Gelové nehty a porod. Sundat je nebo ne?

noheli
27. čer 2011

Chtěla jsem se zeptat jak je to s gelovými nehty, jelikož mi kamarádka řekla, že je musím před porodem sundat, aby v nemocnici viděli jestli mi nějak nehty nemění barvu. Máte s tím zkušenosti, jak to je?

beruska1989
27. čer 2011

já je mám, a nikdo mi je nekontroloval, ani neříkali o sundání.

mili84
27. čer 2011

já také gelové nehty mám a u porodu jsem měla a nikdo neřekl půl slova. měly to tam skoro všechny maminy. sonda na prst funguje i přes gelové nehty 😉

tiburcia
27. čer 2011

Já jsem byla s gelovýma na 4 operacích a nikdo nic neříkal...sonda funguje i přes ně 😉

marcelkap
27. čer 2011

U nás na předporodním kurzu říkali, že u porodu nemaj být dlouhý nehty a nalakovaný. Osobní zkušenosti s tim ale nemám. Ale spíš mi přijde blbý mít dlouhý nehty když se prcek narodí. Asi je to o zvyku, ale já když mám zrovna náhodou dlouhý nehty, tak mi to strašně vadí při jakýkoliv činnosti s malou - je ode mě poškrábaná, krém mám za nehtama, nemůžu dobře chytit nějaký malý věci...

zvalentova
27. čer 2011

No já osobně bych nesunadavala, pokud jsi na ně zvyklá. Přírodní nehet by tak byl mnohem tenčí, ostrý. Domluv se se svou manikérkou na výrazném zkrácení a nevidím v tom jediný problém. Jen bych je zbytečně nedráždila červeným celogelem 😉

pettule
27. čer 2011

Já měla u porodu gelové nehty a nebyl s tím vůbec žádný problém. Nikdo nic neříkal........... 🙂

berenika39
27. čer 2011

oni sledují, kdyby bylo něco v nepořádku, jestli pod nehtama nepromodrává kůže....takže francie je úplně v poho, kratší spíš kvůli praktičnosti , nevíš, kdy se pak dostaneš na dpolnění a tak....takže jen bych si nedala celobarevný gel nebo přeplácané ozdobičky a jinak určitě nesundávat, není důvod. Taky jsem je měla a dvě operace potom a nikdo nic..jsou už na to zvyklí🙂

moncicak.as
27. čer 2011

Já si před porodem nehty ostříhala nakrátko a hodně zapilovala, abych dítku neublížila, takže nevim, dle mě to vhodný neni, ale ne co se týče porodu, ale spíše pak péče o mimčo, ale záleží, jak moc jsi s nimi asi zručná...🙂

veruska007
27. čer 2011

Ja musela pred porodem odlakovat, kvuli pripadnym komplikacim, sleduji barvu kuze pod nehty.

romana29
28. čer 2011

Byla jsem na s prominutím blbé kyretáži, která je za 15 minut hotová - polyp v děloze, silné krvácení - a v informacích, co mi dala doktorka do nemocnice bylo i to, že musím mít nenalakované nehty 😕

bertica.h
28. čer 2011

malo by byt vidiet na farbu nechtového ložka-koli cyanoze

daee
30. čer 2011

Já gelové nehty měla, ale před porodem jsem je sundala, ani ne tak kvůli porodu, ale i kvůli miminku, než se s ním sžiju, abych ho třeba neškrábla nebo tak.
Nikdo to po mě ale nevyžadoval.

romcovaklarka
30. čer 2011

Snad ti to pomůže, protože já se na toto ptala před jinou operací - nešlo sice o porod, ale účel je stejný: na barvě nehtového lůžka se sleduje saturace kyslíkem - pokud lůžko modrá, máš málo kyslíku (v narkóze). Měla jsem tehdy gelovky, které měly malované poze tipy (špičky) a u lůžka byly průhledné. A nevadily. Naopak pokud bys je měla barevné celé, tak by to byl problém.

zanet2009
30. čer 2011

Já jsem si před porodem umělé nehty nesundala-mám porcelánové,akorát jsem si je před porodem odlakovala, právě kvůli toho lůžka aby případně dr. viděl co a jak.

mifinka
30. čer 2011

Souhlasím, akorát by neměly být celé nalakované... mě je dokonce při šití paní doktorka ještě pochválila 😀

klouzek
30. čer 2011

Nevím jak je to s gelovýma nehtama,ale co vím tak když se nastupuje do nemocnice,tak by něměly být nehty nalakované žádným tmavě barevným lakem,protože doktoři podle zbarvení nehtu pak dokáží odhalit příčinu když by nastali komplikace....nějaká francie nebo bezbarvý lak by neměl být žádnou překážkou

kaleilah
2. črc 2011

nehty neva, ale nedoporučuju. Ani ne tak kvůli porodu, tam je to fuk, ale kvůli mimču. Holky tu psaly aby se mimčo neškráblo, to je podle mě blbost, mám zkušenost s tím, že gelovky jsou mnohem jemnější, nejsou ostrý, takže se dítě nepoškrábe, ale zůstává za nima rybilka a krémy na prdelku. bléééééé 😝

hansed
7. črc 2011

Já myslím, že u porodu gelovky neva, hlavně nemít celobarevné, aby bylo vidět lůžko... spíš jsou pak nepraktické v péči o mimčo...jak tu holky psaly, za nehty (ať jsou vlastní, umělé, nebo gelové) zůstává krém apod. a mě delší nehty i vadí při manipulaci s patentkami, plínkami apod. 😖

karmenta
7. črc 2011

jsem zdravotní sestra a já bych je určo sundala.

misi.21
7. črc 2011

Já sundala nehty hned ve třetím měsíci,jak jsem zjistila že jsem těhotná,tak jsem už nedodělávala a nechla si je odrůst,ale z toho důvodu,že jsem měla akrylky a dělala jsem si je sama a pokaždé jsem byla jak zfetovaná,tak spíš kvůli tomu. Ale ikdybych je měla do teď,tak bych je dolů asi dala,právě kvůli tomu mazání prdelky,přebalování,oblékání atd... Ale myslím si ,že hodně záleží,jak si s nimi šikovná,ono pak poznáš sama,jestli to půjde nebo ne 🙂 Každopádně sundat nebo si je nechat udělat můžeš kdykoliv.

lucyjanek
7. črc 2011

Já taky sundala nehty hned jak jsem zjistila, že jsem těhotná, ale teda ty moje nehty ne a ne se pořádně vzpamatovat 😒 Sundavala jsem je, že mi to přišlo nepraktické k manipulaci s mimčem

anabelpear
10. čer 2013

Já s tím mám zkušenost, nedávno jsem si geláky odstranovala sama pilníkem a už bych do nich nikdy v životě nešla přírodní nehty pod nimi trpí a hlavně když se geláky sundávají já jsem své nehty měla zničené, křehké a bolavé radím vám dobře NENECHÁVEJTE SI DĚLAT GELOVÉ NEHTY!!! ..... a když už tak učiníte jako já a pak toho litujete kupte si v lékárně nějaké prážky na nehty nejlépe z křemíkem to pomůže a tak za 1 až 2 měsíce by měli být vaše přírodní zdravé a krásné ...

scaypora
13. bře 2017

Ahoj maminy, takže když jim nevadí gelové nehty, tak nemusím mít ani průhledné?

luciebx
13. bře 2017

@anabelpear tak když si je sundavas pilnikem tak se nediv.

fialka58
16. bře 2017

já má taky gelovky a jen jsem si nedávala žádné barvičky jen svojí barvu a bylo to v pohodě..=)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru