěžovat tím, proč). Protože tam to "riziko" CS bylo a já o něm věděla předem, byla jsem s primářem domluvená na epiduralu. O celkové anestezii jsem prostě ani nepřemýšlela. Měla jsem v tom jasno. Bohužel mé tělo mělo jasno jinak a nakonec mě museli uspat úplně. Dodnes mě to mrzí, protože jsem přišla o tu chvíli, kdy se malý narodil a já ho viděla až několik hodin po narození. Takže já o tom nepřemýšlela, přesto příroda si rozhodla za mě.

A jak tu bylo řečeno, že po CS na JIP - není to pravda. Jde o spoustu faktorů, které rozhodnou o tom, jestli na JIP ano či ne. Mě třeba po CS v celkové anestezii převezli hned na normální pokoj 😉

anetka1701
2. čer 2015

@akankeo díky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru